Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri megvárni az első...

Megéri megvárni az első tüzelést ivartalanítás előtt?

Figyelt kérdés

Érveket is kérnék, ne csak egyszerű "igen-nem" legyen. Ivartalanítva mindenképp lesz és én alapból megvárnám az első tüzelést, de esetleg van valakinek tapasztalalta?


(Kíméljetek az okosságoktól, hogy már az "anyaméhben" ivartalanítani kell...köszi)



#egészség #tüzelés #ibartalanítás
2016. jún. 27. 21:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mi az a bigli?
2016. jún. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem visszük kiállításra, se agilityre. Hogy jött ide hogy nem foglalkozok a kutyámmal?


(A "bigli" szerintem "beagle" akar lenni. Bocsi ha tévedek)

2016. jún. 28. 07:05
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposan lett ivartalanítva, skót juhász. Tökéletes izomzat, csontozat, testfelépítés, most 4 éves. Az agya talán nem fejlődött :)

Szóval én nem kockáztattam, a dokink pedig teljes egyetértésben volt velem. Rengeteg cikk, vélemény van erről, sajnos ahányat olvastam, annyifélét írtak. Nehéz, de te azt, amit jónak látsz.

2016. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Csütörtökön ivartalanítanák a 9 hónapos szukánkat.

Túl vagyunk az első tüzelésen.De elbizonytalanodtam,hogy biztos szükség van erre az ivartalanításra?

Beleszólni a természet rendjébe?

Mivel minden műtétnek meg van a maga kockázata és veszítettem már el fiatal kan kutyámat daganatos betegséggel,így bevallom nagyon félek a beavatkozástól.

Valaki tudja,hogy mennyi a százalékos elhalálozási arány műtét közben ivartalanításkor?

Illetve valóban ennyi egészségügyi előnye van vagy lehet mint amit a statisztikák mutatnak?

Mert azzal,hogy veszélynek teszem ki a kutyámat még csak bizonyos daganatoktól óvhatom meg.

De attól még lehet más daganata is!

Még olyan oldalt nem találtam ahol ellenezték volna az ivartalanítást!Nem fura?

Úgy érzem ennek egy(nagy) része az állatorvosok lobbizása a műtéti beavatkozás mellett.

F40+

2016. jún. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
a bigli a beagle becézése:)
2016. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem, nem éri meg. AKik kölyökként kerültek hozzám kutyák (mentettek mindannyian), mind 6 hónaposan, tüzelés előtt ivartalanítva lettek, azóta sincs semmi bajuk, köszönik szépen, nem változtak, nem tunyultak el, nem híztak el. Én mindenképpen az első tüzelés előtti ivartalanítást ajánlom, nekünk az orvosunk is e mellett van (szakmájában igencsak elismert doki).
2016. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16: Es honnan tudod ha megvartad volna esetleg nem valtozik?


Nalunk a Doki azt mondta erdemes megvarni az elso tuzelest, mivel 5 masik doki ajanlotta ezt az 1-et (Modern eszkozok, felkeszult rendelo), mi hallgattunk ra es megvartuk. Semmi baja, ahogy masik 100-bol 98 kutyanak sincs.

2016. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17-es, volt kutyám, aki már felnőttként került hozzám, emlődaganatos lett... A tüzelés előtti ivartalanítással ez kiküszöbölhető. Az egyik ilyen , tüzelés előtt ivartalanított kutyám már 9 éves, és köszöni szépen semmi baja, pedig sosem tüzelt, szóval én továbbra is ebben hiszek!
2016. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az én anyámnál van egy szuka aki ivaros és már 6 éves. Köszöni jólvan. Úgy döntöttünk hogy mégis megvárjuk. Mert ha már "megcsonkítjuk" a kutyát legalább fejlődjön ki előbb rendesen. Köszi mindenkinek :)
2016. júl. 5. 13:13
 20/20 anonim ***** válasza:
Kerdezo ezzel nagyon is egyet tudok erteni.
2016. júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!