Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezen az oldalon miért erőlteti...

Ezen az oldalon miért erőlteti mindenki az ivartalanítást?

Figyelt kérdés

Tudom hogy megvannak az előnyei és egy felelőtlen gazdánál nem is árt,de az aki vigyáz a kutyájára és szereti miért lesz csak ennyitől sz_r gazda?Az ivartalanítás nem kötelező,szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni hogy meg-e csináltatja vagy sem.Akkor meg miért kell ezt folyton erőltetni?Meg miért kell folyton rosszat kívánni hogy úgyis beteg lesz,meg elszökik, elpusztul...ez nem szép :( Miért kell ezt csinálni?Ha szeretitek az állatokat miért kívánjátok a halálukat?

(nagyon nagy tisztelet a kivételnek, akinek nem inge nem veszi magára)


Egy egészséges,ivaros szuka kutyus gazdija



2016. szept. 8. 16:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2016. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na igen, most vettem észre én is... én nem küszködöm ilyen problémával. "és egy felelőtlen gazdánál nem is árt" ez a rész rá vonatkozik...
2016. szept. 8. 17:04
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Én is egy egészséges, ivaros szuka gazdája voltam 11 évig. Majd még 2 évig egy emlődaganatos szuka gazdája lettem. Pedig egy műtéttel megoldható lett volna, hogy a 2 év helyett dupla ennyi időt töltsünk együtt, boldogan, egészségesen, nem pedig fájdalmak és szenvedések között. Azt nem kívánom senkinek! Az időskori ivarszervi megbetegedések nagyon gyakoriak, és egy egyszerű műtéttel könnyedén megelőzhetőek. Épp ezért van az, hogy ha tenyésztőtől hoz el valaki kutyát, vagy maga is tenyészt, 6-7-8 éves korban ivartalaníttatja a kutyáját. Mert a tenyésztő kiköti és mert a kutya szervezetét annyira megterheli az évi két tüzelés, esetleg álvemhesség, vemhesség, szoptatás. Az hozzátartozik a felelős kutyatartáshoz, hogy mindent megtegyél annak érdekében, hogy a kutyád egészséges maradjon. Épp ezért lehet, hogy a szomszéd bácsi láncon tartott Fifi kutyája sosem kapott kombinált oltást és mégis él, vagy Mari néni kert végi Buksi kutyája sosem lett kezelve szívféreg ellen és még sincs baja, de egy igazi gazda, egy felelős állattartó nem ezekből indul ki és nem kockáztat. Az ivartalanítás pedig nem egy nagy dolog...

A felelőtlen és ostoba emberekről pedig már ne is beszéljünk.


Ennek ellenére persze mindenki maga dönt, ez csak egy jó szándékú tanács azoktól, akik a kutya érdekeit tartják szem előtt, semmi több.

2016. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Én nem kívánok senki állatának rosszat, és téged sem sz.rozlak le. Azt sem mondom, hogy biztosan beteg lesz, vagy elszökik, de azt gondolom te is tudod, hogy meg van rá az esély. És ha nem akarod szaporítani, (márpedig minek is akarnád, pláne rendszeresen) akkor csak megnehezítheti (pl sétáltatásnál, és mindennapokban is meg tudja) és megrövidítheti (daganat, gyulladás) az életét. Természetesen nem kötelező ivartalanítani, és én azt kívánom, hogy soha senkinek ne legyen ebből baja, de sajnos nem ezt tapasztalatom. Eléggé sok(és főleg kutya) fordul meg a rendelőben, akik betegsége már akár menthetetlen, és az életébe kerül, pedig évekkel ezelőtt egy egyszerű ivartalanítással meg lehetett volna előzni, vagy autóbalesetet szenvedő kutyák, akik nem bírtak a hormonjaikkal, és kiszöktek, amit ezzel szintén meg lehetett volna előzni. Ráadásul ha tüzelnek/kanosak, az náluk egy elég intenzív dolog, és nem hiszem el, hogy jó érzés lehet nekik hetekig felfokozott állapotban lenni, ha úgysem kapják meg, amit akarnak.
2016. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Általában azért írja mindenki az ivartalanítást, mert nagyon kevés a valóban felelősségteljes, a kutyájára nagyon odafigyelő gazda, akinél még elképzelhető, hogy 1) nem fognak nála nem fajtatiszta kiskutyák születni (itt a fajtatisztát egyben törzskönyvesként is értem), 2) árgus szemekkel figyeli a szukát tüzelés alatt és utána 2-3 hónapig, hogy időben észrevegye, ha hüvelygyulladás, gennyes méhgyulladás lép fel 3) ha a kutyája álvemhes, elviszi orvoshoz 4) ha bármi az ivarossággal kapcsolatos betegség fellép, akár ha csak a kutya idős korában, pl. emlődaganat stb., azt időben észreveszi 5) a szukát az összes fellépő esetleges egészségi gond során megfelelően és haladéktalanul kezelteti és 6) nem fogja megbánni, hogy mindennek kitette, HA kialakul valami ilyen gond, amikor tudja, hogy az ivartalanítás ezt megelőzhette volna.
2016. szept. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Most azt mondjátok hogy komplett Németország felelőtlen?Igen, itt élek és kevesebb kutya van ivartalanítva mint amennyi ivaros...sokat gondolkodtam már ezen de így a magyar állítások értelmüket vesztik.Több orvost kérdeztem és mind azt mondta hogy felesleges ivartalanítani.Hogy van ez?Ha annyira gyakoriak a megbetegedések akkor hogy hogy egy ennyire állatbarát ország nem támogatja az ivartalanítást?Németország nem a hanyag állatorvosairól híres.Nem ellenkezni akarok csak ezt az egészet nem értem.
2016. szept. 8. 17:32
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Az azért probléma, hogy te németországi viszonyokat akarsz ráhúzni hazai válaszadókra és válaszokra. Németországban sok minden nem úgy van, mint idehaza, többek között az egész állattartási kultúra és az állatokhoz való viszonyulás is más.
2016. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
igen, és? a kutyák minden országban ugyan olyanok...nem számít hogy magyar országon vagyok vagy Németben a kutya-kutya, viszont Magyarországon az ivaros kutya gazdája felelőtlen itt németben nem.ez az amit nem értek
2016. szept. 8. 17:39
 9/20 A kérdező kommentje:

*Magyarország,


bocsi

2016. szept. 8. 17:39
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

Járd végig a magyar menhelyeket és sintértelepeket, nézd meg a kutyákat. Ez a válasz a kérdésedre.

Éppen hogy nem kívánjuk a halálukat. És nem kívánjuk a sok feleslegesen megszületett, de senkinek sem kellő kutyát szenvedését sem.

2016. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!