Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majdnem széttépték előttem a...

Majdnem széttépték előttem a kutyánkat mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk egy kis faluban (Borsodban, ez sok mindent elárul..) A kutyánk kiszökött, hiába hívtuk egyszerűen nem volt hajlandó visszajönni, eléggé kíváncsi természet. Többször szökött már ki, ha kinyitjuk a kaput, mert az autóval be kell állni a garázsba ugye.

Fél óra múlva nagy kutyaugatásra lettem figyelmes és gondoltam, hogy a mi kutyánk végre hajlandó volt hazajönni és az utcában a szomszéd kutyák ugatják. Odasiettem a kapuhoz, de amit láttam azt szerintem soha nem felejtem el. 4-5 kutya körbeállta és mindegyik különböző irányba húzta szerencsétlent. Én nem vagyok egy ijedős fajta, de akkor nagyon kiakadtam, olyan volt mint egy kutyaviadal amikor széttépnek egy kutyát. Gondoltam kész csoda ha ezt túléli, sajnos nem volt idő cselekedni, nem tudtam elszaladni egy botért, vagy valamiért ezért ordítottam egy nagyot és megráztam a kaput. A nagy zajra a kutyák meglepődtek és ez pont elég volt ahhoz, hogy a sajátunk beszökjön, ekkor a többi elszalad.

A kóbor kutyák már megszokottak nálunk, de ilyen szinte szétmarcangolós dologról még nem hallottam, falkákban járnak már a kóbor kutyák és egyre agresszívabbak, az önkormányzatnak már lett szólva, de ők nem foglalkoznak velük, mert azt mondják, hogy nem az ő hatáskörük ez az ügy.

Állatvédőkhöz fordulhatok? Vagy kihez? Ezek oltatlan kutyák, semmilyen papírjuk sincs, csak idő kérdése, hogy mikor támadnak egy emberre.

A kutyánkat jól megdolgozták, szegény vérzett is, de nem olyan súlyos volt ez szerencsére, őt elláttuk, már sokkal jobban van.



2016. júl. 22. 22:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah, csak abba gondolj bele kérdező, hogy lehet hogy ezeknek a kutyáknak a gazdái is úgy voltak vele, hogy "hát kíváncsi a kutya, hadd menjen akkor" aztán tessék. Te se gondolkodtál másképp, pedig akár a te kutyád is lehetett volna egy a támadók közül, amelyik megtámad egy gyengébb kutyát vagy akár egy embert.


Ez se valami felelősségteljes dolog, hogy elmegy a kutya, te meg úgy vagy vele, hogy "hát majd hazajön" vagy nem. Most ha épp nem előttetek történik a támadás, hanem máshol vagy nem veszed észre, belegondoltál, hogy a kutyád meg is halhatott volna? Belegondoltál egyáltalán abba, hogy amíg a kutyád kint csatangol, akár egy autó is elütheti? Mert ez nem újkeletű dolog, hogy falun döngeti a baromja 200-al, aztán direkt ráhajt a kutyára...


A kutya azért szökik, mert már unja szerencsétlen az életét is, ezért indul neki "kalandozni". Ha tudod hogy szökős, akkor miért nincs megcsinálva a kerítés, vagy miért nem fogja meg valaki amíg beálltok az autóval vagy miért nem kötitek meg arra az 5 percre?


Nem Borsoddal van a baj, hanem az emberekkel...

2016. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

De igen, a te gondolkodásoddal van baj, mert elintézed annyival, hogy jóvan, majd hazajön. Ivartalanítás, nevelés eszedbe se jut. De más emberek utcán mászkáló kutyáival meg bajod van, holott a te kutyád is ugyanezt csinálja.

Mit jelent, hogy foglalkozva van vele? Leírnád, hogy néz ki a kutya egy napja?

2016. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaviadal nem az, amikor mindenki csatangolni hagyja a kutyáját és azok egymásnak esnek.


Ha senkinek nem szökne el a kutyája, mert normálisan lennének tartva meg nevelve, akkor nem lennének oltatlan, agresszív kutyák az utcán.


Neked ugyan úgy elszökött a kutyád, "majd hazajön" alapon pedig rá is hagytad.


Nem az állatvédők feladata hajkurászni ezeket a kutyákat és megoldani a "problémát". Nyilván segítenek, de a fő baj az emberekkel van, azon meg csak saját maguk tudnak változtatni.


Persze, lehet szólni az önkormányzatnak meg a sintérnek, csak ők kb semmit nem csinálnak, meg ha el is viszik a kutyákat, utána jönnek az újak.

2016. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

igen, nagy probléma ,hogy ennyi kóbor kutya van.

de a ti hibátok, hogy ki tudott szökni a kutyátok. alapból ha nevelve lenne, akkor sem menne ki,hogyha nyitva a kapu. de gondolom ez magas, akkor legalább csukjátok be,hogy ne tudjon kimenni. ivartalanítva van ? mennyit sétáltok vele naponta? ezen is dolgozni kéne.

nyilván a kóbor kutyákat bejelenthetitek, de ha azok megölnék a kutyádat, csakis te lennél a felelős, amiért megszökött.

2016. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mi van akkor ha esetleg tényleg megindulnának begyűjteni a kóbor kutyákat, a tiéd meg épp akkor kóborolna el megint? Akkor őt is elvihetik, azzal tisztában vagy?
2016. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
30%
És ha éppen sétáltatja amikor nekikmennek!? Hívj sintért, menhelyet akármi!
2016. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

De mikor sétáltatja akkor a kérdező jelen van és valószínűleg nem támadják meg,mert ha üvölt dobbant egyet akkor a kutyák elmennek. De ha meg is támadják még mindig tud vmit tenni,botot felemel,kővel megdobálja a kutyákat bármi.


Így meg az ő kutyájának az életével játszik, az ő felfogása sem jobb mint akiknek a kutyája megtámadták az övét.


Jól írta az egyik válaszadó,azok a kutyák is azért vannak kint,mert az a felfogás van hát majd vissza jön,az ő kutyája is lehetett volna az egyik támadó eb.


Mellesleg ha kihívja a sintért,nem rögtön fognak kijönni hanem pár óra,pár nap elteltével,ha a kérdező kutyája kint lesz,be fogják.


Szóval a gazdák felelőssége minden.

Gondoskodni kell arról,hogy ne tudjon ki menni. Addig meg garázsba be kell zárni, vagy megkötni,vagy vki fogja míg ki-be állás van a háznál. Nagyszüleim kutyái is szökősek,ott nincsenek velük foglalkozva,de ők ezt tudják,ezért megkötik a kutyákat. Majd mikor kiálltak,akkor a kiskapun bemennek és elengedik a kutyákat. Mikor vissza jönnek kiskapun be kutyák megkötése,majd ha beálltak elengedés.


Nekik 2 kau keverékjük van, azért velük sem találkoznék az utcán ha nem ismerném őket. Amúgy velünk bújos macik.

De mi lenne ha ők is ilyen felfogással lennének,majd vissza jönnek..

2016. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Egyszer szökött ki a kutya kb pont ilyen ok miatt de a szar térdemmel utánasprinteltem és sikerült biztonságban hazahozni,igaz hogy 3 napig kb nem tudtam lábraállni de nem bírtam volna ki ha csak 1 percre szem elől tévesztem...
2016. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!