Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek annak a jelei, hogy a...

Ezek annak a jelei, hogy a kutyám falkavezér akar lenni?

Figyelt kérdés
Erőszakolja a lábam,ha rászólok visszaugat és még morog is,valamikor rámugrik a 2 mancsával a mellkasomnak ugrik,és néz rám aztán elkezd nyalogatni,hiába szólok rá,ha idegen jön,az ölembe ugrik,és onnan ugat,akkor is hiába szólok rá,hogy csend legyen,mikor eszem akkor is hangosan ugat mellettem. Ez azóta van mióta elkezdtem vele tanítani,hogy én vagyok a falkavezér:S Kezdetben szépen ment,de egyre makacsabb,úgy néz ki,többet ártottam ezzel az egész tanítással,mint eredményt elértem. Mit csináljak?
2010. ápr. 14. 13:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Második, 17:34 és az utána lévő hozzászólás egy és ugyanazon személytől származik... :v Túl egyértelmű, ugyanaz a százalék, ugyanaz a stílus és még a stafi is stimmel :o) LOL

Amúgy (utolsót még nem olvastam végig), annyiban igaza van, hogy egyes kutyáknál ez kellhet, de az, hogy általánosított a kedves második válaszoló, az már nem helyes, ezért kérdőjeleztem meg a mondandóját. Egy különösen domináns egyeddel bizonyos helyzetekben szükség lehet erre, de alapvetően nem ezzel kell kezdeni a nevelést. Nyilván, ha te, második válaszoló, ezt csinálod, azért teszed, mert a kutyáid ebből értenek, hogy úgy mondjam. De el kell tudni néha vonatkoztatnia saját állatainktól és olyan tanácsot adni, ami az adott kutya-gazda páros igényeinek és lehetőségeinek megfelel. Ha azután mondasz ilyet a kérdező helyzetére, hogy tudod minden fontos részéletét a problémájának, akkor az egész másképp hat, mint egy általánosítás.

2010. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

Ebben egyetértünk veled kedves utolsó válaszoló mindenki a saját kutyáainak a dolgából tud kiindulni. Na már most mi próbálkoztunk a Victoriás féle neveléssel körülbelül a kutyánk az első staff ott tett rá a dolgaira ahol csak tudott. Még azt hiszem ma is ott ülnék az ereszdet tanítva neki ha az ő módszerét alkalmaznám. Nem mondom, hogy rossz, de szerintem csak azt kell belőle átvenni ami nálad használható. az egész úgy sem az. Tapasztalat. Ezért és a fentiek miatt kerestünk egy olyan kiképzőt aki a mi fajtánkat ismeri sőt annyira, hogy agility és egyéb engedelmességi versenyeket nyertek a kutyái amik szintén ebből a fajtából származnak. Na szóval mi a mi kutyánk nevelését írtuk mi hogyan csináljuk. S van aki szintén egy olyan kutyát tart mint mi és kutyapszichológia meg victoria alapján nevel s körülbelül a kutyája kint a többi kutya között nem jön vissza verekszik alulszocializált. Hmm melyik a jobb s az is egy baromság T nagyokos hogy agresszióra agresszió a válasz nem agyba-főbe kell verni a kutyát és nem megkínozni de nézd csak meg profi kiképzők hogy tanítanak mit és mire ne filmekből könyvekből akarjál pusztán tanítani és nevelni. Sőt nem minden kutyánál válik be ugyan az van olyan kutya olyan kiképzőnél amit szöges nyakörvvel neveltek engedelmességre stb. Nem azt mondom ezzel mielőtt a sok "hozzáértő" támadna agresszióra agresszió a válasz, hogy egyetértek de van amelyikeknél nincs más megoldás pl egy yorki egy csökönyös is méregzsák marad a francia buldogba belverni sem lehet az értelmet szinte a golden retriver meg okosan születik és láb mellett megy a szuka hasában. De mivel tenyésztek hidd el nem a levegőbe beszélek amiket írok, írunk pl a te kezedbe a staff fajtból a leírtak alapján, mert nem tapasztalatot írsz hanem oldalakat ahol leírnak 20 dolgot. Nem véletlen, hogy a végzett kutyakiképzők felvételének a feltétele a két év kutyakiképzésben szerzett gyakorlat s nem a Victoria a kutyapszichologia stb könyvekből tanulják a kiképzést.

Szerintem hasznosabb a tapasztalat és hogy neked mit hogyan sikerült megtanítani mint a spektrumon egy módszer bemutatása ahol a sikert vagy legtöbb esetben a félsikert illetve ideiglenes sikert bemutatják és a kudarcokat pedig nem.

Sőt a mi kutyakiképzőnk is speciálisan foglakozik a nehezen tanítható, elvadult kutyák átnevelésével.

Na én többet nem akarom kommentálni a kérdezőnek kellene segíteni és nem egymás válaszát leszolni lehet mindkettőben van hasznos és használható.

A kutyanevelés is egy komplex feladat.

2010. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A póráz két végén című sorozatok néztem már eddig is,pont azok alapján tanítom.
2010. ápr. 14. 22:02
 14/15 Akiteki ***** válasza:

Látod, ez a legnagyobb gond, hogy ilyen népszerű sorozatokból akarnak az emberek kutyát nevelni.

Kb. olyan, mintha egy brazil szappanopera alapján szeretném a szerelmi életem rendbetenni.

Próbáld ki, hogy kevesebb tudományoskodással, inkább érzésből neveld a kutyádat. Ha valami nem tetszik Neked, amit ő csinál, szólj rá, akadályozd meg. Sokkal egyszerűbb.

2010. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem könyvből tanítok kutyát, sőt az egyik kutyámnál Fennell és Victoria módszerei csak félsikert hoztak és nála be kellett vetni a hagyományos nevelési módszereket is, míg a másiknál nagyon jól működnek ezek az újfajta módszerek. Ezért mondom, hogy meg kell találni, adott kutyához mi passzol. Nem könyvből tanulom a kutyázást, de igen, olvasok, mert nyitott vagyok az újra, ki merem próbálni a dolgokat és ami beválik, azt alkalmazom. Azt is vallom, hogy vannak kutyák vagy fajták, akiknek keményebb bánásmód kell. Az már más kérdés, hogy a keményebb bánásmódba nekem nem tartozik bele a szöges vagy az elektromos nyakörv, mert előbb fogom a kutyát a földre lenyomni. A lényeg, amit írni akartam, hogy először nem ezzel kezdem. De ha a "szép szó" nem működik, akkor kicsit be kell keményíteni, de az ezt igénylő kutyáknál is azt mondom, hogy a két dolog együttes alkalmazása a leghatékonyabb, semmint önmagában a fizikai ráhatás. Plusz, a nevelést és a tanítást külön kell kezelni, mert egészen más. A kérdést illetően nevelésről beszélünk.
2010. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!