Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megutáltam a kutyám. Hogyan...

Megutáltam a kutyám. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Még mielőtt nekem esnétek néhány részlet a múltból. 9 és fél hetesen hoztuk el tenyésztőtől, rendben felkészülve az érkezésére. Kb. 5 hónapos koráig semmi gond nem volt, tanítottuk oviba is jártunk vele, rendben következetesen neveltük. Aztán eljött az 6 hónap és egyszerűen elvesztettem őt. Nem foglalkozik velem, nem érdekli hazajöttem-e vagy sem és ott tart be ahol tud . Mozgatjuk eleget napi szinten 5-7 kilométert sétálok vele erdőn-mezőn. Trenírozzuk is. Mégis az utóbbi időkben érezem egyre messzebb van a kutya, nem szeret velem időt eltölteni (fizikailag nem bántottam sose leszámítva egy megrázást, ha valami orbitális hülyeséget csinált pl. kifutott az útra) és ez szép lassan rajtam is meglátszik. Nem szívesen viszem már sétálni és érezhetően egyre kevesebbet foglalkozom már vele én is, mert belefáradtam egy olyan kutyával való foglalkozásba, aki felől én akár élhetek halhatok is. Ördögi kör. Nem tudom mi legyen, előbb halok meg mint menhelyre vigyem, de nem hiszem, hogy neki ez így jó élet. Lehet nem passzolunk? Párommal picit jobb a helyzet, de nem sokkal.

2016. jún. 8. 16:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

Hogyan sétáltok? Szabadon, pórázon? Séta közben mit csináltok? Milyen egyéb minőségi foglalkozást végzel vele? Mennyi időt vagy vele?

A kérdés nekem úgy tűnik, hogy a kutya inkább csak amolyan kiegészítőnek van, nem családtag. Elviszed sétálni, de semmi többet nem teszel érte -semmi olyat, ami a kötődésen, kapcsolaton tudna segíteni. A kutya eleve munkára lett kitalálva.

2016. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
11%
látjátok nagy kutyások itt érződik mennyire egoista az ember. aki elvárja hogy puncsoljon neki a kutya csak mert ő foglalkozik vele mint gazdája, feleslegesen áltatja magát. simán elfogadnám ha ilyennek fejlődne ki és nem "utálnám" ezért meg lol. nem kéne megszemélyesíteni az állatokat, tudjátok már meghúzni a határt
2016. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

˙#8: Nem az a bajom, hogy nem bújik, hanem hogy kb olyan érzésem van, hogy teljesen közömbös vagyok neki, egymás mellett élünk. Azért ez különbség szerintem.


11#: Írtam, napi szinten én sétálok vele sokat, gyakorlatozunk (nincs semmi ingyen, minden jutalom falatért "munka" van) 2-3 napi 20-30 percet, természetesen kutyaként kezelem, nem mint egy családtag, de azért előkelő helye van (értsd kanapé ágy WC kuka stb. tabu).


Pórázon és szabadon is van, Póráz nélkül erdőben és hasonlóan kevésbe forgalmas helyen, pórázon pedig értelemszerűen forgalmasabb útszakaszokon. Járunk a helyi kutyafuttatóba is, hogy más ebekkel is ismerkedjen és együtt játszon.


13#: Ne haragudj, de ez nem így van. Nem is rólam szól az írás, hanem arról biztosan jó-e ez így a kutyának és ha nem akkor mit tudok tenni annak érdekében, hogy a helyzet változzon. Ehhez, ugye el kéne olvasni amit írtam és nem ész nélkül benyögni a minden alapot nélkülöző véleményed.

2016. jún. 8. 18:32
 14/27 anonim ***** válasza:
51%
hogy is kezdődik a kérdésed? "Megutáltam a kutyám." nem rólad szólna? dehogynem. hisz neked baj hogy közömbös, neki jó így. te elégedetlenkedsz. talán el kéne gondolkodnod rajta hogy mekkorák is az elvárásaid, igen a tieid, hisz a kutya nem így kezeli ezt, csak egy állat. igazad van, csak egy vélemény amit írok, de ha tényleg belefáradtál a foglalkozásba mert nem olyan lett a háziállatod amilyenné formálni akartad a saját elvárásaid szerint felrúgva mindent, kissé egoista gondolkodásmódra vall ez tény.
2016. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?
2016. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Jó sokáig jutottál az olvasásban.


Igen az jellemzően az egoistákra igaz, hogy a helyzet nem jó és szeretne rajta változtatni(ha úgy tetszik bizonyos szintig idomulni), mivel én a helyzet megoldására törekszem így ez sem állja meg a helyét (+ azt is írtam, hogy eszem ágában nincs kidobni az állatot, csak szeretném, ha jobb lenne a kapcsolatom vele, erre kértem tanácsokat). Ne haragudj, értem én tanultál ma egy új szót és idejöttél villogni vele, de a helyzetemben nem állja meg a helyét. Szaladj keress másikat...


Így van a folyamatos csalódás természetesen rányomja a bélyegét a kutyával való kapcsolatomra, de nincs élő ember aki csak ad és valamilyen szinten ne várna cserébe valamit. Te sem én sem, szóval egy bizonyos szintig mindenki önző csak a mennyisége nem mindegy.


Ha ebben nem tudsz nekem érdemi tanácsot adni, inkább ne kommentelj, tudod nem kötelező ám válaszolni.

2016. jún. 8. 19:24
 17/27 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne milyen fajta kutyus.
2016. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Add vissza a tenyésztőnek, ő majd keres neki másik gazdát. Nekem a szerződésben is benne van, hogy tilos menhelyre leadnom, és ha el akarnám adni, akkor is elővételi joga van. Tudok is olyan kutyáról, aki 3 évesen került vissza hozzá. Ez a legtisztább és legtisztességesebb megoldás. Onnantól kezdve, hogy azt írod utálod a kutyád, és már csak púp a hátadon, felesleges azt találgatni, mit rontottál el - talán a fajtakiválasztást, vagy már eleve azt, hogy kutyát akartál -, vagy hogy van-e még visszaút. A tenyésztőnél biztonságban lesz, és majd talál neki olyan gazdát, aki elfogadja őt ilyennek.
2016. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%
nem villogok én semmivel kedves kérdező, de jól írják, onnantól ha már a gondolataidban megfordult egyáltalán a menhely, stb. te nem vagy ideális gazdája annak az állatnak. vagy fogadd el olyannak amilyen, vagy ne nyavalyogj itt amiért nem lett olyan és nem csinálja azt amit te akarsz ilyen egyszerű
2016. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Kedves 20-as, ÉPP AZT ÍRTAM MENHELY SZOBA SEM JÖHET vagy az hogy VISSZAADJAM. Ezt téptem ezt szagolom, mit nem lehet azon megérteni, hogy nem célom a "menekülés", a célom, hogy az amúgy nem rózsás helyzetet megoldjam ha tudom vagy legalábbis javítsak rajta.


Ne haragudj én nem szeretem az olyan embereket akik lefekszenek és beletörődnek(mint te a kommentjeid alapjánÖ, én veled ellentétben megpróbálok mindent, hogy javuljon a helyzet. Értem elfogadom, hogy te hamar feladod, és elfogadod a helyzeted, de én nem szeretnem. Őszintén mondtam, ha nem tudsz érdemben javaslatot tenni nem kötelező a komment.


Számít milyen kutya?


Nem megszabadulni szeretnék tőle, lehet az lesz a megoldás, hogy találok neki valami "munkát" vagy egy kis agility.

2016. jún. 8. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!