Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megutáltam a kutyám. Hogyan...

Megutáltam a kutyám. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Még mielőtt nekem esnétek néhány részlet a múltból. 9 és fél hetesen hoztuk el tenyésztőtől, rendben felkészülve az érkezésére. Kb. 5 hónapos koráig semmi gond nem volt, tanítottuk oviba is jártunk vele, rendben következetesen neveltük. Aztán eljött az 6 hónap és egyszerűen elvesztettem őt. Nem foglalkozik velem, nem érdekli hazajöttem-e vagy sem és ott tart be ahol tud . Mozgatjuk eleget napi szinten 5-7 kilométert sétálok vele erdőn-mezőn. Trenírozzuk is. Mégis az utóbbi időkben érezem egyre messzebb van a kutya, nem szeret velem időt eltölteni (fizikailag nem bántottam sose leszámítva egy megrázást, ha valami orbitális hülyeséget csinált pl. kifutott az útra) és ez szép lassan rajtam is meglátszik. Nem szívesen viszem már sétálni és érezhetően egyre kevesebbet foglalkozom már vele én is, mert belefáradtam egy olyan kutyával való foglalkozásba, aki felől én akár élhetek halhatok is. Ördögi kör. Nem tudom mi legyen, előbb halok meg mint menhelyre vigyem, de nem hiszem, hogy neki ez így jó élet. Lehet nem passzolunk? Párommal picit jobb a helyzet, de nem sokkal.

2016. jún. 8. 16:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszodik a kutyád. Ebben a korban mindent föl akar fedezni, minden sokkal jobban érdekli őt, mint te. Általában ilyenkor szoktak alkalmi süketekké is válni. De pont ilyenkor kell a legtürelmesebbnek lenni. Nem egyszerű ez az időszak, de megéri. Adj neki időt. Csináljatok mindent úgy, mint eddig és ne éreztesd vele, hogy csalódtál benne. Szerintem változni fog. Az is benne van a pakliban, hogy ő ilyen típus de attól még ragaszkodik hozzád csak nem úgy mutatja ki, ahogy szeretnéd.
2016. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Rendben Köszönöm a válaszokat, akkor türelem a kulcs.
2016. jún. 9. 06:51
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ilyen, 1 éves kan. Mindenki és minden jobban érdekli mint én, de meg is értem, engem minden nap lát.:D Ő sem az a bújs, tutujgatós típus, ja nincs kedve a simogatásboz vagy hozzám akkor elmegy. De hát hátŐ ilyen, majd változik, most még kamasz, a kamasz kormeg 8 hónapos kortól 3 éves korig tart, lehet a te kutyusod előbb kezdte.:D
2016. jún. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Fajtafüggő is,hogy mennyire bújós.Vegyél bullterriert,azt le sem tudod vakarni magadról.Tudom,nekem kettő van :)
2016. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
#25: Persze, egyel sem bírok rendesen, aztán vegyek még egyet. :) Majd ha ezzel sikerül dűlőre jutnom, akkor esetleg elgondolkodom.
2016. jún. 9. 10:01
 26/27 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ne mondj olyat, hogy utálod a kutyát, mert ha ezt leírtad, akkor valószínűleg így is érzed. (vagy hasonlóan) A kutya pedig megérzi, hogyha nemkívánatos és nem szeretik. Tudom, hiszen az egyik kutyánkat a bátyám kölyök kora óta nem szereti és ez látszik is. Kerüli, nem veszi el az ételt, amit nyújt neki és nem is figyel egy szavára sem. Most 4 éves és ez 5 hónapos kora óta így megy :)

Ne mutasd ezt a kutyád felé, különben te sem fogod érdekelni őt.

Mint ahogy mát leírták előttem, még kölyök sőt...most kezd kamaszodni. Ilyenkor vesz fel bizonyos személyiségi jegyeket, ismerkedik a környezettel és...a szokásos nem hallgat senkire, mert neki jobb dolga van. A másik kutyánk most 2,5 évés és 2 éves korára hagyta abba ezt az letojom stílust. Most le se tudom szedni magamról. Hidd el, csak idő kérdése és kinövi. Lehet hamar, lehet későn.

Viszont akkor se utáld, ha ő alapból ilyen. Minden kutya más és nem mindenki kapja azt a kutyát akire vágyott, viszont ki lehet belőle hozni a legjobbat.

De becsüld meg ezt az időszakot, mert egyszer hiányolni fogod :)

2016. jún. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
46%

Ilyen mentalitással azt javaslom gyereket sose vállalj. A kutyák hűségesek még az olyan gazdákhoz is akik ütik vágják őket, mert ilyen a természetük (sajnos)

Tehát ok nélkül nem fog megutálni a kutyád. Lehet ő nem az a fajta aki 24 órában törődést igényel, nem minden kutya ilyen, vagy lehet az a napi 5-7 km is sok neki. Egy kutyának is lehetnek problémái, amiről te lehet nem tudsz, é emiatt fordul magába.

A többi válaszadónak meg az "előbb halok meg mint menhelyre vigyem" mondatba nem tudom mi nem volt tiszta...D:

2016. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!