Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mind gondoltok azokról, akik...

Mind gondoltok azokról, akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat?

Figyelt kérdés

2016. aug. 5. 23:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az elengedését is lehet normálisan csinálni. Az enyém póráz nélkül van, emberek nem érdeklik, kutyákhoz menne barátkozni. Én ha kityát látok, behívom, pórázra teszem, amúgy pont a picik miatt, mert mindig meg akarják enni :). Szerintem a kutyatartóknak meg kell találni az arany középutat. Pl ha gyerek jön, akkor is pórázra teszem, nehogy megijedjen, ha felnőtt, és normálisan szól, akkoris megfogom. Ha látom, csak belém akar kötni, akkor nem, de amúgy a kutyám rá sem néz, elmegy mellette.
2016. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

szerintem egy teljesen más érzés póráz nélkül kutyát sétáltatni. én faluba lakom, úgyhogy főleg a szántó mellett és a réteken sétálunk és persze szabadon :) viszont kb max napi egy kutyával/kisgyerekessel találkozunk és olyankor már vissza szoktam hívni a kutyákat és rájuk rakom a pórázt.

viszont legszívesebben eltiltanám az állattartástól azokat az embereket akik csak szélnek eresztik a kutyájukat és odaengedik minden emberhez, kisgyerekhez és másik pórázos kutyához. nem azt mondom h hívják vissza és kössék meg, elegendő lenne ha megtanítanák h ne álljanak le mellettük, ne kezdjék el őket szaglászni és akár még rá se nézzenek. nem hiába van egy kutya pórázon és nem értem h miért is kéne eltűrnie a 6 kg-os kutyámnak ha egy 60 kg-os káj szétdominálja.

egy alapvető emberi normának kéne lennie h nem engedjük oda idegen, pórázos kutyához a miénket.

2016. aug. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A környékünkön is sétáltatnak póráz nélkül kis és nagytestűeket is. Az enyém például most tanulja, hogy nem szeretünk mindenkit ész nélkül. Még kölyök. Zárt futtatón gyakoroljuk a behívást. Tiltom, ha a kerítésen keresztül akarna odamenni valakihez. Sokaknak akárhogy magyarázom, hogy hívja el a sajátját, ne engedje oda, lerendez annyival, hogy "de hát nem bánt". Lehet, de én konkrétan leszarom. Majd akkor megy oda összeszagolni, meg barátkozni, amikor én megengedem neki, és nem akkor, amikor a másik oda akar jönni. Ha behívható lesz, akkor is pórázzal fogunk sétálni. Majd elengedem ott, ahol lehet. A másik kedvenc a kisgyerekes anyuka. A gyerek meg se kérdezi, hogy szabad-e, csak nyúl. Életemben nem láttam még annyi felhúzott orrot és sértődött beszólást, mint amiket azoktól kapok. Én pedig, szintén leszarom. Az ő dolga a gyerekét megnevelni, és rászólni, az enyém meg a kutyát. És ne bíráljon felül. Szólj rájuk te is minden egyes alkalommal, hogy ne. Sértődjön meg, ha akar. Pampogjon, ha akar. Ne érdekeljen. Kerüljétek ki, ha máshogy nem. A kutyádat meg vidd kutyaiskolába és szocializáld rendesen, mert az ő részéről is baj van a reakcióval. Neveld, kezeld kutyaként. Ahhoz, hogy változás történjen, neked, nektek is változtatni kell. Aztán, ha a többi ember nem is ébred rá, hogy rosszul csinálja, legalább te tudod kezelni majd a helyzetet és korrigálni a saját kutyádat.
2016. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, ha póráz nélkül van az enyém és pórázon a másik, hogy figyelem a gazda és a kutya viselkedését. Ha a gazdi szorosan, rövidre fogja a pórázt vagy elhúzza, akkor visszahívom, nem engedem oda, gondolom meg van rá az oka, ha lazán sétál vagy a kutya barátságos, akkor hagyom barátkozni, miért is ne? A kutya viselkedése is számít, ha morog, lelapul, kihúzza magát és áll a szőr a hátán, akkor nem jó ötlet oda engedni, nem is szoktam. Ilyen kutyákat általában nem engedik el a pórázról. Ha ilyen van és nem tudjuk egymást kikerülni, megkötöm és kész. Több féle kutya létezik, tapasztalat. Van amelyik mindegyik kutyával ismerkedne, a másikat meg pont nem érdeklik, semleges. A semlegesek nem problémásak, egy-két kutyával barátkoznak, egyébként kikerülik őket, agresszív kutyákhoz oda sem mennek, nem kell őket kontroll alatt tartani. :)
2016. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Szerintem, ha a kutya elég jól meg van nevelve, azaz szépen sétál a gazdája mellett, nem szalad ki a világból, ha nem bánt senkit, és ha esetleg kissé el is távolodik a gazdájától, de a gazdi hívására (a kutya nevének kiáltása, füttyszó, stb.) visszajön, akkor semmi gond vele. :)
2016. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én megértelek kérdező velem már volt olyan esett egy rottweilerel hogy a gazdája átment a túlsó Oldalra és ott elengedte a kutyáját, átfututt az úttesten a kutya és konkrétan rá támadot a border colliemra a gazdája hivta de nem jött vissza a kutyája és nekem kellet le szednem a rotit hogy majdnem leharapta a kezemet és át jött a végén az úttesten a gazdája és rá rakta poràzra a kutyát és elvitte és ez a paraszt kutyás még bocsánatot sem kért. Velem ez történt és manapság ég gyakori a hülye kutyás.Szoval nagyon is egyetértek veled kérdező
2016. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!