Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen hálátlan a kutyám?

Miért ilyen hálátlan a kutyám?

Figyelt kérdés

Talán a hálátlan nem a legmegfelelőbb szó de nem jut más az eszembe.


Szóval a sétákkal van gond. A séták úgy zajlanak hogy a blöki általában mellettem jön, de ha van kedve előre is mehet, ha keskeny az út természetesen magam elé engedem, nem húz semmi gond nincs. Viszont van hogy rájön az 5 perc és húz, lemarad, nem akar jönni, bemenne a földek közepére, lemegy a járdáról (tudja hogy nem szabad) nem lehet irányítani, vonszolni kell. Napi 4x sétál 2 rövidet és 2 hosszut. Nagyon szokta várni a sétát de mikor mennénk sétálni ilyeneket csinál... sajna nem tehetem meg hogy kevesebbet viszem hogy megbecsülje a sétákat :/


Mégis miért csinálja ezt? (most tanulja a láb mellett követést, de alapból mellettem szokott menni, csak ezt nem nevezném lábnál követésnek)



#kutya #séta #elkenkezés
2016. aug. 13. 07:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát nézd, ha már valaki le tudja ültetni a kutyáját séta alatt, akkor az annyira csak nem rosszul nevelt. Kérdezd meg, hogy esetleg ismerkedhetnének-e a kutyák, mert a tiéd még fiatal és jó lenne ha lenne egy másik kutya akivel tudna szaladgálni, játszani. Max nemet mondanak és mentek tovább, nem veszítesz vele semmit. Akár a kutyasuliban is megbeszélhetnétek közös sétákat, sőt, valahol szokott lenni ilyen "napközi" is, az pont arról szól hogy játszanak a kutyák. Próbálj meg nyitni az ilyen dolgokra.
2016. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Falun lakok itt nincsenek ilyenek. Én mondom neked hogy itt még nem láttam kutyákat játszani. Senki nem engedi oda a kutyáját senkihez... bárcsak ilyen könnyű lenne mint ahogy leírtad...
2016. aug. 13. 11:48
 13/14 anonim ***** válasza:

A kutya nem hálátlan, csak nincsenek kielégítve az igényei. Ha nem mozoghat eleget, nem futhat eleget, persze, hogy bepörög és húz téged! Az a legalja lenne egy ilyen szituációban, ahol a kutya csak a pórázt ismeri, hogy mint egy robot csak megy melletted.


Vidd el szocializációs foglalkozásra a suliba, neveld meg, hogy behívható legyen -nem egy rendkívüli dolog, sok millió embernek sikerült már még vadászkutyáknál is-, és engedd el, hogy szabadon is futhasson! Ha falun laksz, biztos van olyan terület, ami nyugisabb.

2016. aug. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ez a fajta nem behívható :) már sok helyen hallottam. Meg ha elengedném akkor is csak ugyan ott mehetne ahova alapból is engedem... de hol írtam hogy húz? Vagy ha írtam is azt ne úgy értsd hogy vonszol...csak épp nem laza a póráz, a másik hogy ő az állatokat kergetné... amit nem szabad. De mind1 is nem magyarázkodom... magyarázkodram már eleget, a problémát már elkezdtem orvosolni, köszi a válaszokat.
2016. aug. 17. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!