Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Kiskutya ivartal...

Mit tehetnék? Kiskutya ivartalanítás után! Találkozott már más is ezzel?

Figyelt kérdés

Kb. másfél-kettő hónappal ezelőtt ivartalanítattam a kutyám előtte élet vidám szaladgálós kiskutya volt (akkor 6 hónap körüli), de most mióta a varrat szedés megvolt, gyakorlatilag kedvtelen, nem futkározik, nem játszik. Azt hittük beteg, elvittük vérvételtől kezdve minden vizsgálatra, makk egészséges. Borzalmasan elkeserít a dolog, azt mondták nem változik semmi és milyen jót teszek vele a kutyának, most meg azt látom le van hozva az életről. Nem játszik más kutyákkal sem, olyan mintha megtört volna lelkileg (nem bántottuk sosem vagy ilyesmi). Eszik és iszik rendesen, egy picit meghízott, mert természetesen a sétákhoz sincs kedve, egy darabig még rángattam húztam, hogy jöjjön menjünk sétálni mint régen, mert az vidám dolog ha elengedem a réten, hogy fusson elindul hazafele vagy ha messze vagyunk lefekszik az árnyékomba és ha idő után nem indulunk haza elkezd sírni (műtét előtt alig bírtam összeszedni, mert lemeríthetetlen volt).


Borzalmasan megbántam ezt az egészet, kaptam egy életvidám játékos kiskutyából egy "zombit". Természetesen nem mondok le róla, de teljesen tanácstalan vagyok fizikailag nincs baja nem beteg, olyan mintha az anyaság lehetőségének elvétele megtörte volna és számára értelmetlen lenne most már az élet. Persze tudom mindjárt az fogjátok mondani, "az nem lehet, a kutyák ezt másképp élik meg", mégis tök ilyen érzés. Vittük más dokihoz is, ő azt mondta ritkán ilyen előfordul (mármint jellembeli változás), de nagyon nem nyugtatott meg, mert engem ez nem vigasztal:(



2016. júl. 8. 19:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
61%
Korán érnek a vizslàk.
2016. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudok összefüggést elképzelni az ivartalanítás és a viselkedésbeli változás között.

Ő azt 100%, hogy nem tudja, hogy nem ellhet. A kutyáknál tényleg nincs ilyen, hogy tudja, hogy elvették az anyaság lehetőségét. Ez kizárt.

Valamiféle stressznek tűnik inkább, ami esetleg összefügghet a műtéttel vagy a varratszedéssel is.

A meleg nyár is megviselheti, sok kutya nem bírja a meleget. (Az enyém sem, napnyugtakor lesz aktív, de akkor le sem lehet lőni).

Nagyon sok ivartalanított kutyával találkoztam már, többek között az enyéimmel, és másokéval, menhelyre is járok önkénteskedni, de soha ilyet nem tapasztaltam.

Ha tényleg egészséges amúgy, akkor valóban lelki baja van, de ez nem az ivartalanítás miatt van. Valamitől bestresszelt.

Hozzáértő szakértőt próbáljatok keresni (rehabos kutyakiképzőt), hátha van valami ötlete.

2016. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Rendben. Mondjuk azért azt be kell látnod, elötte semmi, utána meg ez.
2016. júl. 8. 22:24
 24/33 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az lehet a gond, hogy műtét után agyon lett tutujgatva. Másik lehetőség, hogy nagyon meleg van, pusztán ezért nincs kedve semmihez. Ugye ez az első nyara. Vagy szimplán kamu kérdés, provokálod a népet, hogy bebizonyítsd hogy az ivartalanítás igenis szar.
2016. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Nem volt tutujgatva, de azért odafigyeltünk rá, hogy ne legyen túlterhelve (pl. nem lépcsőztettuk ilyesmi). Azt viszont szomorúnak tartom, hogy mert te sose találkoztál még ilyennel ezert ez szerinted nem lehetséges. Kívánom neked sose szaladj bele ilyenbe.


Mit bizonyítanék azzal, hogy 100-ból 99 kutyánál ez nem fordul elő, de épp az én kutyámnál igen. Ettől még dühös és csalódott vagyok, de szerintem jogosan.

2016. júl. 8. 23:42
 26/33 anonim ***** válasza:
Hát ha elvittétek őt 2 dokihoz is és nem mondtak semmi használhatót szerintem itt sem találsz. sajnálom a kutyust.
2016. júl. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Reméltem esetleg volt aki hasonló cipőben járt. Függetlenül ettől köszönöm a válaszokat szép napot.
2016. júl. 9. 08:28
 28/33 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Az egyik kutyás könyvemben olvastam egy esetről, ami hasonló volt, mint a tietek (húzni kellett, nem akart sétálni stb.) Ők úgy oldották meg, hogy kivitték a kutyát egy olyan helyre, ahol egyedül lehettek, leültek elé és lassú, körkörös mozdulatokkal maszírozták a mellkasát, ez stresszoldó hatású. (És a kutyáknak kell a szeretet, nem csak az iránymutatás.) Ezután kimentek a családdal és körben ülve hívogatták a kutyust egy egy járékkal és nagyon lelkesen játszottak vele, így a kutyus visszaszokott a kinti játékra és bulira. :) Én azt javaslom, hogy hűvösebb időben vigyétek ki!

A tanításról meg:

Szerintem azért nem érdekli a jutalomfalat, mert dagi és kicsit sem érzi magát éhesnek. Egyszer próbáld meg, hogy etetés előtt tanítod, szintén baromira lelkesen, mintha a világ legjobb bulija lenne, ettől ő is ezt fogja gondolni. :) Sürgős fogyókúrát is javaslok, mert emiatt is lehet kedvetlenebb a nyári melegben. Az ivartalanított kutyáknak nincs szükségük annyi energiára/tápra, mint az ivarosoknak. Szerintem az a jó súly, amikor nem látod a bordáit, de nagyon könnyen érzed őket.

Séta közben meg bevezetnék egy játékot, amit csak a sétán "kap meg". Így azzal is játszanék vele, motiválnám a továbbhaladásra. Ha sír, és a játék sem válik be, fuss előre tovább és akkor követni fog. Ilyenkor hatalmas dícséret. :)

A legfontosabb, hogy ne ess kétségbe! Mi hasonlón mentünk át egy fülvizsgálat után és viszonylag hamar rendbejött. :) Ha van bármi kérdésed, nyugodtan írj, és kitartást, csak lelkesen :)

2016. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
A kutya azt nem tudja hogy túlsúlyos-e vagy nem. A vizslàknál meg van egy vékonyabb fajta és van egy izmoltabb.
2016. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

És ha egx uj helyre viszed? Pl erdobe? Ahol meg soha nem jart? Akkor is ilyen "zombi"??

Az en kutyam egyszer megijedt a kornyekunkon levo kis setanyon es azota hogyha arra megyunk ugyan ilyen "zombikent" viselkedik...azt leszamitva hogy o setal csak semmihez nincs kedve ott..

De ha masmerre megyunk akkor le sem lehet loni..:))))

2016. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!