Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan rossznak...

Miért gondolják sokan rossznak ha házikoszton él a kutyus?

Figyelt kérdés

Sokkal egészségesebb mint a 2 ismerősömé, mindhárom németjuhász. Konzervet szokott kapni 1-et / nap olyan kicsit, de mivel nagytestű kutyus, ezért fél fogára nem elég :)


Viszont ami itthon van kaja, amit eszünk, azt mindig megeszi, és igazából ha kirakom a konzervet és a főtt kaját, akkor a főttkajának esik neki. Furcsa kutyus, mert nagyon szereti a híg dolgokat, főleg nyáron picit hidegvízzel megspékelve, és úgy mindig azt csinálja hogy lelefetyeli róla a vizet, aztán megeszi a tartalmát. Előző kutyusom meg kiette belelő a tartalmat, és utána lefetyelte le róla a vizet.


De a tányérját mindig tisztára kinyalja, , a konzervet is megeszi, de azt általában nem egyidejűleg azzal kapja hanem a nap másik felében. (a kisdobozos macskás méretűvel megegyezőre gondolok). Általában mindig megspékelem száraz kenyérrel. Ha húsos kaja húsból is kap, szóval nem spóroljuk ki belőle, de a tésztaféléket is imádja.


Viszont az ismerősöm se nem főz, se nem foglalkozik ilyenekkel zsákra veszi a minőségi száraz tápot, meg lapra a konzerveket, de azok a kutyuk sosem esznek főt kaját, nem is ennék meg igazából és ami ennél is rosszabb, hogy annyira nem is pocakosak mint az enyém, és sokkal lustábbak is. Enyém olyan boldog hogy állandóan szaladgál, teli erővel. Amúgy is butaságnak tartom hiszen én sem speciális konzerveken élek hanem normális kaján, akkor egyértelműen a kutyusnak is jó az.


Konzerv az nála lassan fogy el, de megeszi, viszont akármilyen házikosztot kap azt csak nyeli. A leveseket nagyon szereti.


2016. máj. 30. 09:40
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
41%

Az én állatorvosom konkrétan leszúr mindig, hogy táppal etetek, mert ők abszolút házikoszt pártiak :) És nem, nem szar orvos, imádják a környéken, mindenki hozzá jár, a rendelő folyton tele van.


Nekem a házikosztban az nem tetszik, hogy magamnak se nagyon főzök, így akkor neki kellene külön, ami egyrészt kényelmetlen, másrészt úgy gondolom, nem lenne elég változatos. Persze a táp se az, csak éppen azok úgy vannak összekutyulva, hogy ne nagyon hiányozzon belőlük semmi. Ellenben ha én ráállok egy rutinra és abból hiányzik valami, akkor ahhoz nem jut hozzá a kutya.


A barf etetés elvi szinten szimpatikus lenne, de egyrészt azt is túl macerásnak tartom a sok fagyasztott hússal szórakozás miatt, másrészt az a bajom vele, hogy ha tíz év alatt csak egyszer futok bele rosszul feldolgozott-tárolt nyers húsba, már abból gáz lehet, ennyire meg nem bízok senkiben.


Úgyhogy marad a száraztáp, abból igyekszem jót venni, nem foglalkozom vele, mennyibe kerül. Ettől még nem szeretem, mert igazából a jókról se nagyon hiszem el, hogy annyi pénzből minőségi alapanyagokból raknák össze, nem elég az arra (az olcsóknál meg egyenesen kizárt). Kap mellé zöldséget meg gyümölcsöt.

2016. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
97%
Mindenki etesse azzal a kutyáját, amivel akarja. Senkinek semmi köze hozzá. Én biztos nem adnék a kutyának abból a zsíros, fűszeres kajából, amit én eszek, de te nyugodtan etesd a tiédet azzal. Én meg inkább csinálok neki külön kaját, ami nem árt neki hosszú távon. Más meg vegyen neki tápot. :) Egyébként azt szerintem érdemes lenne megnézned, hogy milyen zöldségféléket nem ehet például, mert akkor is kutya, nem ember. Más az emésztőrendeszere stb.. Ami neked jó, az nem biztos, hogy neki is. :)
2016. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
78%

7.-es voltam.

A pörkölt csak egy példa volt.

Egyébként én sem táppal etetek, hanem nyers hússal.

2016. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
42%

Amikor nekünk voltak kutyáink, akkor nem is voltak még ilyen állateledelek.

Mindenki házikajával etetett, vagy főzött külön, ha éppen olyan volt, amit nem ehetett.

Semmi bajuk nem volt, egészségesen, sokáig éltek.

Most már nincs kutyánk, úgyhogy nem tudom, hogy hogyan etetném.

Szomszédék kiskutyája beteg volt és az orvos azt tanácsolta nekik, hogy amíg megerősödik, ne etessék ilyen kutyakajákkal, hanem főzzenek neki. Azért ez elgondolkodtató :)

2016. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
74%

#14

Az, hogy főznek neki, meg hogy azt kapja, amit az ember, az két külön dolog. Gondolom azt a kutyát se gulyás levessel kellett etetni. :)

2016. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
45%

15: Igen, azért kell főzni, mert ha olyan kaja van, akkor azt nem eheti.

De ha épp olyan, akkor meg igen, és nem kell külön főzni neki.

Nem tudom, hogy miért gondoljátok, hogy az emberek mindig zsíros, fűszeres kajákat esznek.

2016. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Megtennéd, hogy teszel ide fotót a kutyádról?

Amúgy mindenki úgy etet, ahogy akar. Már nekünk embereknek is tudományosan megmondják mi egészséges, mi nem. És az szöges ellentétben áll ma már akár 10-20 évvel ezelőtti étkezési szokásokkal. Mégis régen is voltak egészséges és beteg emberek is. Sőt...ma egyre több a különböző allergia pl.

Egyszóval tök mindegy, mit adsz a kutyának, csak ne éhezzen.

2016. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
68%
#16 Mondánál pár olyan kaját, ami eredetileg emberi fogyasztásra készül, de a kutya is megeheti nyugodtan, mert nem fűszeres és nem zsíros? :) Már csak azért, mert szerintem az emberek többsége fűszerezi az ételt, és nem natúr csirkemellet eszik. De lehet, hogy ezzel csak én vagyok így, ezért kérdezem.
2016. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Azért az én kutyám egy helyre ürít és hát amióta megvan és leszámítjuk a tejes kort (amikor csak tejet lefetyelt), és áttért a főtt ételre, azóta nem igazán sőt egyáltalán nem emlékszem arra, hogy bármi gond lenne a székletével.


Hasmenése azóta még nem is volt, színre sincs furcsaság bennük. Egy nap 1-2x is kakil ami az orvos szerint nagyon jó.


Szorulás/hasmenés úgy nem jellemző rá, nem emlékszem hogy történt volna ilyesmi azt leszámítva persze amikor pici volt és tejet ivott csak.

2016. máj. 30. 10:52
 20/51 A kérdező kommentje:

Cikket meg szerintem ne linkelj, nincs értelme, ha rákeresnék én is elolvashatnám, de az hogy ki mit ír ki az internetre, az szerintem nem mérvadó, én is írhatok egy regényt saját oldalon.


Nem adok az ilyen teóriákra. Persze, ne egyen ilyen-olyan kaját, fűszereset zsírosat (megjegyzem én minimális zsírral főzök, és egyébként fűszerrt se nyomom agyon).


Az meg külön öröm hogy a kutya elvileg a farkas egyik leszármazottja és a farkas sokszor vadászik többek között zsírosabb állatokra is. Érdekesmód neki ízlik és ekkor jön egy teória hogy kerüljük a zsírt! Ez azért kicsit nevetséges már nem azért.

2016. máj. 30. 10:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!