Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utalom a kutyamat. Mit tegyek?

Utalom a kutyamat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy kutyam aki egyszeruen elviselhetetlen! Minden nap arra kelek,hogy o fel oraig bombol minden sz@arert...alltalaban azert ha elmegy a hazunk elott az auto vagy ilyenek....a szomsedok meg nem szoltak de elobb utobb biztos szolnak mert amugy lakasban lakom sajnos.volt egy elozo kutyam o meghalt es helyette hoztam ot menhelyrol.most kb 2,5 eves.mindig tanitgatom de rajottem h remenytelen...porazon sem tud normalisan setalni letepi a kezem elengedni meg nemtudom,mert az elso auto elutne olyan fogyatekos...egyszeruen mar nem birom szeretni.mintha direkt piszkalna allandoan...erzem hogy o sem szeret engem.en mar reg talaltam volna neki masik gazdit akinek van kertje is es a csaladom is igy gondolja de mikor felraknam netre akkor a noverem egybol hisztizik h uristen nehogyd felrakd....de alapbol meg o is azt akarja h menjen el innen...mar idegbeteg vagyok ettol a korcstol.szerintetek mit csinaljak adjam oda masnak?
2016. aug. 31. 07:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképpen add oda másnak.

Csak annyit tegyél meg érte, hogy normális családnak add oda.

2016. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Add oda, ha te nem vagy képes megnevelni. Kutyasulira gondoltál már?
2016. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Mit takar a tanítgatás? Mennyit foglalkozol vele naponta? Kutyasuli?

Bár tényleg azzal tennéd neki a legjobbat, ha olyan gazdihoz kerülne, aki jobban tudja értékelni, és valóban foglalkozik vele.

2016. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha te sz.rsz rá miért várod hogy ő szeressen? Kétlem hogy tanítgatod, de inkább add oda valakinek aki képes vele foglalkozni, és képes szeretni őt, de végülis bárhol jobb helye lenne mint nálad!
2016. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Vidd el kutyaiskolába.
2016. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Hát döntsétek el, hogy mit szeretnétek.

Ha megtartani, akkor keressetek egy jó kutyaiskolát, hogy végre meg tudjátok nevelni (olyan sulit keressetek, ahol elsősorban nem az engedelmes munkáról van szó, hanem a megfelelő kutya-gazda kapcsolat kiépítésével foglalkoznak). Ezek általában a tanfolyamos rendszerrel működő kutyaiskolák, nem azok, ahol havidíjat fizetsz engedelmes oktatásért és viszlát. A kutya nevelhető, képes normálisan viselkedni, amint megtanultjátok őt kezelni :)

Ha meg nem akartok rá pénzt, időt és energiát szánni, akkor keressetek neki új gazdát. De ezt mindenképpen beszéljétek meg családilag, ne te akard egyedül eldönteni.

2016. aug. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Tavaly nyaron voltam vele kutyaiskolaban es semmit nem valtozott meg a vizsgat sem tudta letenni...amugy nem is tudok massal foglalkozni mert egesz nap vele kell szoval ne mondjatok h nem foglalkozom vele.az elozo kutyamat imadtam sosem volt halatlan pedig o nem is volt menhelyi:(
2016. aug. 31. 07:53
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Itt sem a kutyával van a baj, hanem a ti hozzá nem értésetekkel.

Megoldás: másik gazda keresése.

2016. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Köpj fel az ég felé és állj alá.

Utána meg add oda másnak,aki ért a kutyákhoz és szeretni fogja. Nyilván nevelési hiba + szerintem nincsen eléggé lemozgatva.Kíváncsi lennék napi hány órát sétáltok és mennyit van vele foglalkozva.

2016. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Világos, hogy nem vagytok egy hullámhosszon. A helyzet további elmérgesedését megelőzni csak úgy lehet, ha megválsz tőle. A menhelyre nem tudod visszavinni? (Tudom, ciki...)

A leírásból úgy tűnik, te vagy a felelős a kutyáért, tehát jogod van dönteni a sorsáról. Ne foglalkozz mások hisztijével, azt tedd, ami szerinted legjobb lesz a kutyának!

2016. aug. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!