Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezen az oldalon miért erőlteti...

Ezen az oldalon miért erőlteti mindenki az ivartalanítást?

Figyelt kérdés

Tudom hogy megvannak az előnyei és egy felelőtlen gazdánál nem is árt,de az aki vigyáz a kutyájára és szereti miért lesz csak ennyitől sz_r gazda?Az ivartalanítás nem kötelező,szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni hogy meg-e csináltatja vagy sem.Akkor meg miért kell ezt folyton erőltetni?Meg miért kell folyton rosszat kívánni hogy úgyis beteg lesz,meg elszökik, elpusztul...ez nem szép :( Miért kell ezt csinálni?Ha szeretitek az állatokat miért kívánjátok a halálukat?

(nagyon nagy tisztelet a kivételnek, akinek nem inge nem veszi magára)


Egy egészséges,ivaros szuka kutyus gazdija



2016. szept. 8. 16:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

10 évig éltem németben, 3 helyen is. Ott összesen 5 állatorvosnál vtunk, egyik sem tanácsolta, hogy ne legyenek ivartalanítva az állataim.

Előtte svájcban éltem 3 évig, ott is szintén ezt tapasztaltam, már 15 éve ausztriában élek, itt is ismerek 8 dokit, és még egyik sem mondta, hogy minek ivartalanítok.

Többektől is láttam már ezt,(vagy akkor is te voltál) ezek szerint csak én vtam ilyen szerencsés, hogy megtalátam azt a 2 svájci, 5 német és 8 osztrák dokit, aki ajánlja az ivartalanítást, ugyan azon okokból, mint amit én is, és sokan mások is írtak.

Amúgy meg a 4 országban annyi közös van, hogy akármelyik menhelyére mész be, nem tudsz választani. Csak amíg magyarban amiatt, mert annyi édes kutyus/cicus van, németben/osztrákban/svájcban meg amiatt, mert annyira gyér a felhozatal....

Idekint több is a pénz, és kevésbé sajnálják is azt a kedvencüktől az emberek, mint odahaza.

Természetesen tisztelet az otthoni, egyre növekvő kivételnek, aki felelős gazda.

2016. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az meg a másik hogy pont olyan dokit fogtam ki akire azt mondják hogy inkább csak a pénzért csinálja a dolgát (váltani fogok)Mégsem ajánlotta az ivartalanítást pedig több száz euróról van szó...nem kis bevétel lett volna ha ránk tukmálja hogy az milyen jó.A környezetemben sem sok kutyát ismerek a ki ivartalanított.ja és az a kérdés másé lehetett.
2016. szept. 8. 18:04
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Hát figyelj. Sztem nem azt kell nézni, mire mennyi esély van. Nagyszüleim, isten nyugosztalja őket sose hordták az állataikat orvoshoz, pedig nem is 1 vt nekik. Mind szép kort élt meg. A macska vagy vadászott, vagy mondhatni éhenhalt, mivel alig kapott vmi maradékot, a kutyák is házikosztot kaptak. Egy cica sem vt aki nem érte volna meg a 15 éves kort, a kutyák is öregen pusztultak el, tacskó 22 éves volt. Pedig többször elkóboroltak, lett vna rá esély, hogy valami betegséget összeszedjenek. Ha így gondolkozol felesleges kb beoltatni is, 50-50% hogy lesz vmi baja egész élete során vagy nem. Viszont ha lesz, az a te felelőtlenséged...Muterék kutyájának (kistestű uszkárkeverék) csak az egyik heréje jött le, így 1 évesen kivetteték azt, ami a hasában maradt, de a másikat meghagyták. A kutya 12 évesen hererákos lett, és nem ébredt fel az altatásból, pedig egy 12 éves kistestű nem öreg még. Szomszédom labrador szukája 3 hónapja pusztult el egy méhgyulladás emlődaganat kombóban, a doki már nem tudta megmenteni. Megműtötték, de pár nap múlva meghalt. 5 éves volt, sosem volt vemhes... a cicáim idén tavasszal estek át egy séta után macskanáthán, pedig oltva vannak ellene....mégsem gondolom azt, hogy felesleges lenne akármelyik orvosi beavatkozás, amit eddig elvégeztettem.

Sztem azt kell nézni, mit nyersz/veszítesz egy ivartalanítással. És hát nem sokmindent vesztesz, annál többet nyersz. Én maximálisan melette vagyok. Nekem, és az állatoknak is könnyebb. Sokan ugye azzal jönnek, hogy az ivarosság a természetes, igen ám, de azzal együtt a szaporodás is, az állatokban az egyednemzés a második legerősebb ösztön, és ha én nem akarok almot(márpedig sosem akartam) akkor minek hagyjam ivarosan. Az én lelkiismeretem nem tudná elviselni, ha ne adj isten akár kutyám, akár macskám elveszteném, úgy hogy egy ilyen egyszerű semmi dologgal megelőzhettem vna. Arról nem beszélve, hogy lehet hogy drága kint az ivartalanítás, de annyival is többet keresel... magyarországon is elkérnek 15-20 ezret nagyvárosokban szuka ivartalanításáért a 70 ezres fizudból, én németben münchenben anno 450 euroért ivartalaníttam szukát 1700 euros fizetésből...százalékos arányban kb ugyan ott vagy. Persze ha egy kiskeresetes magyarnak mondanám h majdnem 150ezer ft vt a kutyám ivartalanítása biztos infarktust kapna.

2016. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát 1700 eurós keresett mellett tényleg nem sok csak kár hogy én nem keresek annyit...a kutya ivartalanítása egy hónapi lakbér lenne...most biztosan nem lesz ivartalanítva,nem is egészen az ár miatt,alapból sem szeretném.Úgy vagyok vele hogy inkább legyen ivaros minthogy utcára kerüljünk.Én inkább az ivarosság mellett állok.A szüleim kutyái, macskája is mind ivarosak voltak a macska 14 évet élt a kutyák is minimum 15-öt.Az ismerősöm ivaros kanja nem rég pusztult el.természetes halált halt nem volt beteg 15-16 éves német juhász volt.
2016. szept. 8. 18:50
 15/20 Umaku ***** válasza:
13%
Semmi baja nem lessz a kutyádnak attól hogy nem ivartalanítod. Én is csodálkozok hogy miért förmednek rá mindenkire aki nem akarja ivartalanítani őket, a tenyésztőket meg egyenesen meg tudnák ölni. Pl; én nem érzem magam szar embernek attól hogy nem menhejről hoztam haza cicát sem kutyát. Sőt egyik sincs kiivartalanítva. Csak mert! Senkinek semmi köze hozzá. Attol is agyhalált kapok aki "anyának" nevezi magát és az állatját "gyereknek" vagy "lányomnak". Szerintem ez már mindent megmagyaráz, onnantól kezdve inkább meg sem szólalok :D
2016. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A nagynenemek kityaja ivaros nosteny. 10+ eves. Sosem voltak kolykei. No de akkor minek is szenved evente ketszer az osztoneivel? Felesleges. Ez az egyik.


A masik meg a mehgyulladas idosebb korban. Nem biztos hogy lesz de ha igen az igen csunya... es ha nem akarod tenyeszteni akkor minek nezzed vegig hogy szenved?


Anyukam kedvenc kutyaja belehalt. Talaljatok ki kinek van ivartalanitott nosteny kutyaja? Talalt. Anyukamnak. De miert kell megvarni hogy egy kutyanal ezt vegig kelljen nezned mert jaj szegeny megfosztod a.... tulajdonkeppen mitol is? A nemi identitasatol? Hagyjuk is!

2016. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Na pont az olyanokról beszélek mint te utolsó...Ha nekem így jó akkor nem fog megváltozni a véleményem csak mert ti így jártatok.Miért akarod rám erőltetni az igazad?bezzeg ha azt mondom nem érdekel,nekem így jó akkor én vagyok a rossz...Mit kell ezen magyarázni?
2016. szept. 8. 23:21
 18/20 anonim ***** válasza:
15akiket te írsz azok szaporítók!
2016. szept. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az a különbség, hogy Németország jóval gazdagabb, több a jó tenyészetből származó kutya, így kisebb a betegségekre való hajlam. Meg ott nincs annyi kóbor kutya, jobbak a kerítések, szóval kevesebb a véletlenül született kölyök is.
2016. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Azért vagy ilyen bosszús, kérdező, mert pontosan tudod, hogy az ivartalanítás a leghelyesebb döntés. Nem kell itt játszanod az eszedet, mert akármennyire vergődtél, eddig egy normális érvet nem sikerült felhoznod az ivartalanítás ellen. Valaki feltesz egy kérdést ezzel kapcsolatosan, mire tényekkel és tapasztalatokkal alátámasztva válaszolnak rájuk - ehhez képest neked nem volt jobb dolgod, minthogy ideerőszakolj egy ilyen provokációt, csak azért, mert bűntudatod van. Mit vársz? Hogy majd bólogassunk, hogy igen, most hogy mondod, igazad van? Senki nem erőlteti az ivartalanítást, egyedül te erőlködsz itt a fordítottján, és várod az önigazolást.

Az viszont nem fog jönni, mert az ivartalanítás a legjobb, amit egy állattal tehetsz. Felsorolhatod az összes rokonod meg ismerősöd a 20 évig élő ivaros állataikkal, de ennek konkrétan SEMMI, de semmi értelme nincs. Szerencse kérdése, hogy nem lett bajuk. Felesleges ennél jobban belemenni ebbe, biológiailag már alá van támasztva, hogy miért jobb a műtét. Kit érdekel, hogy nincs rá pénzed? Senki nem kérdezte. Nem kell itt keltened a mű szenvedést, hogy kívánjuk az állatok halálát, mert ezzel is csak azt mutatod, hogy téged öl meg a bűntudat. Senki nem kívánja, hogy bármi baja legyen az egészséges, ivaros szuka kutyusodnak. Ha annyira féltenéd a kutyuskád, már rég ivartalanítottad volna, hogy teljes nyugalommal várjátok az öregkort. Így viszont benne van a pakliban többek között a méhgyulladás. Ivartalanított kutya is megbetegedhet, de miért ne csökkentsük a kockázatot?

A lényeg, hogy tényleg röhej, ahogy itt lobbizol. Mintha valaki arról tett fel volna kérdést, hogy miért sz.r dolog cigizni, mindenki döntse el, szíve joga. No comment.

Németországnál jobb példát meg nem is hozhattál volna fel, tekintve, hogy arrafelé legális állatokkal közösülni.

2016. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!