Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász vagy kuvasz?...

Summer.36 kérdése:

Német juhász vagy kuvasz? Melyik a job, szebb kutya minden téren.

Figyelt kérdés
2016. aug. 10. 19:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja, nem utolsó, hanem utolsó előtti. :)
2016. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#10-es szerintem aki otthon tart kutyát az nem bünügyeket akar felderíteni, én erre értettem inkább, persze, vannak kiváló tulajdonságai, meg teljesen más mint egy kuvasz, a minden téren azért is nem jó kérdés megfogalmazás, mert ez hogy ennyire úgymond szolgalelkű ezt van aki szereti, és van aki a könnyen kezelhető kutyákat szereti, meg vannak az olyanok mint én, aki azt mondom, hogy a kutya őrizze a házat keményen és ne legyen mindig láb alatt, legyen önálló, ne lesse állandóan a gazda szavait. Bocsi nem lenézni akartam, csak én más célra tartok kutyát, meg mást várok el egy kutyától, én abszolút a pásztorkutyák híve vagyok, a kuvasz, komondor, kau, középázsiai. Szerintem egy átlag ember otthon sokkal több hasznos dolgot tud kezdeni ezekkel a kutyákkal mint a németjuhásszal, de ez tényleg szubjektív, meg hozzá tartozik hogy persze ezeket tudni kell megnevelni is.
2016. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, igazad van. Amúgy mindkettő jó fajta, bár én inkább azt szeretem, ha a kutya könnyen kezelhető. De őrzésra csak kuvaszt vennék.
2016. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
0%
A kuvasz valóban éberebb, viszont egyes példányok hajlamosak a megbolondulásra. Tilos láncon tartani őket és ok nélkül fenyíteni, ekkor elvadul
2016. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

"egyes példányok hajlamosak a megbolondulásra."


NEM, HANEM EGYES EMBEREK HAJLAMOSAK ÚGY TARTANI ŐKET, HOGY BELEBOLONDULNAK!

2016. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó abszolút igaz, igen, bezártságot sem bírják, láncot meg különösen nem. De a kenel sem jó számukra. Csak szabadon lehet a kuvaszt tartani, mert imádja a szabadságot és óriási a mozgásigénye, nálunk 5-600 négyzetméter az udvar és 3-4 szökkenés és máris körberohanta, tehát iszonyú atletikus, rengeteget mozog, gondolj bele egy 60-70 kilós kan a kenelben sem tud megtenni egy egészséges lépést. Fenyítés viszont kan kutyának igenis kell, nyilván nem ok nélkül, de nagyon szigorúnak kell lenni egy kan kutyával, és nyugodtan megkaphatja azt a pár pofont, nyakast ami jár, sőt inkább több legyen mint túl kevés, mert akkor meg neked fordul, mert nem te vagy a főnök, de nem szabad állandóan bántani, simogatni kell, szeretgetni kölyök korban, hogy érezze, hogy ő is családtag, és nem csak oda ki van vágva az udvarra hogy őrizzen de nem szereti senki és felé sem néz senki. Játék közben is ha durvulna, mert kan kutya nem annyira szereti hagyni magát, imádom nagyon kitartó, akaratos tud lenni, viszont ha átesik a túloldalra és ugrál vagy jobban el kezd durvulni, morog esetleg, vagy ilyenek akkor nyugodtan mehet a nyakas, olyankor le kell tudni állítani, ha nagyon felpörgött, tudni kell kezelni a habitusát, a temperamentumát, ez a 2 fajta közül én biztosan kuvaszt vennék. Németjuhász csak munkacélra, kuvasz az viszont ezerarcú, lehet munkacélra, lehet területörző, lehet családi, lehet tanyasi, mindenhol megállja kb a helyét egy jól nevelt, jól szocializált és fegyelmezett kuvasz, ha a gazdája is jó hozzá. Sokkal sokoldalúbb szerintem, ha jól értem hogy ilyesmire vonatkozott a kérdés.
2016. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!