Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok ivartalanított...

A ti kutyátok ivartalanított vagy ivaros? (szuka)

Figyelt kérdés

2016. jún. 21. 18:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%
Ivarosak. Elég érdekes tenyésztők lennénk másképpen. Amúgy meg túl van egy kicsit lihegve ez a téma.
2016. jún. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
De gondolom valamivel biztosan meg lehet előzni. Esetleg leírnád a tapasztalataid?
2016. jún. 21. 20:08
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Idén januárban ivartalanítva lett egy nem tervezett alom után 6 évesen ( mind 2 kiskutyája szerető gazdinál van).
2016. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ivaros, de próbálom meggyőzni a szüleimet h ivartalanítassuk:)
2016. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom érdemes-e a tapasztalataim leírni, jönnek a fotelbiológusok és leosszák az észt egyből mert elolvastak két blikk cikket róla, olyannak aki 95 óta tenyésztő, rendszeres kapcsolatban van több állatorvossal tenyésztői szinten (akinek azt mondják ami az igazság), nem páciens szinten (akiknek mindig azt mondják amit hallani akarnak), és lehet kicsit jobban vágja a témát. Itt mindenki úgy is azt fogja szajkózni menj azt műttesd csak.

Én meg azt mondom ha nincs rá kiemelt ok (nem tud elszökni, nincs kan mellette hogy felcsinálja) akkor tök felesleges. Elmondom hogy ezer más dolog van amibe sokkal nagyobb eséllyel pusztul bele a kutya, persze lehet pont egy méhgyulladás lesz az, de elég kicsi eséllyel. Nem úgy ahogy beállítják. 10-ből kb. 1 esetben ha van. Többet visz el kullancs pl.


Más az mikor el tud szökni a kutya és nem akarnak minden fél-egy évben egy halom kölyköt várni vagy van kankutya is és azért. Az más. Meg más az aki azért csinálja, mert amúgy az előzően említett veszélyek nem forognak fent, de ezt olvasta ezer bulvár hülyeségben, ezt nyomatja a sok agyatlan állatvédő, ezt nyomatják az állatorvosok páciens szinten mert nekik pénz, meg egyszerűbb ezt mondani ha már mindenki ezt mondja amúgy is, meg ezt mondta a rozi néni is az utca végén.


A kutyák nem élnek örökké, töredék ideig csak mint az ember. A kutyatartás egyik alappillére lenne, hogy az ember már azelőtt tisztában legyen ezzel, mielőtt valaha is kutyája lesz. Azzal, hogy idővel úgy is elmegy. Most a méhgyulladást lehet előzni a műtéttel oké, de eleve korántsem akkora az arány mint ahogy az be van állítva. És akkor elviheti egy kullancs, egy vesebetegség, egy szívbetegség, rákok, daganatos megbetegedések tucatjai. Sok kutyát vesztettem már el ennyi idő alatt pont ilyenekkel, az egyik méhgyulladásos volt pont, mégsem szajkózom ezerrel, hogy műttesd mert akkor ez nem fordulhat majd elő. Nem hát, lesz helyette ezer másik amibe belehalhat.


Érzékelhető már így hogy mennyire el van hülyítve az emberek feje ezzel az egésszel? Meg hogy mennyire ferdítve van? Manapság ez kb divat, annak idején nem volt ez ennyire felkapott téma meg jajj fussál a dokihoz azt metéltesd szét a kutyád, pedig akkor se volt más meg ma se egy méhgyulladás.

És már csak azért se, mert Isten nem azért teremtette meg egyik állatot se, hogy rögtön a műtőasztalra kerüljön.


Kihangsúlyoznám még egyszer hogy ez arra vonatkozik aki csak azért csinálná meg mert épp olyanja van meg azt hallotta. Az akinek fennáll a veszélye, hogy a kutya elszökik és egy halom kölyökkel tér haza, az más téma. Más dolog, hogy aki nem képes ennyire a kutyájára vigyázni, az pl. miért tartja. De ebbe ne menjünk bele inkább.

2016. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Hát nálunk 100% hogy nem tud elszökni. Erre felé kóbor kutyák nincsenek (2 éve lakok itt és eddig egyet sem láttam) Elengedni pórázról inkább nem akarjuk, sőt itt tilos is. Szerintem a körülmények jók. Udvar nincs de tervezünk kertes házat venni viszont nem fogjuk kicsapni az udvarra. Én nem szeretném ivartalanítani. Köszönöm szépen 15# :)


(Ezen a kutyuson kívül van még 2 kutyánk nagymamánál (6 évesek), mind a kettő ivaros szuka és eddig csak oltáskor látta őket orvos. Előtte volt egy nj szukánk is. Annak sem volt soha baja.) Azért köszi mindenkinek :)

2016. jún. 21. 21:52
 17/25 anonim ***** válasza:
40%

A meg lehet-e előzni témához.

Nagyon nem, a műtéten kívül. De ez nem jelenti azt hogy akkor rögtön rohanunk műteni is.

Az álvemhesség ha előjön, a kajamegvonás, vízmegvonás egy része, a megfelelő viselkedés a kutya felé (szintén nem blikk meg cesar milan féle marhaságok), megszünteti időben, nem fog problémát jelenteni. Ha mégis akkor van rá gyógyszer is ami megszünteti elég gyorsan, problémát nem okoz a kutyának se maga a gyógyszer, csak elég erős hánytató hatású napokig, könnyen kiszáradhat, lefogyhat, meg tudja viselni a kutyát, bár probléma nélkül összeszedi magát utána 1-2 nap alatt. De elhiszem, hogy sokan egyből a műtétet pártolják már pont emiatt.


A méhgyulladás műtét nélkül necces, már eleve az baj hogy legtöbben nem is veszik észre időben. Én se vettem észre anno. De mivel megtörtént, tapasztalatom már van, most már időben észrevenném. Van rá gyógyszer, méhszáj izomzat ellazító, nem hat elég gyorsan az a probléma vele, így ha még hozzájön az átlagos gazda késlekedése is, nem fog használni semmit. Ha időben megkapja akkor esélyei majdnem annyi, mintha műtenék. Persze a jó sok utókezelés meg lábadozás is hozzájön még.

Másik probléma, ha fel is épül belőle, következő alkalommal nagy eséllyel megint beleeshet, de egyáltalán nem biztos. Ha idősebb már akkor lehet neki adni gyógyszert hogy ne tüzeljen és akkor nem fog probléma lenni, de hosszú távon nem lesznek jó következményei, épp ezért csak akkor megoldás ha már idős, mert akkor a következményeknek nincs ideje kialakulni. Fiatalon nem megoldás.


Tudom hogy nem rózsás a helyzet ilyen szempontból, de ne legyen elfelejtve hogy egyáltalán nem annyira gyakori mint ahogy be van állítva az egész. És tudom hogy ezek miatt választják sokan a műtétet, mert tény hogy ezerszer egyszerűbb meg jobb, mint az itt felsorolt hercehurca. Én csupán azért írtam le, hogy sokan ne agyatlanul menjenek bele akármibe mert azt mondta X ember akinek fingja sincs róla amúgy, hanem legalább gondolkodjatok is.


Az arany középút meg kb. az, hogy csak akkor legyen műtve ha szükséges. Ergo ha méhgyulladás van. Igaz hogy akkor már rizikó van benne, minél később veszi észre a gazda, minél később ér rá az orvos, annál több. De ha össze van adva a sok esélylatolgatás, látható hogy mennyire kicsik ezek az értékek meg azt is tudjuk mennyivel nagyobb az esély bármi másra.

De így egyforma esélyt kap a kutya is a Teremtő által neki adott teljes testben lévő életnek, meg a gazda is ugyanakkora esélyt kap a gyógyítására ha mégis probléma lépne fel.

2016. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszaid. :)
2016. jún. 21. 22:28
 19/25 anonim ***** válasza:

OFF

Hogy mozgatjátok le azt a kutyát...?

2016. jún. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

nálunk ivartalanított, pont mert agilityzünk vele és csak megnehezítene mindent(edzésekre nem mehetnénk, versenyeken el kéne zárni stb.). a szaporulat szóba sem jöhet nálunk, mert nem lenne szívem senkinek továbbadni őket.

ezenkívül, bármilyen érdekes, lélektani okokból is szorgalmaztam a döntést/tudom h milyen szar mikor "ömlik" belőlem a vér és görcsölök ezrerrel/

az ivartalanítási időpont előtt betüzelt a drága és a viselkedése tovább erősítette csak az elhatározásomat.

utána bár volt egy rossz hetünk, de megérte a további felesleges kellemetlenségek ellen.

2016. jún. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!