Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd rendszeresen...

Ha a szomszéd rendszeresen bántja a kutyámat mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

1 éves a kutyám, és elég szeles kutya. Mivel az édesapám nem él, így a szomszéd bácsi szokott nálunk segédkezni ha valami férfi dolgot kell megcsinálni. Nagyon rendes ilyen szempontból ő is és a felesége is, mert nincs autónk, de ha valami nehéz dolgot kell vásárolnunk (üdítő, tej stb) akkor ők elhozzák azt autóval.

DE: ha átjön hozzánk, akkor mindig belerúg a kutyába, ha meg akarja szaglászni őt, akkor odacsap neki. Ma a saját szememmel láttam, ahogy kövekkel dobálta szerencsétlent, és más a kutya félelmében bebújt a házába....Egy pár hete lelocsolta, és még sorolhatnám, hogy hogyan bántotta. A kutya már retteg tőle.

Engem is rendszeresen b*szogatnak, hogy én ilyen, meg olyan vagyok, bezzeg az ő unokája.

Annyira mérges vagyok rá sokszor, hogy el sem tudom mondani. Mikor kavicsokkal dobálta és kimentem az udvarra, azt mondta, hogy cukrot dobált neki...Én meg úgy csináltam mint aki elhiszi, pedig annak akit szívéből utál az ember, annak nem ad cukorkát. Ráadásul mikor meghallotta, hogy közeledek, a zsebre rakta a köveket meg a csúzlit...


2010. ápr. 20. 21:34
1 2
 1/20 anonim válasza:
Tegyél feljelentést az állatvédőknél.
2010. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
beszélj az édesanyáddal, illetve ha látod, hogy bántja, mond meg neki, hogy hagyja békén a kutyát. a dícsérete pedig az unokájáról egyik fülden be, a másikon ki.
2010. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
Ha ilyen normális miért nem ülsz le vele beszélni, hogy ez neked nem tetszik. Mond meg neki nem kell szeretnie se téged se a kutyát csak annyit kérsz hagyjon titeket békén.
2010. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%

Én nem hívnám át többet, hogy segítsen. Inkább megcsinálnám saját magam a ház körüli teendőket, csak ne bántsa a kutyát. Hát b.sszus én visszadobtam volna őt kővel... :S

Az üdítőket meg a nehezebb dolgokat nem feltétlenül kell elhozni kocsival. Legalábbis én többé nem kérném rá őket. Ne függj ennyire tőlük, mert tovább romolhat a helyzet.

2010. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Hu hát ez elég nehéz helyzet, mivel mégiscsak ő segít nektek. Viszont ezért nem érezheti úgy, hogy bármit meg is tehet, csak azért mert segít nektek. Szerintem próbáld meg először azt, hogy ha átjön, akkor a kutyut megkötöd addig és nem engeded a közelébe. Csökkents minimálisra annak a lehetőségét, hogy találkozik a kutyáddal.Ha pedig még így is izélgeti, akkor beszélj vele, hogy mi a baja a kutyáddal. Sajnos ameddig ők segítenek nektek úgy fogják érezni, hogy beleszólhatnak az életetekbe.
2010. ápr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igazán azért utálja, mert mikor megkaptam, akkor még nagyon rossz volt (most is eleven mondjuk) és éppen átjött valamiért, de lesett a kutyában...Konkrétan hasra esett benne, a térdét és a könyökét is beütötte. Jó, ezt megértem, hogy szarul esett ez neki, de ez még tavaly tavasszal volt.

Azóta már annyiszor megverte, hogy a kutya szinte a közelébe sem megy. Egy pár hónapja odahívta magához, és a kutya fülét farkát behúzva ment oda, erre odacsapott neki egyet a fejére. Máskor 1 pillanatra ott lett vele hagyva, mert azt mondta, hogy nem kell becsukni. Erre mikor megyek ki, hallom, hogy visít egyet, mert becsukta a lábát az ajtóba. Ezt szóvá tettem, mert sántított egy darabig, és annyit mondott, hogy megrándult a lába.

A kövekkel meg azért dobálta, mert be volt csukva a kenneljébe, és az a közös kerítésünknél van, és szerintem unatkozott.

Komolyan mondom, ahogy ezekre visszagondolok, úgy megy fel bennem a pumpa... :S

2010. ápr. 20. 21:53
 7/20 anonim válasza:
73%
Szemrebbenés nélkül megölném azt az embert aki a kutyámat bántja! És ezt komolyan gondolom!
2010. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
én ugyanezt tenném vele. mond meg neki, hogy leszálhat a kutyádról! illetve szeirntem többet ne kérjetek tőle segítséget, ne hívjátok át magatokhoz. ha látod, hogy bármilyen kapcsolatba kerül a kutyáddal, menj oda, és mondd meg neki, hogyha nem hagyja békén a kutyust, feljelented. ugyanis megteheted, állatkínzásért!
2010. ápr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Én nem kérnék ilyen ember segítségéből!!!!Ez egy barom!

Mondd meg neki,hogy ez a Te kutyád és nincs joga bántani!

Igaza van az egyik előző hozzászólónak,hogy inkább magam csinálnék mindent,de azt a mocskot be nem engedném többet az udvaromba!!!De ha mindenképp kell a segítsége,akkor javaslom egy percre se hagyd kettesben a kutyussal!!!!Vagy kérdezd meg,hogy hallott-e már a RADIKÁLIS ÁLLATVÉDŐKRŐL!!!Ők biztos "megmagyaráznák" neki,hogy nem szabad az állatokat bántani!!

2010. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

Ha mindenképp jön hozzátok, nem lehet kitiltani, akkor zárd be addig valahova a kutyát. Átmenni a szomszédhoz ne engedd, még fel is jelenthet, meg akkor is, ha az utcán mászkál a kutya póráz nélkül.

Sőt, akkor is, ha nálatok megharapja a kutya. Mert én a helyében már rég ezt tettem volna.

2010. ápr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!