Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az már nem is normális, ha...

Az már nem is normális, ha nem engedem fel a kutyát az ágyra? Ez komoly?

Figyelt kérdés
Egyik előző kérdésben volt ez, én válaszoltam, hogy NEM, mert szerintem nincs helye az ágyban/kanapén. Erre persze jól lepontoztak és talán egy másik ember írt csak nemet, a többiek természetesen fel engedik. Tudom, hogy hülyeség ezen rágódni, de azért mégis elgondolkodtam, hogy az a normális és jó gazdi, aki együtt is alszik a kutyával. Pl miért kéne nekem felengednem egy kaut, kuvaszt vagy komondort?? És miért nem jó neki a fekhely? Én elég sok pénzt költöttem a fekhelyekre, hogy jó minőségű és kényelmes legyen, imádnak is bennük feküdni. Szerintem ennyi bőven elég nekik. Ha akarom, akkor lefekszem melléjük a padlóra egy kicsit és már jönnek is, körbe vesznek. :) Ti mit gondoltok?

2016. jún. 19. 09:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Én se engedem fel. Van saját fotelje, az csak az övé, legyen elég az.
2016. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

Én sem engedem fel, az ágy tabu számára, mint ahogy a kajám is, ha eszek. Nekem így jó, és a kutya számára is ez a természetes, megszokott.

Ha más felengedi, az nem zavar. Mindenki döntse el, hogy jó neki.

2016. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
Én sem engedem fel, pedig nekem kistestű van! :) A kutyasuliban se ajánlják, kutyaszakértők se, de a sok "szupergazdi" szerint jobb csak, ha ágyban van a kutya! Ne foglalkozz velük! ;)
2016. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :D

Ha más felengedi, tegye, szíve joga, de ne én legyek a rossz gazdi, mert nem.

2016. jún. 19. 09:55
 5/26 anonim ***** válasza:
3%
Van aki csókolgatja a kutyája száját amivel elötte csontot rágott. Meg persze szinte minden kutya hordoz valamit ha féregtelenített akkor is minimum egy toxoplazmózist, kutyának nincs helye a lakásban csak a kertben.
2016. jún. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%
Toxoplazmózist a kutya nem hordozza, csak a macska hordozhatja.
2016. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%

Míg volt, én sem engedtem fel. Volt egy fotelja, abba meg más nem ült bele, az övé volt. Szerintem az, hogy ki milyern gazdi, nem ezen múlik.

Volt német juhászom, ő a lakásba sem jöhetett be. De összkomfortos kutyaháza volt :-)

2016. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%

Nálam be sem jöhetnek a hálóba, és egy tányérból sem eszek velük, pedig imádom őket. Azt szokták mondani, hogy a kutyák szőrös gyerekek, és én is ezt mondom, de nem a szó szoros értelmében kell venni, mint ahogy egyesek.

Valóban olyanok mint a 3 éves gyerekek, de tényleg szőrösek is. A tappancsaikról nem is beszélve, hogy mennyi kosz gyűlik össze a kis párnácskák között és a szőrükben. Mert nekem ne mondja senki, hogy lábat most a kutya mielőtt ágyba fekszik. Egy időben megengedtem a macskának, hogy az ágy végében aludjon, de miután lapátszám söpörtem le a port a lepedőről, arra gondoltam, hogy normális vagyok én, hogy este lezuhanyzok, közben porban fekszek? mi ugyan kertvárosiak vagyunk, és az állatok zömében kint vannak, de szerintem a panelkutyák is sok koszt összegyűjtenek a sétálás során, és biztos nem fürdetik őket naponta csicsika előtt.

Volt egy barátnőm akik panelban laktak, és a almatájuk az ágyban aludt. Egyszer ott aludtam náluk, este spagetti volt a vacsora, és a saját villájáról etette a kutyát. Felfordulta gyomrom. Aztán az én lábamnál aludt éjjel. Nem is zavar amíg el nem kezdte éjnek évadján a tökét nyalogatni. Hát azért bocsásson már meg a világ....

2016. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem alapból beteges,aki a kutyával,macskával alszik!Nem hogy puszilgatni a száját,amivel előtte a saját nemi szervét nyalogatja,nem csak a csontot!..Láttam már ilyet,undor.Vicc hogy leginkább felnőtt emberek ilyenek..Oké létezik szoba kutya ilyesmi,még ezzel sincs gond,de nem a saját ágyban..És én soha nem fogok egy állat száját puszilni,legyen ő akármennyire cuki..De ez az én véleményem,aki ilyen módon él, beteg ember.
2016. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 piriiiii ***** válasza:
91%

Szerintem is felesleges ezen rágódni. Nem ez az elsődleges szempont kutyatartásnál, viszont, ha már itt tartunk, az elsődleges szempont az a kutya érdeke legyen. Nézzük csak... szerintem a kutyának tök mindegy, amíg nem ázik bőrig, nem fújja el a szél, vagy extrém esetben nem szarik be a villámlástól, dörgéstől (a szüleim foxija viharban nem bírná ki, retteg), és viszonylag közelben legyen a gazdi.

Én felengedem a kutyát az ágyra, bár első szóra lemegy, ha szólok, vagy csak megmozdulok. De szeret a kemény laminált padlón is feküdni. Mi ezt így alakítottuk ki, szeretek vele aludni, ő is velem. De van saját fekhelye, bőven tágas a nem valami nagy mudimnak.

Ez mindenkinek a saját dolga. Szerintem nem kifejezetten kutyás szemmel, hanem magánéleti szemmel, ez pedig nem tartozik senkire, értelmetlen ezen vitázni.

2016. jún. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!