Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is idegesít, hogy mindent...

Mást is idegesít, hogy mindent elárasztanak az ideggyenge, túltenyésztett ölebek?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, minden kutyát szeretek, tisztelek és soha egyiknek sem ártanék, de nagyon zavar, hogy a kerületben, ahol élek, mindent elárasztanak ezek a fajták. Nekem jól megtermett, nem túltenyésztett, egészséges kíváncsisággal és játékszellemmel felszerelt kutyám van, akit a menhelyről hoztam ki nem régen. Csak egy éves múlt. Mindig egy erdőbe hordom sétálni - sőt futtatni - a kerület határán, de ahhoz, hogy odáig elverekedjük magunkat, 500 póráz nélkül sétáltatott ideggyenge öleben kell keresztüljutni. Van amelyik, már messziről ugat, incselkedik, idegesíti a kutyámat, a gazdája semmit nem csinál, mert "olyan kis aranyos", meg "ez kinek ártana?" stb. Van, amelyikre csak nem figyelnek, elkószál, 300 méterre előre szalad és odajön hozzánk kíváncsiskodni. Ezzel nincs is baj, ilyen kutyák természete, falkaállatok. Csakhogy az enyém ilyenkor mindegyikkel játszani akar, ugálna, fogócskázna, ezek meg kivétel nélkül teljesen össze...ják magukat, és az első hirtelen mozdulatra vonyítani, nyüszíteni kezdenek, vagy csak ijedten rohannak vissza a gazdihoz, az enyémet meg alig bírom féken tartani, mert nem érti, hogy most miért nincs játék, rángatja a pórázt. A környéken az emberek 90%-a azt hiszi, hogy agresszív, és mindenki ferde szemmel néz ránk. Van, aki szörnyűlködik is, belénk is köt. Nagyon kevesen vannak, akik felismerik, hogy csak játszani akar, vagy legalább az én helyzetemet átérzik, hogy milyen rossz úgy végigmenni 6 utcán, hogy folyamatosan idegesítik az én kutyámat.


Nem igaz, hogy nem neveltem meg, meg hogy az én hibám, le kell nevelni róla stb. Egyrészt mondom, nem rég óta van nálam, másrészt így is rengeteget neveltem, ha erdőben elengedem, megvár, visszajön, nem megy el, ha szólok neki. De lakott területen állandóan rángat a kiskutyák miatt, és egyáltalán nem őt hibáztatom.


U.i. A legnagyobb halálom a bichon. És minden 1,5. embernek olyan van, esküszöm. Az a kutya se nem aranyos, se az idegei nincsenek rendben. Soha nem szabadna póráz nélkül sétáltatni! Nem csak az teheti tönkre mások életét, aki agresszív kutyát sétáltat póráz nélkül, hanem az is, aki ideggyenge kis szerencsétleneket.



2016. szept. 14. 11:22
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
93%

Megint nem leszek népszerű, de teljesen egyet értek Nyolcaskával.


Engem SOKKAL jobban idegesítenek azok az emberek, akik minden kutyát válogatás nélkül leideggyengéznek. Az orvosilag igazolható idegrendszeri probléma viszonylag ritka, ellenben a szocializálatlan kutya meglepően gyakori. Márpedig, amit leírtál az tipikusan a szocializálatlan kutya tünetei - egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a ténnyel, hogy ott egy másik kutya. Úgyhogy LÉGYSZI ne könyveljünk már el menthetetlennek egy teljesen kezelhető problémával küzdő kutyát.


Másrészt viszont én nem lennék olyan fene büszke a kutyádra. Egy részt mert elvárás az, hogy normálisan viselkedjen, bármilyen Morzsika ordít rá.

Másrészt ha sok gazdi egybehangzóan azt mondja, hogy gáz a kutyád viselkedése, akkor AZ. Bocs a kifejezésért, de a leírás alapján a kutyád egy nagyképű, nyomulós tapló, akinek nagyon meg kellene tanulnia, hogy 1.) NEM minden kutya akar vele ismerkedni 2.) SOKKAL szívesebben ismerkedik vele a többi kutya, ha nyugodtan, illedelmesen közeledik, nem mászik az arcukba stb.

(Mondok példát, oké? Tegyük fel, hogy én, egy roppant unszimpatikus ismeretlen alak, a nyakadba borulok az utcán és elkezdelek berángatni egy kocsmába, hogy igyunk már meg egy sört. Minimum rám ordítasz, hogy hagyjalak békén a fiszbe, de rosszabb esetbe még orrba is nyomsz. Kutyáéknál dettó ugyanez a helyzet.)

2016. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

Nemkem meg más kutyák nem tetszenek, mégse fikázom őket, még anoním oldalon sem.

Arról, hogy a kutyád nem tudja értelmezni más kutyák jelzéseit, testbeszédét, nem a másik kutya gazdája tehet. Lehet, hogy menhelyes múltja miatt nem volt alkama a szocializációra. A kutyák tanulékony állatok, majd megtanulja ezt is. Viszont ha nem áll le, amikor a másik jelzi, hogy elég neki, nem kér a játékból, akkor könnyen lehet, hogy a másik megmorogja, megugatja, vagy odacsattintja a fogát (nem harap, csak imitálja). És nem aza kutya lesz az idegbeteg kis dög, csak hiába mutatta, a te kutyád nem állt le.

2016. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Na jó, nagyon elszabadultak az indulatok, gyerekek. Én azokat tartom normális és felelősségteljes gazdinak, akik fogják a kutyájukat, és PÓRÁZON elviszik a kutyafuttatóra, vagy az erdőbe, ahogy én teszem. Azok, akik szintén ezt teszik, még soha egyszer sem mondták a kutyámra, hogy nem normális. Szépen odaengedik hozzánk játszani a kutyáikat, felügyeljük őket, elvannak, konfliktus nincs, a kutyát folyamatosan szocializálom a normális gazdik és kutyáik segítségével.


Azokat nem tartom normális és felelősségteljes gazdinak, akik max a kisboltba viszik le magukkal a kutyát, mert lusták, és még a pórázt sincs kedvük fogni. Érdekes, csak és kizárólag ilyenek mondják és gondolják a kutyámról, hogy egy "tapló szar alak". :)

2016. szept. 14. 18:00
 14/52 A kérdező kommentje:

Ja és még egy adalékinformáció azoknak, akiket érdekel az alapprobléma és nem azzal vannak elfoglalva, hogy én mekkorára vagyok magammal:


A kutyám nem ront rá a többi kutyára, nyugodtan vár, sőt, van, hogy le is fekszik, mikor meglát egy másikat, amelyik arra jön. És nem, nem a támadó-vadászó startfekvésben, hanem barátságosan. Amikor odajönnek a szabály- és józan észellenesen póráz nélkül elengedett kisebb kutyák, és a gazdáik elrabolják tőlem azt a lehetőséget, hogy hadd ítéljem meg, hogy odangedjem-e a kutyámat vagy egyáltalán hogyan álljak hozzájuk én magam is, akkor a jószágok békésen szagolgatják egymást, majd a másik általában úgy dönt, hogy vagy alapból megijed a semmitől, vagy csak megy tovább garázdálkodni és kics---szni az óvatlan kerékpárosokkal, akkor az enyém utána akar szaladni, mert játszani akar, engem meg rángat, és egyébként is haladnánk az úticélunk felé. Nyugdíjas néni és plázacica általában ekkor ér oda/ ekkor eszmél fel, és az egész helyzetből csak azt látja, hogy küzdök a kutyám visszafogásával. Így könnyű azt hinni, hogy az eb és jómagam is szar alakok vagyunk :)

2016. szept. 14. 18:16
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
"...az enyémet meg alig bírom féken tartani..." Most akkor nem birod, vagy "...A kutyám nem ront rá a többi kutyára, nyugodtan vár,..." es a kutyad nyugodtan var?
2016. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:

Te vagy a a hibás mert nem bírod megtanitani neki hogy amelyik kutya oda megy hozza nem mind akar vele jatszani csak meg szaglásza és menne tovább amit a te kutyad nem fog fel.. Nekem argentin dogom van én is sétaltatom poráz nélkul és hozza is oda szaladnak a kis ölebek és össze szaglonak de amikor a másik elmegy eszébe sincs utána menni mert szocialva van

..

2016. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

Nem értitek, hogy két hónapja (amióta nálam van) folyamatosan szocializálom hozzáértő, okos, tiszteletreméltó gazdikkal. (Nem teszek kérdőjelet, mert ez nem is kérdés, tényleg nem értitek.)


Abban meg semmi ellentmondás nincs, hogy a kutyám vár és rángat, mert időrendei sorrendben jönnek egymás után.


Ha nem próbálom másik irányba vinni, vagy kikerülni a közeledő kutyát, akkor vár barátságosan fekve. Addig, amíg a másik el nem akar szaladni előle. Ha viszont másik irányba akarom vinni, vagy egyszerűen csak elmenni a másik kutya mellett, akkor rángat. Nem azért jöttem fel, hogy megkérdezzem, ez normális-e. Tudom, hogy nem az, dolgozom rajta. Másban hallgat rám a kutya. Előreenged az ajtóban, a letett táljából is csak akkor eszik, ha engedem, odajön, ha hívom stb. Egyedül azt nem érti, hogy van, aki nem akar játszani. Nem kell elmondani, hogy nem oké, tudom, hogy nem oké.


Nem ez a kérdés. Hanem az, hogy mi a bánatos fenéért sétáltatják a (nem az erdőben, nem a kutyafutattóban, nem a réten, hanem a) lakótelepen az emberek úgy póráz nélkül a kutyáikat, hogy 300 méterrel le vannak maradva mögöttük. Ebből a fajtából is vannak, akik csak a saját dolgukkal törődnek, mennek az útjukra (ami szintén nem normális, lásd biciklisek, autósok és egyáltalán mindenki, aki csak menne az utcán és nem akarja, hogy egy kiskutya odamenjen hozzá), és vannak az idegbeteg kutyák, akik csak azért jönnek oda, hogy ugassanak, csaholjanak, morogjanak ránk 2 méterről.

2016. szept. 14. 19:24
 18/52 A kérdező kommentje:
Azon miért nem botránkozik meg senki (csak én), ha egy habos-babos közmetikázott minikutya habzó szájjal ugat és morog egyszerre a semmiért, csak mert arra megyünk, gazdája meg sehol?
2016. szept. 14. 19:35
 19/52 anonim ***** válasza:

nagyon szuper, szóval összefoglalva: 20 éve szidtuk a németjuhászokat, h húdeaggresszívfajtamegölmindent, majd mindenkinek nj-a lett és bejött a pitbull/staffi aki átvette az aggresszív fajta szerepét. most már elég sok embernek van ilyen kutyája és nagyon nem tetszik nekik a kirekesztés(pedig tudták h mit vállaltak) és rászálltak az ölebesekre. szóval fordult a kocka... bár nekem a mostani helyzet nem igazán jön be...

de komolyan, emberek, még egy 30kg-os bármilyen kutyát sem tépett szét egy 3 kg-os. nekem van egy 6kg-os jack russellem és egy 20 kg-os kutyám. mind2 pont lesz*rja, ha nekimegy egy 5 kg-os másik kutya, mert MEG LETT RÁ TANÍTVA, H KISEBB KUTYÁKAT NEM BÁNTUNK!!! másmilyeneket se, de kisebbeket főleg nem. és én sem engedem oda 50 kg-os kutyákhoz játszani a kiskutyámat, mert egyszerűen nem tudnak vele megfelelően játszani, mindig rátaposnak és jééé, ez nagyon nem jön be az én kutyámnak. milyen érdekes ugye? és igen, ilyenkor oda szokott kapni a másiknak és megpróbál visszajönni hozzám. a másik persze egy bunkó paraszt és még többször letapossa az enyémet. de megtaláltam a megoldást: nem engedem oda ilyen kutyákhoz.

viszont amiből már nekem van nagyon elegem, az az összes bull tip./30 kg+ kutya gazdája, aki lekapcsolja a drágaságot a pórázról, hadd menjen oda mindenkihez, másszon bele az aurájába, dominálja jól le, mert miért is ne... behívni nem tudja a kedves gazdi, de mindig próbálkozik, kb 3x, majd közli inkább, h nem bánt... ami ugye a "behívását" látva nem éppen hihető. de persze, igaza van, az ő kutyájának nem lesz baja...

de már elterveztem, ha egyszer lesz rá pénzem én is beszerzek két káj-t és majd mindig ők fogják körülfogni a kis jackimet és akkor merje valaki nem visszahívni a kutyáját... bár ezzel csak csatlakoznék a bunkók táborához...

2016. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem érted, hogy éppen erről beszélek? Én is azt szeretném, ha a kisebb kutyákat NEM engednék oda hozzánk. Úgy csináltok, mintha minden kutya alapból tökéletes lenne, és nem kellene átmeneti idő ahhoz, hogy a gazdák megneveljék őket. Tudjátok ti, egyáltalán milyen sokan vannak, akikhez nem kölyökként kerül kutya? és nem is csak menhelyről. Miért nem lehet ezeknek az embereknek időt hagyni rá, hogy betanítsák a kutyát, és formálják a jellemét? Pontosan erről beszéltem: nem bántanék egy kisméretű kutyát se, és ebből következően a kutyámat se engedném rá, azon dolgozom, hogy ne legyenek konfliktusok. De ez nem 2 nap, és addig is hordani kell a kutyát utcára, emberek közé, kutyák közé. Ti is tudjátok. Akkor mi a bréért nem lehet megérteni, hogy azzal segítenétek nekünk a legtöbbet, ha a ti kutyátok se jöhetne oda póráz nélkül csesztetni minket? Éppen erről beszélek. Ne is engedd oda nagyobb kutyákhoz, azoknak a gazdái se akarják. Én biztos nem akarom. Köszöntem.
2016. szept. 14. 22:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!