Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is idegesít, hogy mindent...

Mást is idegesít, hogy mindent elárasztanak az ideggyenge, túltenyésztett ölebek?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, minden kutyát szeretek, tisztelek és soha egyiknek sem ártanék, de nagyon zavar, hogy a kerületben, ahol élek, mindent elárasztanak ezek a fajták. Nekem jól megtermett, nem túltenyésztett, egészséges kíváncsisággal és játékszellemmel felszerelt kutyám van, akit a menhelyről hoztam ki nem régen. Csak egy éves múlt. Mindig egy erdőbe hordom sétálni - sőt futtatni - a kerület határán, de ahhoz, hogy odáig elverekedjük magunkat, 500 póráz nélkül sétáltatott ideggyenge öleben kell keresztüljutni. Van amelyik, már messziről ugat, incselkedik, idegesíti a kutyámat, a gazdája semmit nem csinál, mert "olyan kis aranyos", meg "ez kinek ártana?" stb. Van, amelyikre csak nem figyelnek, elkószál, 300 méterre előre szalad és odajön hozzánk kíváncsiskodni. Ezzel nincs is baj, ilyen kutyák természete, falkaállatok. Csakhogy az enyém ilyenkor mindegyikkel játszani akar, ugálna, fogócskázna, ezek meg kivétel nélkül teljesen össze...ják magukat, és az első hirtelen mozdulatra vonyítani, nyüszíteni kezdenek, vagy csak ijedten rohannak vissza a gazdihoz, az enyémet meg alig bírom féken tartani, mert nem érti, hogy most miért nincs játék, rángatja a pórázt. A környéken az emberek 90%-a azt hiszi, hogy agresszív, és mindenki ferde szemmel néz ránk. Van, aki szörnyűlködik is, belénk is köt. Nagyon kevesen vannak, akik felismerik, hogy csak játszani akar, vagy legalább az én helyzetemet átérzik, hogy milyen rossz úgy végigmenni 6 utcán, hogy folyamatosan idegesítik az én kutyámat.


Nem igaz, hogy nem neveltem meg, meg hogy az én hibám, le kell nevelni róla stb. Egyrészt mondom, nem rég óta van nálam, másrészt így is rengeteget neveltem, ha erdőben elengedem, megvár, visszajön, nem megy el, ha szólok neki. De lakott területen állandóan rángat a kiskutyák miatt, és egyáltalán nem őt hibáztatom.


U.i. A legnagyobb halálom a bichon. És minden 1,5. embernek olyan van, esküszöm. Az a kutya se nem aranyos, se az idegei nincsenek rendben. Soha nem szabadna póráz nélkül sétáltatni! Nem csak az teheti tönkre mások életét, aki agresszív kutyát sétáltat póráz nélkül, hanem az is, aki ideggyenge kis szerencsétleneket.



2016. szept. 14. 11:22
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
81%

Szóval ha jól értem te a tenyésztők ellen vagy minden olyan esetben, amikor nem munkára kell a kutya.

A tenyésztőnek az a dolga, hogy az adott fajtát még jobbá tegye. Sajnos igazi tenyésztő kevés van. De ha valaki csak "otthon akar hancúrozni a kutyájával", viszont rajong egy fajtáért és emellett biztos egészséges, jó idegrendszerű, hozzá passzoló habitusú kutyát akar, akkor nagyon is ajánlott tenyésztőtől vennie kölyköt. Ha nincs elképzelése a kutyáról, nincs egy fajta amiért rajong, akkor már érdemes a menhelyeket is fontolóra vennie. De nem a tenyésztők jelentik a gondot! Tenyésztőtől -igazi tenyésztőtől- soha nem kerül be kölyök a menhelyekre! Eleve hány tk-es kutyát látsz bent, az ország összes menhelyét beleértve? Egy kezeden meg tudnád számolni. És azok mind csupán tk-es szapis kutyák, mert egy rendes tenyésztő visszaveszi a kölyköt, ha a gazdájának nem kell.


Azt meg már kár említeni, hogy a munka kutyák többsége -segítőkutyák, szolgálati kutyák, vadász kutyák, stb.- lényegében szaporított kutyák. Elenyésző köztük a tk-es kutyák száma, mert ott nem ez számít. Ha van két jó kutya, azt összerakják, mindegy, hogy milyen fajtájúak vagy van-e tk-ük. De mind erről a világról, mind a tenyésztők világáról kár beszélned, ha nem látsz bele.


A szaporítókkal kapcsolatban igazad van, de abszurd, hogy a két csoportot egy kalap alá veszed.

Azokat viszont én magam is szaporítónak tartom, akik nem a kutyát tartják szem előtt. Küllem német juhászosokat, mopszosokat, azokat, akik az egykori munkakutyákból mára lusta, ösztön gyenge kanapékutyákat csináltak. De azzal képtelen vagyok egyet érteni, hogy a társasági kutyáknak ne lenne létjogosultsága. Sokaknak erre van igényük, teszem hozzá ezek közül sok fajta nagyon régi múltra is tekint vissza.

2016. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek a kérdezővel.

Itt most nem fajtáról, neveltetésről van szó leginkább, hanem a ,,gazdiról".

Érdekes, hogy ha egy jól megnevelt kutyával futunk össze, abból sosincs probléma. De ha egy olyannal találkozunk, amelyik nincs megnevelve és nincs megkötve, annak mindig szitkozódás lesz a vége.

Ha nem tudja kontrollálni a kutyáját, akkor kösse meg. Letojom mekkora. :D Ha odajön valami kis öleb, elkezd nekem ott vicsorogni meg ugatni és én felrúgom, mert nem akarja a kutyámat békén hagyni, akkor én leszek a rosszfiú. Hiába szól előtte az ember, hogy ne engedd ide a kutyádat. Nagyon sok kutya azért van megkötve, mert nem igazán kedveli más kutyák társaságát és ha te vagy annyira gyökér, hogy egy szó nélkül odaengeded a sajátodat és véletlen picit leharapják a fejét, akkor még neked fog feljebb állni.

Én azelőtt nyugodtan sétáltattam a kutyámat póráz nélkül, mert tudom, hogy mindig vissza tudom hívni. Másik kutya? Macska? Járművek? Sőt, tűzijáték? Ugyan kérlek. A kutyám mindig engedelmeskedik első szóra és nem is jelent veszélyt másokra, mert max csak a legyeket eszi meg. Szóval azt nem mondhatom, hogy a légynek sem ártana. :D

De mások miatt kénytelen vagyok megkötni és 5 méterenként összecsinálom magam sétáltatás közben, mert az összes dög odajön hozzánk.

Az egyik játszani akar. Oké, de csak háromszor akkora mint az enyém és egyértelműen látni, hogy az én kutyám nem akar vele játszani. Szólok a gazdinak, hogy légyszi vidd innen, erre csak ennyi a válasz, hogy ,,csak játszani akar". Szerintem ez mindenkinek ismerős. :)

Az én kutyám a sok támadás miatt már fél más kutyáktól és ő NEM akar játszani.

,,Jaj nem bánt. Jaj csak játszani akar." Ja, egészen addig amíg az én kutyám oda nem kap és a másik bevadul emiatt. Köszönöm, ebből nem kérek.

Aki nem tudja a kutyáját kontrollálni, az kösse meg. Ha harap, akkor szájkosarat is tegyen rá. Nem érdekel, hogy mekkora, mennyi idős, milyen fajtájú. :D

Annyiszor volt már olyan, hogy odajött hozzánk egy legalább 2x akkora kutya, elkezdte csesztetni az enyémet én pedig szóltam a gazdinak, hogy csináljon már valamit, miközben próbáltam leszedni a kutyámról a kutyáját és a kedves gazdi csak szólongatja, fütyül, aztán amikor látja hogy abszolút letojja a kutyája a fejét, akkor megy tovább vagy olvassa tovább az újságot. Oda nem jönne, hogy megfogja... És ha ugye az én kutyám odakap, akkor mi vagyunk elküldve a búsba. Ha egyszer neki nem tetszik egy másik kutya közeledése, már morgott is rá, akkor mégis hogy jelezze, hogy nem tetszik ez neki? Foglalja dalba vagy mi? :D

Szerintem nem fajtákat kéne betiltani. Mondjuk egyetértek azzal, hogy annyira túl van tenyésztve néhány fajta, hogy én már azon csodálkozok ha egyben van a kutya és nem esik darabjaira meg egyáltalán életképes állapotban van. Inkább a kutyatartást kéne megtiltani néhány embernek. Aki ennyire nem ért a kutyák nyelvén, alapvető dolgokra sem tudja megtanítani meg nem tudja megnevelni ÉS rendesen tartani (mert ugye vannak azok, akik láncra kötik, nem viszik állatorvoshoz, stb) az ne tarthasson kutyát. Mindig ebből van a konfliktus meg a baleset. Hogy valaki nem bír a kutyájával, nem ismeri a kutyáját meg úgy alapvetően a kutyák viselkedését. Valakinek még az sem tűnik fel, hogy a kutyám vicsorít, morog, odakap... Szerintem annyit fog fel ebből az illető, hogy jaj de cuki hogy játszani akar.

Nem olyan nehéz ez szerintem. Én 11 éves voltam, amikor a kutyám hozzám került (befogadtam utcáról). És érdekes módon gyerek létemre meg tudtam nevelni úgy, hogy előtte egy kutyám sem volt. Amikor tudta már az alapokat és leszoktattam a motorok meg macskák kergetéséről, akkor elmentünk kutyaiskolába is vele. Ha egy gyerek meg tud nevelni egy kutyát, akkor egy felnőtt miért nem?

,,Nincs időm rá." Akkor ne tarts kutyát ember. Arra van időd, hogy verd a micsodád otthon, de erre nincs fél órád - 1 órád egy nap.

,,Nincs pénzem rá." Mégis mit gondolnak, mennyibe kerül megvenni néhány jutalomfalatot jutalmazás céljából? :D Otthon is meg lehet nevelni azt a kutyát...

Nekem ez lenne a véleményem. Nem a kutya a hibás vagy a fajta, hanem a ,,gazdi" aki sz***k mindenbe bele, de azt állítja hogy ő mennyire szereti a kutyáját. Ha annyira szeretné, akkor szánna időt a tanítására, nevelésére és mondjuk figyelne rá sétáltatás közben.

Elszomorít, hogy nagyon ritkán találkozok rendes gazdikkal, akiket tényleg gazdinak lehet hívni...

2016. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

Rendben van, el kell, hogy ismerjem, elszaladt velem a ló, és összemostam itt az általam létjogosulatlannak tartott fajták kérdését a neveletlen kutyák kérdésével. Két külön threadben kellett volna erről értekeznem. De ha már így alakult, akkor folytatnám azzal, hogy nem, szerintem nincs létjogosultsága a "társasági kutyáknak".


1) A menhelyen/utcán/fajmentőnél/kétségbeesett ismerősnél mindenki talál olyan méretű, kinézetű, affinitású kutyát, amelyik megfelel az életmódjának. Túraőrült talál magának hosszútávfutó, szívós, aktív kutyát, nyugdíjas néni talál magának bodros szőrű, turcsiorrú kisméretű kutyát.


2) Az, hogy valaki azért választ ilyen vagy olyan "társasági kutyát", teszem azt a yorki, a havanese meg a bolognese között vacillál, mert hogy neki melyik TETSZIK jobban, pont ugyanolyan, mintha a butikban válogatna a táskák között, hogy melyik tetszik jobban. Értem én, hogy ezek a kutyák divatból születtek meg (igen, tudom, hogy a pudlikat már a 17. században is tenyésztették, az a hosszú múltjuk, hogy Marie Antoinette udvarhölgyeinek illeni kellett a rizsporos parókához), divatból gondolkoznak egyesek azon, hogy melyik kéne a felsoroltak közül, végül divat meg hóbort alapján dönt. CSAKHOGY épp itt van a bibi, ugyanis míg táskából mindenkinek szíve joga pusztán az alapján választani, hogy melyik >TETSZIK<, itt most élőlényekről van szó! ÉLŐ LÉNYEKRŐL. Akkor meg hagyjuk már, hogy "nekem csak és kizárólag az alábbi három fajta élőlények egyike felel meg / tetszik". Ha annyira nem bírja ki valaki, hogy egy élőlényből (ami nem díszhal, hanem kutya) ne olyat válasszon, ami megy a nemtommilyen elképzelt ideáljaihoz, akkor keresgéljen addig az ország számtalan menhelyén, amíg elég hasonlót talál hozzá.

2016. szept. 18. 12:44
 44/52 anonim ***** válasza:
Azért valamit tegyünk helyre: a yorki valójában nem társasági kutya, hanem igazi terrier, apró testben. A 19. században tenyésztették ki egérfogónak a yorkshire-i malmokban. Szóval hivatalosan egerész kutya, ez ugyanolyan hivatás, mint a terelő-, pásztor-, vagy vadászkutya. De a társasági kutyáknak is voltak kisebb feladatai pl tibeti spániel. Régen a tibeti kolostorok imamalmait is ők hajtottak. Illetve rengeteg "öleb" most is és régen is jelzőkutyaként szolgált a házakban, tehát nem voltak teljesen értelmetlenek. Másrészt viszont értem mire akarsz kilyukadni, hogy csak társnak fölösleges fajtatiszta kutyát venni, mikor ott van több ezer kutya a menhelyen, sintértelepen, szinte ingyen. Ezzel egyet is értek, de azért mindenkinek joga van eldönteni milyen kutyája legyen, keveréknél lutri milyen lesz a jelleme, ezt sokan nem vállalják be. Az pedig hogy csak azért vesz valaki yorkit, bichont, mopszot stb. mert éppen az a divat, vagy mert XY hírességnek is ilyen kutyája van, egyszerűen gáz, szánalmas. De hát mindig is voltak és lesznek ilyen emberek. Kedvencem az amikor ilyen plüssszerű kutyát akarnak venni (lásd. Boo), mert jajj, de cuki. Na az ilyeneknek is csak plüsskutya való...
2016. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Társasági kutyák kb 3000 éve léteznek pl. pekingi palotakutya. A társasági kutyáknak sosem volt akkora létjogosultsága, mint mist. Az emberek nagy része semmit sem akar a kutyájától, társnak, családtagnak tartja. Vadászok, vakvezetők, rendőrkutyák persze kivételek, de ők a kutyatartók kis százalékát adják. Ezek a kutyákat pedig pont erre tenyésztették ki, kiválóan beilleszkednek kisebb, nagyobb családba, relatív kicsi a mozgásigényük, ezért a mai átlagos szabadidővel rendelkező városi embernek se jelent extra kihívást a lemozgatásuk. Persze nem kötelező ilyen kutyát választani, de érthető, hogy sokan választják. A kinézetük láthatóan zavar téged, de a természetük, az igényeik nagyon sok emberhez illik. Aki nem a Jófogáson vesz huszonezerért társasági kutyának kinéző keveréket, hanem tenyésztőtől neki tetsző fajtát, azzal semmi baj sincs, pont nem a tenyésztett kutyák az emberi felelőtlenség eredményi, hanem a keverékek. (Ettől még a keverékek is lehetnek aranyos, kiváló kutyák, de sajnos nem azért születnek meg, mert bárki akarja, hanem mert az emberek nem ivartalanítanak és nem figyelnek a kutyájukra).

Az általad pudlinak nevezett uszkárok pedig eredetlieg vizi apportírozó kutyák, és nem divatból, hanem praktikus okokból nyírták őket oroszlános fazonra.

2016. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
22-es vagyok. Mindamellett, hogy tartom, amit mondok, aktualitássá vált nálunk is. Szombaton, hazafelé menet, egy udvarról nekirontott egy németjuhász kutya a 7 és fél hónapos, közepes termetű kölykömnek. Én eléggé kis termetű nő vagyok, de leráncigáltam a jucit a kutyámról. Szomorú, de a kutya gazdái, két megtermett férfi csak annyit tett, hogy üvöltözött a kutyával, amíg én cselekedtem egyedül, ők nem merték megfogni a saját kutyájukat. A dulakodás közben kicsúszott a póráz a kezemből, a kutya hazáig rohant, meglett, már semmi baj. AZONBAN... Azóta, ha idegen kutyát lát, legyen az egy apró öleb is, a kutyám a lábai közé kapja a farkát, lecövekel és retteg. Nem agresszív, de nagyon fél, nagy trauma volt ez neki. A pórázos gazdiknak tudok szólni, hogy ne engedje oda a sajátját, akár csúnyán rá is dörrenek, ha nem ér a szóból, de a póráz nélküli kis görcsökkel mit fogok kezdeni? Rugdossam fel őket sorban, egytől egyig? Akkor én leszek az agresszív paraszt. Ha a kutyám a trauma után morgással, vicsorgással reagál a zaklatásra, az enyém a rossz? A póráz nélkülisek kutyái is járhatnak így egyszer, aztán az ő kutyájuk szét is lesz tépve, mert a gazdi hetedhét országon túl van. Szeretem én az állatokat, a kutyákat, de ha bármelyik agresszívan mer fellépni az enyémmel szemben, a sajátomat fogom védeni, akár olyan áron is, hogy bántom a másét. Aztán meg a gazdi pampoghat, mert kvára nem tud érdekelni. Fel kellene fogni a kutyával élőknek, hogy egy állat felelősség, de nem csak az életéért tartoznak felelősséggel, hanem a károkért is, amiket okoz. Az agresszív kutyákat kellene kirázni egy kicsit a bundájukból ilyenkor, hogy meg ne merjék kockáztatni még egyszer, a gazdiknak pedig át kellene élni ugyanazt a fájdalmat és rettegést, amit a zaklatott kutya és gazdája él át egy egy ilyen támadás alatt.
2016. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

Ennyit a sétáltatás szabályairól, meg a jogos és jogtalan felháborodásról: [link]


Frissebb már nem is lehetne a cikk. A mai napon jelent meg.

2016. szept. 20. 12:02
 48/52 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze az utálatodhoz....

Ez a cikk pont a Kutyások miatti utálat miatt jött létre

2016. szept. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
37%

Hagyjátok már a kérdezőt, teljesen jogosan van felháborodva!!!!!!! Ha ő valamiért nem szívlel bizonyos fajtákat vagy méretű kutyákat, az szíve joga.


Azon kívül, hogy szabálytalan, bunkóság is szabadon szaladgálni hagyni egy kutyát úgy, hogy másokat zavar.

Tökmindegy mekkora, tökmindegy hogy néz ki, tökmindegy hány éves.


Ha meg valaki szabályellenesen sétáltatja a kutyáját póráz nélkül, az MINIMUM baromira nevelje meg. Én is néha elengedem parkos részen a pórázról, de pórázos kutyához (és sétáló, piknikező emberekhez, alvó csövesekhez, stb.) SOHA nem mehet oda engedély nélkül, de még más póráz nélküli kutyához se szaladgálhat el engedély nélkül.

2016. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Jaj, annyira nem tud meghatni, mikor az értetlenkedő idióták a gyakori kérdéseken kiforgatják a szavaimat, és az istennek sem akarják megérteni, hogy miről beszélek. de jó is nekem, de szép is az életem :) megyek is, és élvezem. közben arra gondolok, hogy egyesek milyen hülyék, és hálát adok, hogy nem tartozom közéjük. ez is egy szép este lesz.
2016. szept. 21. 17:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!