Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kutya nevelés?

Husky kutya nevelés?

Figyelt kérdés

Szóval lett egy husky keverék kutyám, a neveléséhez kellene egy kis segítség. Sok helyen láttam, hogy külön nevelési módszer kell hozzá, viszont azt nem találtam, hogy miből álljon a módszer. 11 hetes a kutya. Jelenleg falkavezér gondok is vannak, ezen már dolgozom. A helyzet. Egyáltalán nem figyel rám, ha épp valami leköti a figyelmét. Kajával lehet befolyásolni de kb ennyi. Harap szóval simogatni se lehet. Ruhát cipőt mindent. Felugrál. Sétálni egyáltalán nem lehet már vele mert harapja a pórázt meg húzósat játszik vele, illetve simán lefekszik. Mikor etetem és viszem neki a kaját viszek pár falatot magamnak és előtte eszem meg utána általában addig nem adom oda a kaját amíg nem tudja megvárni ülve hogy le tegyem elé. Kennel kapun már soha nem engedem hogy előttem menjen ki.

Ülni, feküdni kb 1-1 délután megtanult, szóval nagyon okos kutyáról van szó, de nagyon önfejű.

Oktató ismerős is van, aki segíteni fog, viszont nem ér rá rögtön, így szeretnék előrelépni valamit, mert szinte katasztrófával egyenlő a helyzet.

Első saját kutyám, tudom, hogy elrontottam az elején, de helyre akarom hozni a dolgot.



2016. jún. 9. 08:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ismét a válaszokat! Kutyák közé is vinni fogom, csak legalább még a 3. oltását megvárom, biztos, ami biztos alapon. Idő is van és szerencsére attól, hogy kis faluban lakunk, sok fajtársa van itt, gondolkodás nélkül 5 huskys család ugrott be :D illetve egy utcában lakik a testvérével is, vele is össze szeretnénk majd ismertetni "újra". Továbbá köszönöm, hogy ráébresztettetek arra, hogy nincs gond a kutyával, így sokkal pozitívabban tudtam már tegnap is hozzáállni a helyzethez, ami rajta is érezhető volt. Lehet csak ez hiányzott nekem. Még egyszer köszönöm szépen!
2016. jún. 10. 07:56
 12/13 anonim ***** válasza:

#10: Kutyaovin nem csak szocializáció megy (megint csak jó esetben), hanem képzés, nevelés alapok, készségfejlesztés, illetve sok-sok információ hangzik el. Ne abból indulj ki, hogy mindenki tud mindent, az ivartalanításról pl. szinte mindenkivel van hosszú beszélgetés, etetésről szintén, egészség alapok (pl. kölyköt ne futtasd, ne ugráltasd, ne hízlald el), szezonális szarokra mindig figyelmeztetjük a gazdákat (bolha-kullancs, toklász, télen sózott utak, stb.), illetve természetesen az is nagyon fontos, tudják, hogyan tanul a kutya, tudjanak dicsérni úgy, hogy a kutya is élvezze (az egyik legnagyobb problémánk ez, mindenki magát dicséri a kutyasimogatással, az állat meg nem csóvál, fel se néz), tiltani, satöbbi.

Szóval ne beszéld le róla az embereket kérlek, mert lehet, hogy neked nem kell, de nagyon sokaknak igen. Főleg akkor látszik ez, amikor megjelennek a 8-10 hónapos kezelhetetlen kamaszokkal szocializációs foglalkozáson, és ordít róluk, hogy ha ezt pár hónappal korábban elkapjuk, akkor nem jutottak volna odáig, hogy a hajukat tépik a kutyától.

2016. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hja, meg igazat is adnek, csak epp ezeket az informaciokat egyreszt siman atadja egyik gazda a masiknal (mifelenk pl. tobbet tanultam a kutyasoktol mint az oviban) pl. jo minosegu tap, bolha/kullancs elleni vedekezes stb. Az alapveto trenirozast amit egy oviban szoktak szinten megteheted otthon is (viszont azt valoban elismerem, nekunk is sokat segitett az, hogy a kutya sok mas zavaro (ertsd tulprogott kiskutya) ellenere tudjon neha rank koncentralni).


Nem lebeszelem oket, csak szerintem boven tul van ertekelve az ovi es egy normalis, az allataval eleget foglalkozo felkeszult gazda. A hulye gazdakat az ovi sem menti meg attol, hogy retardalt, viselkedes szavaros kutyaik legyenek. Mondok egy elo peldat nalunk az ovibol:

" Volt egy labrador, szep, tele kimerithetetlen energiaval, termeszetesen kertben tartva. A kutya miatt nem lehetett dolgozni, mert nem vittek setalni ezert az egesz ido alatt amig ovi volt vagy elszeparaltak vagy nem folyt erdemi munka az elso 40 percben, mert mindig raugrott valakinek a joszagara. Kerdeztuk miert nem viszi setalni, mondja vitte o csak huz meg rosszul viselkedik es ciki vele setalni. Es akkor ez egy. A legtobb ovibajaro ember ugy valal kutyat, hogy tulajdonkeppen lovese sincs mit vesz a nyakaba. Persze elmondanak infokat, de oszinten aki kutyavasarlas elott nem nez utana ennek, megis milyen hatasa lesz egy ovi utan? Amugy a labrador (hiaba mondtak neki, hogy mozgassa) tovabbra is hiperaktiv, tovabbra sem setaltatjak, ovi ide vagy oda. Es akkor nem beszeltem a koklerekrol a rosszul kikepzett/felkeszitett oktatokrol, es legutolso sorban a feleloseg vallalas teljes hianyarol ami egy-egy iskolaban folyik.


En azt mondom, aki kutyat vesz, mielott hozzajuk kerul keszuljon fel, jarjon utana es ha ezt megteszi becsulettel semmi szukseg az Ovira (es meg merem kockaztatni iskolara sem). Elfogadom azt is, hogy valakinek nincs lehetosege informalodni, utanajarni dolgoknak, de nem velelten, hogy a fel orszag fuldoklik a svajci frank alapu hitelben. Hubelebalazs modjara nem lehet eredmenyt elerni utana meg jon a csalodas.


Tehat egy jol felkeszult tudatos gazdinak NEM kell kutyaovi, a felkeszuletleneknek KELL csak sok ertelme nincs, mert ha elotte nem probalt meg tudast felszedni eztan sem fog, mert velhetoen igazabol nem is erdekli csak a kutya tudjon lab mellett setalni aztan ennyi. Lehet egy pici % aki valoban az ott elhangzottak alapjan eljut valameddig, de annyira altalanos temakat erint ez az egesz, hogy itt felteszek a GYKn a kerdest es kb. mindenre valaszt is kapsz a normalisabjatol.


Roviden, az ember az alapoktol kezd egy hazat is epiteni tervez, szamol, beszerez, elkezd epiteni. Ebben a sorrendben es akkor valoszinu keves gondal fogsz szembesulni. Ha nem akkor katasztrofalis lesz az eredmeny, hiaba mesz es probalod picit maszatolni a sz@rt.


Remelem ertheto voltam.

2016. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!