Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Kiskutya ivartal...

Mit tehetnék? Kiskutya ivartalanítás után! Találkozott már más is ezzel?

Figyelt kérdés

Kb. másfél-kettő hónappal ezelőtt ivartalanítattam a kutyám előtte élet vidám szaladgálós kiskutya volt (akkor 6 hónap körüli), de most mióta a varrat szedés megvolt, gyakorlatilag kedvtelen, nem futkározik, nem játszik. Azt hittük beteg, elvittük vérvételtől kezdve minden vizsgálatra, makk egészséges. Borzalmasan elkeserít a dolog, azt mondták nem változik semmi és milyen jót teszek vele a kutyának, most meg azt látom le van hozva az életről. Nem játszik más kutyákkal sem, olyan mintha megtört volna lelkileg (nem bántottuk sosem vagy ilyesmi). Eszik és iszik rendesen, egy picit meghízott, mert természetesen a sétákhoz sincs kedve, egy darabig még rángattam húztam, hogy jöjjön menjünk sétálni mint régen, mert az vidám dolog ha elengedem a réten, hogy fusson elindul hazafele vagy ha messze vagyunk lefekszik az árnyékomba és ha idő után nem indulunk haza elkezd sírni (műtét előtt alig bírtam összeszedni, mert lemeríthetetlen volt).


Borzalmasan megbántam ezt az egészet, kaptam egy életvidám játékos kiskutyából egy "zombit". Természetesen nem mondok le róla, de teljesen tanácstalan vagyok fizikailag nincs baja nem beteg, olyan mintha az anyaság lehetőségének elvétele megtörte volna és számára értelmetlen lenne most már az élet. Persze tudom mindjárt az fogjátok mondani, "az nem lehet, a kutyák ezt másképp élik meg", mégis tök ilyen érzés. Vittük más dokihoz is, ő azt mondta ritkán ilyen előfordul (mármint jellembeli változás), de nagyon nem nyugtatott meg, mert engem ez nem vigasztal:(



2016. júl. 8. 19:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Ez nagyon ritka ha valakinek ilyen történik a kutyájával. Szinte minden kutya ugyanolyan lesz ivartalanítás után amilyen azelőtt volt.(tehát játszik,fut stb)
2016. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Megoldják a kanok azt hogy bejussanak....tapasztaltam.

De csak ez a kutya ilyen letargikus a többi nem ilyen. Lehet hogy a doki csinált valamit rosszul?

2016. júl. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

12-es. Társasházban lakok, hacsak nincs kulcsa, vagy zártörés képzettsége erősen kétlem.


11-es. Akkor ennek most vigasztalnia kéne?

2016. júl. 8. 20:34
 14/33 anonim ***** válasza:
63%

Lehet hogy most még több szeretgetésre szorul. A műtétre meg még egy lapáttal rádobott szerintem a meleg.

Milyen fajta kutya?

2016. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Ohh elnézést akkor.
2016. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
A kutya nem vágyik szeretgetésre szerintem. Falkavezér kell neki es következetesség, határozottság. Számít a fajta? (vizsla amúgy).
2016. júl. 8. 20:39
 17/33 anonim ***** válasza:
28%
Végre valaki aki tudja hogy mi kell a kutyáknak. Jó hogy mondtad a fajtát. Tipikus vizsla. Nekem is volt.(most komondor van) Sokáig vidám aztán nyáron kicsit leeresztett. De a vizslák hisztis kutyák. Simán végig aludnak egy napot a fotelban. Eszük ágában sincs kimenni nekik a melegre. De a kutyát idősödik kezd beérni az agya. Valamelyik vizsla nagyon hebrencs,valamelyik közepes,valamelyik meg full letargia. A szülők milyen kutyák voltak? Ezért nem feltétlenül az ivartalanítás a hibás.
2016. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
TK-s kiskutya, szülők rendben voltak, meg is nézhettük őket segítettek a tenyésztők kiválasztásban is. Én semmi extrát nem fedeztem fel rajtuk, szépek egészségesek voltak, hatalmas futtatóval és jópofa kis agility szerű pályával. Szép kennelekkel, ahova a kutyák vissza tudnak húzódni. Szóval korrekt helynek tűnt nagyon szép jószágokkal.
2016. júl. 8. 20:56
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Talán csak felnőtt.


Ismerősömnek a szuka staffordja még mindig(!) ivaros, játékos kis bohócból egy undok, senkivel játszani nem akaró, magának való kutya lett. A másik két kutyája is megkomolyodott, de azok azért játszanak, ha van alkalmuk.


Nekem keverékem van, kamaszként fogadtam be, akkor elvolt minden kutyával, állandóan játszott, a légynek sem tudott volna ártani, aztán kattant egyet és minden csivavánál nagyobb kutyával kötekedni kezdett, ebből persze kikúráltam. Nem olyan már, mint régen, elvan más kutyákkal, de nagyon megválogatja, kivel hajlandó játszani. Előtte imádta a staffordokat, most utálja őket.


Másik ismerősöm kutyája 4 évesen kattant egyet és lett ilyen "zombi", mint a tiéd, ő például csak és kizárólag 2 vizslával hajlandó játszani.


Próbálj más elfoglaltságokat találni a kutyának, próbáljatok ki új dolgokat és ne keseregj, mert azt megérzi a kutya is...

2016. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Kb. 8 hónapos. Nem 2 vagy 4 éves.
2016. júl. 8. 21:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!