Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan rossznak...

Miért gondolják sokan rossznak ha házikoszton él a kutyus?

Figyelt kérdés

Sokkal egészségesebb mint a 2 ismerősömé, mindhárom németjuhász. Konzervet szokott kapni 1-et / nap olyan kicsit, de mivel nagytestű kutyus, ezért fél fogára nem elég :)


Viszont ami itthon van kaja, amit eszünk, azt mindig megeszi, és igazából ha kirakom a konzervet és a főtt kaját, akkor a főttkajának esik neki. Furcsa kutyus, mert nagyon szereti a híg dolgokat, főleg nyáron picit hidegvízzel megspékelve, és úgy mindig azt csinálja hogy lelefetyeli róla a vizet, aztán megeszi a tartalmát. Előző kutyusom meg kiette belelő a tartalmat, és utána lefetyelte le róla a vizet.


De a tányérját mindig tisztára kinyalja, , a konzervet is megeszi, de azt általában nem egyidejűleg azzal kapja hanem a nap másik felében. (a kisdobozos macskás méretűvel megegyezőre gondolok). Általában mindig megspékelem száraz kenyérrel. Ha húsos kaja húsból is kap, szóval nem spóroljuk ki belőle, de a tésztaféléket is imádja.


Viszont az ismerősöm se nem főz, se nem foglalkozik ilyenekkel zsákra veszi a minőségi száraz tápot, meg lapra a konzerveket, de azok a kutyuk sosem esznek főt kaját, nem is ennék meg igazából és ami ennél is rosszabb, hogy annyira nem is pocakosak mint az enyém, és sokkal lustábbak is. Enyém olyan boldog hogy állandóan szaladgál, teli erővel. Amúgy is butaságnak tartom hiszen én sem speciális konzerveken élek hanem normális kaján, akkor egyértelműen a kutyusnak is jó az.


Konzerv az nála lassan fogy el, de megeszi, viszont akármilyen házikosztot kap azt csak nyeli. A leveseket nagyon szereti.


2016. máj. 30. 09:40
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
10%
Ahogy 1-2 ember válaszából is látszik. Az emberek lusták. Egyszerűbb megvenni, kibontani, elé rakni. Könnyű dolguk volt a reklámosoknak. A család sem dobozos mirelit félkész kajákat kap. Úgyhogy a konzerves etetők ne verjék annyira a mellüket, hogy ők milyen jók és gondoskodók.
2016. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, mert a belinkelt anyagban pont az van, hogy a kutya jobban megbirkózik a zsírral, mint az ember :)
2016. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
86%

Én azzal egyet értek a kérdezővel,hogy a konzerv nem túl okos választás. Főleg az olcsó fajták.Tele vannak mindenféle ipari hulladékkal,húst nyomokban ha látott.Az is agyon van fűszerezve,ízfokozók,színezékek stb.. Hulladékok.

A száraztápok közül a jó minőségűek viszont tényleg jók.A fogainak is jót tesz. Viszont kizárólag ezen én nem tartanám. Mellé hús és külön a kutyának főzött étel . Meg korlátlan mennyiségű víz kirakva neki. Szerintem ez így idális.

A házi koszttal az a baj,hogy túl vannak fűszerezve, zsírosak. Nem a kutyának valók.

Persze nem mondom,hogy most havi egyszer ha adsz neki az nagy baj.De nem kizárólag ezen kéne tartani szerintem.

2016. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Mint írták korábban a kutya rendkívül jól megbírkozik a zsírral, nem tudom honnan ez a hülyeség.


"A máj által termelt epe elsődleges feladata emberben a zsírok emulgeálása, vagyis apró cseppecskékké alakítása. Hasonlóan, mint egy jó mosogatószer teszi a zsíros edények esetében. Kutyák ebben a „műveletben” előnyben vannak, mert az ő epéjük tartalmaz un. taurokolsavat, amely ezt a folyamatot sokszorozza."


Vagyis ha a fűszeres zsíros ételeket a kutyának kerülnie kell, akkor mi meg főleg ne együk, mert a kutyuknak jobb az epemüködésük.

2016. máj. 30. 11:00
 25/51 anonim ***** válasza:
89%

nem akarok senkit megsérteni. csak a saját tapasztalatimat írom. a környezetemben azok adnak házi koszot a kutyának akik nem törődnek annyira vele, csak házörzőnek tekintik . és még örülnek is,hogy eltűnik a maradék, nem a kukába kell dobni.

akiknél a kutya fontosabb szerepet tölt be, foglalkoznak vele, sétáltatják,játszanak vele ott azt szoktam látni,hogy jobban figyelnek a táplálására is.megveszik a minőségibb tápokat is . ha adnak is házi kosztot, akkor kiveszik még a fűszerezés előtt neki az adagját. meg nem sajnálják belőle a húst. míg aki csak "konyhamalac" funckióban tekint a kutyájára az sokszor csak az erjedésnek indult levest adja oda, meg az egy hetes kenyeret.

van különbség. és ezt tényleg nem általánosításból írtam, a környezetemben ezt láttam. főleg falun jellemző,hogy megkapja a maradékot a kutya és örüljön.

2016. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

nálunk nem maradékot kap, hanem egy külön mennyiséget, egy szájjal többre főzünk.


+ higgitom kenyérrel és pici vizet is kap, mert szereti ha leveses a kaja. Egy kupac tésztát + pörköltet hogy a fenti példát hozzam önmagában nem falatozza meg úgy, mintha kis kenyérrel + vízzel megspékelem.


Ne gyere a füszerezéssel, mert előbb írtam hogy a kutyusnak jobb az epéje.

2016. máj. 30. 11:35
 27/51 A kérdező kommentje:

Meg amúgy nekem pont ellenkezője a véleményem.


Egyszerűbb megvenni a polcról a kutyakonzervet, hiába horror drága némelyik, az csak olyan mint a 200 ft-os sólet, meg a 800 ft-os sólet közti különbség. Azért vannak konzervek, hogy a kutyák egyenek már valamit.


Konkrétan ugyanúgy kell rájuk tekinteni mint ahogy emberi konzervek is vannak, bab, sólet stb. A száraztáp az meg már olyan mintha csirkét etetnék.


Ha igazán finomat akarsz adni és egészséges kutyust akarsz, akkor igen is házikosztot adsz neki. hidd el, tapasztalom hatását. Konzervet csak nasinak kap igazából.

2016. máj. 30. 11:41
 28/51 anonim ***** válasza:
82%

1. Ha úgyis csak a saját igazad SZAJKÓZOD mint egy idióta, akkor minek kérdezel?

2. Ki kérdezte a véleményed?

3. Össze-vissza beszélsz, a száraztáp olyan mint a csirke, mi van???

4. Etettél már szárazzal? Nem. Én próbáltam a házikosztot? Igen. Fosott a kutyám? Igen.

5. Tudományosan (normális tanulmánnyal, szakirodalommal) alá tudsz támasztani BÁRMIT? Az, hogy szerinted meg egy falusi lódoktor szerint szép a kutyád ne haragudj de baromira nem bizonyító erejű.

6. Csak azért vagy itt hogy hőbörögj, mindenki hülye aki bármit másképp gondol mint te. Ha ennyire okos vagy mit keresel itt egy KÉRDEZŐS oldalon? Én nem eszem kenyeret, nemhogy a kutyámat azzal a szeméttel tömjem... :D Természetesen az enyém is kap néha NEKI VALÓ maradékot de nem kenyeret tejet meg pörköltet... Nézd meg kérlek a Taste of the wild tápértékét és hasonlítsd össze a kenyérrel, kicsit több fehérjét ad az előbbi. :) És ne okoskodj ha az emberi kajákkal, tápértékkel, makrókkal SEM vagy tisztában mert ez nagyon infantilis dolog.

2016. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

itt állítjátok hogy ne egyen zsírosat és fűszereset, erre valaki belinkel egy tudományos cikket hogy jobb az epéjük ezért jobban bírják a zsírt és a fűszert.


ennél nevetségesebb dolog nincs :D

2016. máj. 30. 12:49
 30/51 anonim ***** válasza:
9%

Ezért írom én máshova az olyan kérdéseket amikre várhatóan"fújállatkínzó" "q. anyád" és "hülye meg idióta vagy" kaliberű válaszok jönnek. :D

Egy biológustól vagy állatorvostól, de akár egy hétköznapi embertől is hasznosabb választ lehet kapni olyan kérdésekben amiktől a sötétzöld "állatvédők" vérszemet kapnak.

Én is más kategóriába tettem egy kérdést amihez urban legend kaliberű tabuk kapcsolódnak, az "állatvédők" legfeljebb csak hörögtek volna hogy "ne tarts állatot" meg hogy ilyen meg olyan vagyok, az indoklásuk annyi lett volna hogy "azér mert mások is azt mondták".


A lényeg hogy lehet neki olyan házikosztot amiit a doki se kifogásol.

2016. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!