Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utalom a kutyamat. Mit tegyek?

Utalom a kutyamat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy kutyam aki egyszeruen elviselhetetlen! Minden nap arra kelek,hogy o fel oraig bombol minden sz@arert...alltalaban azert ha elmegy a hazunk elott az auto vagy ilyenek....a szomsedok meg nem szoltak de elobb utobb biztos szolnak mert amugy lakasban lakom sajnos.volt egy elozo kutyam o meghalt es helyette hoztam ot menhelyrol.most kb 2,5 eves.mindig tanitgatom de rajottem h remenytelen...porazon sem tud normalisan setalni letepi a kezem elengedni meg nemtudom,mert az elso auto elutne olyan fogyatekos...egyszeruen mar nem birom szeretni.mintha direkt piszkalna allandoan...erzem hogy o sem szeret engem.en mar reg talaltam volna neki masik gazdit akinek van kertje is es a csaladom is igy gondolja de mikor felraknam netre akkor a noverem egybol hisztizik h uristen nehogyd felrakd....de alapbol meg o is azt akarja h menjen el innen...mar idegbeteg vagyok ettol a korcstol.szerintetek mit csinaljak adjam oda masnak?
2016. aug. 31. 07:38
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
10%
Szerintem add le sintèrhez.
2016. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
35%
Nyugi, nem vagy rossz ember ahogy a többiek ezt beállítják, sajnos van, hogy a kutyus és a gazda nem stimmel. Ilyenkor ez történik. Keress neki másik gazdát, csak figyelj, hogy jó helyre kerüljön, kerttel. Valószinűleg arra van szüksége:)
2016. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
37%

Hányszor sétál egy nap?

Miért nem viszem folyamatosan suliba?

Mennyi agyi lefárasztást kap?

2016. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem tudtatok vizsgát tenni az a te hibád,de valószínűleg nem úgy foglalkozol vele ahogy kéne.


Minden kutyával másképpen kell foglalkozni,máshogy nevelni előző kutyádnak lehet hogy napi 3 séta,meg egy kis trükk tanítással teljesen jól nevelt volt. De a jelenlegi nem éri be annyival amennyit nyújtasz neki.


Milyen fajta?


Van egy ismerősöm aki hozott ki menhelyről kutyát és annyira erős jellemű,annyira akaratos domináns kutya lett az övé, 4 hónaposan hozta ki eleinte félős volt a kutyus,de idővel kinyílt a csipája,mondjuk az övé bull típusú keverék volt. Ismerősöm meg gyengébb típus,nem tudott szót érteni a kutyával. Végül ők is kerestek neki új gazdit.Ő pedig egy másik kutyát fogadott örökbe aki nyugisabb meg omega típusú vagyis nagyon behódoló.


Sajnos van olyan mikor a kutya nem passzol a gazdához,ezért érdemes nyugisabb kutyát választani illetve többször találkozni vele,elvinni sétálni és akár szakember segítségét kérni,hogy melyiket válaszd.


Tenyésztőnél a kiválasztás is úgy megy,hogy a tenyésztő ért a fajtához,kutyákhoz és látja már kölyökként,hogy melyik milyen típus. Így ha te azt mondod,hogy egy nyugis kutyát szeretnél akkor azt fogja adni,ilyenkor pedig ne a nemét nézd.


Én is szeretnék egy fajtát,lányt mindenképpen,mert mindig lány kutyáim voltak. De ha az adott alomban a tenyésztő azt mondja,hogy inkább az egyik kant vigyem el,mert ő nyugisabb a szukák túl virgoncak,meg már most próbálnak erősebbnek látszódni,akkor mikor felnőnek valószínűleg a azokból a szukákból dominánsabb egyedek lesznek.


Fontos milyen kutyát választunk,mert rémálom lehet úgy élni,hogy nem passzolsz a kutyáddal.

2016. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Koszi mindenki...foleg azoknak akik megertik h nem egesznap a lakasban van egy ketrecben es h foglalkozom is vele meg tanitgatom de egyszeruen remenytelen...sinterre,menhelyre biztos nem viszem csak oda ahol jo helye lesz
2016. aug. 31. 12:56
 16/24 anonim ***** válasza:
34%

Hát ha voltatok kutyaiskolában, és te még mindig a kutyát hibáztatod, akkor vagy veled van nagy baj, vagy az iskolával.

A kutya pontosan azt tudja, amit megtanítasz neki, és csak azt csinálja, amit megengedsz neki. Ha problémád van a viselkedésével, akkor nem tudod tisztán kommunikálni felé a szándékaidat, ennyi a hiba.


Szóval ismét: döntsétek el családilag, hogy küzdtök vele/érte, vagy továbbadjátok. Ha a nővéred meg akarja tartani a kutyát, akkor mondd meg neki, hogy tessék, lehet vinni suliba, vagy hívni házhoz kiképzőt, oldja meg, hogy működjön. Az egy kicsit tisztességtelen, ha miatta van meg még a kutya, de ő sem mozdul meg azért, hogy jobb legyen a helyzet. Ha akarja, akkor tegye élhetővé, ha meg nem vállalja, akkor fogadja el, hogy más gazdánál jobb lesz neki.

2016. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
47%

Csatlakozom Akumihoz!

Kiegészítésként: ha menhelyről van a kutya,írtatok szerződést. Ebben az esetben oda vagy köteles visszavinni a kutyát, akik hozzáértőbb gazdának adják örökbe a jövőben. Ebben az esetben egy darabig ne legyen kutyátok! Mert ha kis probléma akad, tőle is valszeg meg akarnátok válni :( Jó kutyaiskolával és korrekt hozzáállással lehet változtatni a helyzeten, de ehhez NEKTEK is akarni kell, és TENNI KELL érte.!!!

2016. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Imádom a sok fröcsögő állatbarátot, akik annyira se méltatják a kutyákat, hogy kinézzék belőlük, hogy van kib szott SZEMÉLYISÉGÜK.

Nem távírányítós autók, hogy csak azt csinálják, amit te mondasz neki, vannak éppenséggel saját érzéseik, gondolataik is. Amíg a kutyád nem szeret, nem bízik benned, feldughatod jó mélyre a kutyaiskolát.

Számtalanszor leírtam már az én történetemet ide.

Én is menhelyről hoztam ki kutyát, aki egyszerűen utált engem.

Onnantól, hogy lelohadt a lelkesedése, hogy kikerült a rácsok mögül, teljesen megváltozott.

Utált engem, a férjemet, utált velünk lenni. Séták alkalmával minden lehetőséget megragadott, hogy elszökjön tőlünk. Egész nap sétáltattam, vittem mindenfelé, próbáltam lefárasztani, de neki ezek csak mindig újabb alkalmak voltak a szökésre.

Egyszer vittem csak el futtatóba. Hogy miért? Mert amint levettem róla bent a pórázt, kilőtt mint a rakéta, és addig vágtatott a rácsok mellett, míg nem talált egy lyukat.

Szerencsém volt, hogy utolértem, mielőtt kigyömöszölte volna magát rajta.

Nem akart játszani velünk, nem hagyta hogy simogassuk, kifejezetten rondán nézett ránk, hála sehol. Folyamatosan károkat okozott, ha rászóltunk, bosszút állt, nem egyszer takarítottam a szart utána, pedig teljesen szobatiszta volt egyébként.

Megszabadultunk tőle, az ég áldja meg, aki utánunk elvitte, az is csak pár hétig bírta vele. Nem is tudom, nem őt fogtátok-e ki, mert mintha róla írtál volna.

Vannak kifejezetten rosszindulatú kutyák.

Most két állatom van. Mindkettő 100%-ban behívható, több parancsszót ismerő MACSKA.

Imádnak minket.

Szóval tartom az álláspontom, nem a neveléstechnikáimmal van probléma.


Kérdező, hogy mit tegyél: ajándékozd el. Remélhetőleg talál egy olyan gazdát, akit tud szeretni. Ha ennyire csípi a nővéred, vigye ő, szenvedjen ő vele :)

2016. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Ja, azt kihagytam a felsorolásból, hogy két hónap alatt pont kétszer is megharapott a jámbor eb, szóval kifejezetten türelmes voltam vele.
2016. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Aha, szóval ha egy ember felszáll a buszra és végigpofozza a társaságot, köztük mondjuk téged is, akkor az is rendben van, mert neki ilyen a személyisége, hogy rosszindulatú?

A személyiség meg a civilizált viselkedés tökre megfér ám egymás mellett kutyáknál is. Az, hogy te se tudtál kutyát nevelni, meg a kérdező se, nem jelent semmit, vannak még ezzel így egy páran. Én se tudok például deriválni, de ettől még nem fogok háborogni egy matekos fórumon se, hogy lehetetlen, és mindenki hülyeségeket beszél, akinek már sikerült. :)

2016. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!