Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is idegesít, hogy mindent...

Mást is idegesít, hogy mindent elárasztanak az ideggyenge, túltenyésztett ölebek?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, minden kutyát szeretek, tisztelek és soha egyiknek sem ártanék, de nagyon zavar, hogy a kerületben, ahol élek, mindent elárasztanak ezek a fajták. Nekem jól megtermett, nem túltenyésztett, egészséges kíváncsisággal és játékszellemmel felszerelt kutyám van, akit a menhelyről hoztam ki nem régen. Csak egy éves múlt. Mindig egy erdőbe hordom sétálni - sőt futtatni - a kerület határán, de ahhoz, hogy odáig elverekedjük magunkat, 500 póráz nélkül sétáltatott ideggyenge öleben kell keresztüljutni. Van amelyik, már messziről ugat, incselkedik, idegesíti a kutyámat, a gazdája semmit nem csinál, mert "olyan kis aranyos", meg "ez kinek ártana?" stb. Van, amelyikre csak nem figyelnek, elkószál, 300 méterre előre szalad és odajön hozzánk kíváncsiskodni. Ezzel nincs is baj, ilyen kutyák természete, falkaállatok. Csakhogy az enyém ilyenkor mindegyikkel játszani akar, ugálna, fogócskázna, ezek meg kivétel nélkül teljesen össze...ják magukat, és az első hirtelen mozdulatra vonyítani, nyüszíteni kezdenek, vagy csak ijedten rohannak vissza a gazdihoz, az enyémet meg alig bírom féken tartani, mert nem érti, hogy most miért nincs játék, rángatja a pórázt. A környéken az emberek 90%-a azt hiszi, hogy agresszív, és mindenki ferde szemmel néz ránk. Van, aki szörnyűlködik is, belénk is köt. Nagyon kevesen vannak, akik felismerik, hogy csak játszani akar, vagy legalább az én helyzetemet átérzik, hogy milyen rossz úgy végigmenni 6 utcán, hogy folyamatosan idegesítik az én kutyámat.


Nem igaz, hogy nem neveltem meg, meg hogy az én hibám, le kell nevelni róla stb. Egyrészt mondom, nem rég óta van nálam, másrészt így is rengeteget neveltem, ha erdőben elengedem, megvár, visszajön, nem megy el, ha szólok neki. De lakott területen állandóan rángat a kiskutyák miatt, és egyáltalán nem őt hibáztatom.


U.i. A legnagyobb halálom a bichon. És minden 1,5. embernek olyan van, esküszöm. Az a kutya se nem aranyos, se az idegei nincsenek rendben. Soha nem szabadna póráz nélkül sétáltatni! Nem csak az teheti tönkre mások életét, aki agresszív kutyát sétáltat póráz nélkül, hanem az is, aki ideggyenge kis szerencsétleneket.



2016. szept. 14. 11:22
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Ja és egy joggal felmerülő kérdés: ha a bichon annyira rendben van, akkor miért morog, ugat, rángatózik, vicsorog minden harmadik a semmiért? Nem méri fel a helyzetet, nem gondolkodik, nem érdekli, hogy nincs is veszély, csak azonnal, "kérdezés nélkül" keménykedni kezd.
2016. szept. 15. 18:54
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon taszít, amikor valaki ennyire önigazolásra vágyik. Ott valami nincs rendjén az emberben. Mit tett veled ez a fajta, hogy így gyűlölöd? A szomszéd Havanese kutyája párnát szorított éjszaka a fejedre és meg akart fojtani, vagy mit csinált veled?


Te tipikusan az az ember vagy, akit én mint kutyás és mint ember messziről el akarok kerülni. Mert nem szimplán ideges vagy, vagy félsz egy adott típusú kutyától/embertől/bármitől, hanem építesz egy ideológiát köré, hogy azt a fajt/fajtát/embercsoportot/egyebet miért kell gyűlölni és miért kell eltüntetni a Föld színéről. És az ilyen emberek veszélyesek.

Erősen próbálod magadat is és másokat is győzködni, de közben mindvégig magadnak mondasz ellent. A fajtával nincs baj, az ember tenyésztette ki egy bizonyos célra, és ennek a célnak tökéletesen meg is felelne. De mint ahogy írod, a gazdák nem figyelnek a kutyájukra, nem szólnak rá, nem kontrollálják, nem foglalkoznak velük kutyaként. Akkor hogy is viselkedhetnének ezek az állatok megfelelően? Ez még mindig nem ideggyengeség, csak nulla nevelés és szocializáció. Leginkább azon emberek veszik ezt a fajtát, akik társat akarnak, nem kutyát. Emiatt nem is kutyaként tekintenek rájuk. De ha vennéd a fáradságot és keresnél fel normális bichon tartókat -van egy pár, akiktől még példát is vehetnél-, vagy csak nyitott szemmel járnád az utcákat, talán rájönnél, hogy nem a fajtával van a baj, hanem az emberrel. Mondom mindezt tapasztalatból, mert volt már nálam panzióban bichon míg a gazda nyaralt. 3 nap után rá se lehetett ismerni. Elfogadta a szabályokat, gyönyörűen belesimult ebbe az életbe, pont, hogy tökéletes idegrendszere volt, ahogy még számos fajtatársának is.


Sosem volt társasági kutyám, nem is valószínű, hogy lesz. Én nagytestű munkakutyákat tartok, hozzám az ő habitusuk passzol. De mivel magát a kutyát, mint fajt szeretem, így minden egyes egyedét és fajtáját is szeretem. És én azokat az embereket nem tartom kutyásnak, akik megvetik ennek az egyébként csodálatos fajnak az egyedeit, pláne másokat uszítanak ellenük. Az ilyen emberek nem képesek magát a kutyát tisztelni.


Mellesleg nehéz félreérteni azt, hogy "Soha nem szabadna póráz nélkül sétáltatni!"

2016. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 Szilvi & Argos ***** válasza:

Néha felhúzzák az agyam, amúgy próbálom nem észrevenni őket, igen.

Ma esti tapasztalat: Az összes kis pamacskát felkapják-elrángatják, vagy félnek, vagy őrjöngenek...szomorú és szánalmas :( Egy kínai csávó hozott egy kis izét...kérdem, ismerkedhetnek? Közben a srácok láb mellett, 3 méterre a pasitól...vmit zagyvált tört-magyarul, majd felkapta a jószágát, aki ettől üvölteni kezdett...erről ennyit :P

2016. szept. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen igazad van!

Engem is idegesít az ilyesmi, bár nálunk épp a nagytestű (póráz nélkül) odarohangáló kutyákat tolerálja nehezen az enyém (14-15kg). A kicsiknek (bichon, csivava) szinte mindent eltűr, de ha ész nélkül odarongyol egy nála nagyobb (vizsla, amstaff), arra nagyon nem vevő.



2 hónap az semmi.

Fogd fel úgy a helyzetet, hogy az ilyen alkalmak egyben remek lehetőségek, hogy önkontrollra tanítsd a kutyádat (hogy hamar lenyugodjon) és izgatott állapotban is magadra tudd irányítani a figyelmét. Nyilván nem megy azonnal és könnyen, nincs ebben semmi gáz. Én nem látok semmi borzalmasat a viselkedésében (izgatottság, ugrálás a másik kutya odarohanása miatt), nem tudom miért akadtak ki egyesek. Gyakorolni kell mindent és egyre jobban fog menni. Neveled a kutyádat, ez a fontos, a rosszindulatú megjegyzésekkel meg ne foglalkozz.


És jobb, ha tudod erről az oldalról, hogy itt a gazdák 90%-as minimum profi kutyakiképző és tökéletesen jól nevelt kutyája van, aki még a kávét is lefőzi neki.... :D

2016. szept. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy ha nagyon ugrabugrál a másik kutya miatt, akkor fogd rövidre e pórázt vagy fogd meg a nyakörvét, kicsit húzd felfelé (tehát ne hátra, oldalra, stb.),de csak annyira, hogy végre észrevegyen a kutya és addig ne menjetek tovább, amíg le nem csillapodik. Nem az a cél, hogy leszidd vagy fojtsd (az főleg nem), hanem hogy leállítsd a pörgést. Ha úgy jobban megy, közben ültesd le/fektesd le, várjatok, amíg megnyugszanak a kedélyek. Ha lenyugszik, szolidan dicsérd meg (ne izgasd fel újra :D).


Enyém is tudott ám cirkuszolni eleinte, főleg, ha teret hagytam neki a hosszú pórázzal. :D Futtatóban is. Sokkal hamarabb kapcsolt, ha odamentem és egy ilyen fogással nyomatékosítottam, hogy mit akarok (most már aztán nyugi legyen).


Hajrá :)

2016. szept. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Te állatbarátnak tartod magadat, de közben betiltanád nem is egy kutyafajta, hanem egy csoport (bichonok) tenyésztését, mert szerinted nem aranyos, és valami októl úgy gondolod, hogy a bichonos gazdik a keverék kutyákat lenézik, nem tartják kutyának.
2016. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Elmondtam, hogy a már megszületett bichonoknak békés, boldog életet kívánok, de szerintem többet nem kellene belőle futószalagon gyártani. Ez véleményem szerint tökéletesen belefér az állatbarátságba. Ez egy morálisan védhető álláspont. Az már ezerszer megkérdőjelezhetőbb morálisan, hogy az ember milyen jogon szól bele annyira durván a természetbe, hogy már nem is csak pásztorkutyának, terelőkutyának, bébiszitterkutyának, mentőkutyának stb. tenyészt ki kutyfajokat, hanem egyszerűen csak cukinak és picinek. Igen, mielőtt rákérdeznél, ezzel az összes cukikutyatenyésztő létjogosultságát van pofám megkérdőjelezni. Szerintem nekik nagyon sürgősen más foglalkozás után kéne nézniük, csak azzal nyilván nem lehetne százezreket leakasztani kutyánként.
2016. szept. 16. 11:41
 38/52 A kérdező kommentje:
Ugyanezen a vonalon továbbhaladva: nekem senki ne mondja, hogy egy mopsz nem lenne sokkal boldogabb, ha egy fokkal kevésbé turcsira tenyésztették volna az orrát, és egy fokkal több levegőt kapna. Undorító, hogy egyes fajok tenyésztőit már nem is érdekli, hogy maga a kutya mennyire tud állathoz méltó, teljesértékű életet élni, csak az, hogy minél többen divatosnak, trenidnek tartsák, és minél többet fizessenek érte. Ez kicsit olyan, mint mikor Frankenstein felelőtlenül kísérletezik, és létrehoz egy lényt, ami csúnya, szenved, mindenhol fáj neki, és mindenki utálja, aztán csodálkozik, hogy a teremtménye boldogtalan.
2016. szept. 16. 11:46
 39/52 A kérdező kommentje:

Sőt, tudjátok mit? Akkor már játsszunk nyílt kártyákkal: hogy tarthatja magát bárki is igazán állatbarátnak, aki súlyos százezreket fizet egy kutyáért, akivel nem akar vadászni, kutyasportolni, juhot tereltetni, egyszerűen csak kell neki egy hobbikutya, és nem a menhelyről hozza ki szerencsélen állatokat, akik tömegével vannak oda bezárva és csak egy szerető gazdira vágynak?


Azt megértem, hogy ha valakinek juhászkutya kell, mert juhtenyésztésből keresi a kenyerét, akkor díjnyertes, törzskönyves juhászkutyát vásárol. Azt megértem, hogy aki vakvezető kutyákat akar képezni, az díjnyertes labradort vásárol. De aki a panelben meg a kiskertben akar hancúrozni egy kiskutyával, az szégyellje magát, hogy nem hoz ki egyet az ország rengeteg menhelyéről, hanem neki kizárólag bodros habos-babos kiskutya kell. Ennyi, én már felfedtem a kártyáimat.

2016. szept. 16. 12:20
 40/52 A kérdező kommentje:
Mert tudjátok, akármilyen naivak is vagytok, a világ igenis úgy működik, hogy ha nem várásoltok tenyésztett/ szaporított kutyát, akkor a tenyésztés/szaporítás leáll, és a meg nem született kutyákon nincs mit sajnálni. Viszont a menhelyre akkor is folyamatosan kerülnek be önhibájukon kívül a világra született kutyák, akiknek otthonra, gazdira és szeretetre van szükségük. Aki ezt nem látja át, és egyedül az érdekli, hogy a kutyája "elég cuki" legyen, és egy menhelyi kutyában képtelen lenne meglátni a "cukiságot", és még engem néz gonosznak/hülyének/állatellenesnek, az egyszerűen sötét és felszínes. Ez van, gyerekek.
2016. szept. 16. 12:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!