Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan rossznak...

Miért gondolják sokan rossznak ha házikoszton él a kutyus?

Figyelt kérdés

Sokkal egészségesebb mint a 2 ismerősömé, mindhárom németjuhász. Konzervet szokott kapni 1-et / nap olyan kicsit, de mivel nagytestű kutyus, ezért fél fogára nem elég :)


Viszont ami itthon van kaja, amit eszünk, azt mindig megeszi, és igazából ha kirakom a konzervet és a főtt kaját, akkor a főttkajának esik neki. Furcsa kutyus, mert nagyon szereti a híg dolgokat, főleg nyáron picit hidegvízzel megspékelve, és úgy mindig azt csinálja hogy lelefetyeli róla a vizet, aztán megeszi a tartalmát. Előző kutyusom meg kiette belelő a tartalmat, és utána lefetyelte le róla a vizet.


De a tányérját mindig tisztára kinyalja, , a konzervet is megeszi, de azt általában nem egyidejűleg azzal kapja hanem a nap másik felében. (a kisdobozos macskás méretűvel megegyezőre gondolok). Általában mindig megspékelem száraz kenyérrel. Ha húsos kaja húsból is kap, szóval nem spóroljuk ki belőle, de a tésztaféléket is imádja.


Viszont az ismerősöm se nem főz, se nem foglalkozik ilyenekkel zsákra veszi a minőségi száraz tápot, meg lapra a konzerveket, de azok a kutyuk sosem esznek főt kaját, nem is ennék meg igazából és ami ennél is rosszabb, hogy annyira nem is pocakosak mint az enyém, és sokkal lustábbak is. Enyém olyan boldog hogy állandóan szaladgál, teli erővel. Amúgy is butaságnak tartom hiszen én sem speciális konzerveken élek hanem normális kaján, akkor egyértelműen a kutyusnak is jó az.


Konzerv az nála lassan fogy el, de megeszi, viszont akármilyen házikosztot kap azt csak nyeli. A leveseket nagyon szereti.


2016. máj. 30. 09:40
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
0%
0 százalék! gyerünk "állatvédők" toljátok mínuszba! :D
2016. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
88%
RudyV szaporodott...
2016. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
89%

ma 10:55

nem teóriát linkeltem, hanem a kutya és az ember emésztése közötti különbségeket leírót.

Nyugodtan etess úgy, ahogy akarsz. Viszont senkit ne akarj arról meggyőzni, hogy csak , és kizárólag az a helyes, amit te csinálsz. Ne gyere a farkas őssel, mert azok általában a területükön élő zsákmányállatokat vadászták és fogyasztották. És nem aszerint válogattak, hogy milyen ízű legyen a vacsora, hanem amit sikerült elkapni azt ették. A mai kutyáink már annyiban változtak, hogy az ember megismertette velük a különböző ételfajtákat, így van lehetőségük akár válogatni is köztük. Főleg, hogy minden nap esznek, nem úgy, mint a farkasősök, akik ha nem volt kaja, éheztek. Ha volt, degeszre tömték magukat. A farkasok azért ettek, hogy életben maradjanak. És nem azért, mert a nyuszi finomabb volt, mint az őz pl.

2016. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
A farkas egyébként azért sem teljesen jó példa, mert nem cél, hogy sokáig életben maradjon. 6-8 évet, ha megérik vadon, a faj fenntartásához ez bőven elég. A kutyával meg érthetően nem ez a célunk és ugye a lehetőségeink is szélesebbek, mint amit a természet nyújtani tud a farkasnak. Egyáltalán nem biztos, hogy az a lehető legjobb, ahogy a farkas az erdőben táplálkozik, a természetben nem az az optimum, hogy a farkas sokáig él, az egy sokkal összetettebb rendszer. Simán elképzelhető, hogy mi egy sokkal jobb táplálás tudunk nyújtani a kutyának teljesen másképp :) Persze első megközelítésnek nyilván helyes az, hogy mit eszik a farkas a természetben.
2016. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

"itt állítjátok hogy ne egyen zsírosat és fűszereset, erre valaki belinkel egy tudományos cikket hogy jobb az epéjük ezért jobban bírják a zsírt és a fűszert. "


A fűszerek feldolgozásához nem az epének van köze, hanem a májnak és a vesének kell kiüríteni a feleslegeset, pl. a túl sok sót. Ezzel ezeket a szerveket terheled. Ha pl. emberként májproblémád van, neked is zsír- és fűszermentes ételt fognak ajánlani.


A zsírokkal kapcsolatban pedig, van némi különbség a nyers állati zsírok, és a hőhatásnak kitettek között. Megváltozik a zsírok szerkezete ugyanis, nem kedvezően.


Egyébként természetes, hogy a kutya zsírokat és fehérjéket jobban tud emészteni, erre alakult ki. Ellenben a szénhidrátok emésztése nem megy neki olyan jól. Az emberi kaja és ha már itt tartunk, rengeteg táp is rengeteg szénhidrátot tartalmaz, ami egyrészt fölösleges nekik, másrészt megterheli az emésztőrendszerüket, például a hasnyálmirigyüket.


Tehát az átlag emberi fogyasztásúval megegyező "házikoszttal" három fontos belső szervet lehet veszélyeztetni egyszerre.


Ezen felül felmerül az a kérdés is, hogy ilyen etetésnél minden számára szükségeset megkap-e a kutyus? Megfelelő mennyiségben?


Egyébként a konzervek és száraztápok jó része sem egészséges nekik, ezzel egyetértek.

2016. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
68%
Te nagyon beteg vagy. Magyarul moslékot adsz neki. Szerinted a sós, vegetas kaja amit te zabálsz az egèszséges a kutyádnak? Ha ennyire egèszségesen akarod etetni, akkor barfozzatok vagy főzz neki külön (ahogy èn is) de ne moslékkal etesd!
2016. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
97%

Az ami megmarad az ember vacsorájából, az nem házikoszt, hanem moslék. És pont, hogy a lusta emberek etetnek moslékkal táp helyett, mert mi az hogy a kutyának "drága pénzért külön kaját vegyünk". Nem a kukába öntik, hanem a kutya elé.


Nálunk a házikoszt az, amikor megveszem a húst amit meg akarok főzni magunknak is, de a kutya is kap belőle "natúr" állapotban, plusz nyers tojás, zöldség, gyümölcs, szétfőtt rizs, mert ezeket tudja hasznosítani, ez a barf elve.


Aki meg még soha nem etetett táppal, az nem értem miért okoskodik ezzel kapcsolatban. Elég vicces, kicsit olyan mintha egy szűz ember ecsetelné, hogy a szex rossz... :)


Részemről mindenki úgy etet ahogy akar. Csak ne akarj már engem azzal győzködni, hogy a bolognai spagetti vagy a töltött káposzta maradék a nem tudom hány napos száraz kenyérrel, esetleg pirítósmaradékkal milyen jó a kutyának, mert neked faluhelyen fél évben egyszer az állatorvosod mondott egy kedves szót a kutyádra. Most én is mondhatnám, hogy az én kutyámat hányan megcsodálják meg még hány kutyát megcsodálnak, az még nem ok arra másokra erőltessem a szokásaimat.


Amúgy a konzerv kaja tényleg egészségtelen, meg nyilván a tápból is van jó meg rossz minőség. Szóval nem az összes rossz.


A tejről meg csak annyit, hogy... remélem te sem hiszed el, hogy a dobozos tej, az épp olyan mint a frissen fejt tej, amit dédimamáink adtak az állatoknak...

2016. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
Utolsó: a rizs etetése nem BARF elv, ezt ne keverd hozzá. ;)
2016. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

Ilyen hosszú monológot nem olvasok el már azért sem mert az első sorában felfedezni vélek bizonyos hülyeségeket, és onnantól kezdve nincs értelme tovább olvasni, mivel már ott is tévedés van.


Milyen moslékról beszélsz? Az neked moslék ha 2 fő helyett 3 főre főzünk mert van egy kutyusunk?


Egyébként meg csak megsúgom hogy az előző kutyám (hosszú ideig szünet volt a két kutyus között), velem született és mikor betöltöttem a 19-et, akkor halt meg szegény. Az is németjuhász volt, és ugyanígy lett etetve mégis 19 évet bírt.


Gondolom nem csodálkozik rajta senki hogy egészen 19 éves koromig volt egy "játszótársam", már csak azért is mert kiskoromban megszoktuk a bunyót, azóta meg már leszoktathatatlanok voltunk.


Mondjuk olyan 15 éves kora felett már látszott rajta hogy öregszik szóval ott már visszább vettünk az intenzitásból, de még ugyanúgy játszottunk.


Vagyis aki nekem a korával jön meg az egészségével, az ne beszéljen, szerintem sokkal nagyobb törődés külön őt is családtagként kezelni és ugyanazt adni neki amit mi eszünk, mint valami drága moslékot levenni a polcról mert nincs kedvünk "főzni", egyszerűbb odaadni a készet.

2016. máj. 31. 14:51
 40/51 anonim ***** válasza:

Ismertem én táppal etetett kutyát szintén 16 évig élni.

Egyébként mondj nekem olyan állatot, amelyik főtt ételen él .

Mindezek mellett sok szerencsét a jelenlegi kutyádhoz. Éljen ő is akár 20 évet veled.

Egyébként nem csak az etetésen múlik egy kutya állapota, élettartama.

2016. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!