Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is idegesít, hogy mindent...

Mást is idegesít, hogy mindent elárasztanak az ideggyenge, túltenyésztett ölebek?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, minden kutyát szeretek, tisztelek és soha egyiknek sem ártanék, de nagyon zavar, hogy a kerületben, ahol élek, mindent elárasztanak ezek a fajták. Nekem jól megtermett, nem túltenyésztett, egészséges kíváncsisággal és játékszellemmel felszerelt kutyám van, akit a menhelyről hoztam ki nem régen. Csak egy éves múlt. Mindig egy erdőbe hordom sétálni - sőt futtatni - a kerület határán, de ahhoz, hogy odáig elverekedjük magunkat, 500 póráz nélkül sétáltatott ideggyenge öleben kell keresztüljutni. Van amelyik, már messziről ugat, incselkedik, idegesíti a kutyámat, a gazdája semmit nem csinál, mert "olyan kis aranyos", meg "ez kinek ártana?" stb. Van, amelyikre csak nem figyelnek, elkószál, 300 méterre előre szalad és odajön hozzánk kíváncsiskodni. Ezzel nincs is baj, ilyen kutyák természete, falkaállatok. Csakhogy az enyém ilyenkor mindegyikkel játszani akar, ugálna, fogócskázna, ezek meg kivétel nélkül teljesen össze...ják magukat, és az első hirtelen mozdulatra vonyítani, nyüszíteni kezdenek, vagy csak ijedten rohannak vissza a gazdihoz, az enyémet meg alig bírom féken tartani, mert nem érti, hogy most miért nincs játék, rángatja a pórázt. A környéken az emberek 90%-a azt hiszi, hogy agresszív, és mindenki ferde szemmel néz ránk. Van, aki szörnyűlködik is, belénk is köt. Nagyon kevesen vannak, akik felismerik, hogy csak játszani akar, vagy legalább az én helyzetemet átérzik, hogy milyen rossz úgy végigmenni 6 utcán, hogy folyamatosan idegesítik az én kutyámat.


Nem igaz, hogy nem neveltem meg, meg hogy az én hibám, le kell nevelni róla stb. Egyrészt mondom, nem rég óta van nálam, másrészt így is rengeteget neveltem, ha erdőben elengedem, megvár, visszajön, nem megy el, ha szólok neki. De lakott területen állandóan rángat a kiskutyák miatt, és egyáltalán nem őt hibáztatom.


U.i. A legnagyobb halálom a bichon. És minden 1,5. embernek olyan van, esküszöm. Az a kutya se nem aranyos, se az idegei nincsenek rendben. Soha nem szabadna póráz nélkül sétáltatni! Nem csak az teheti tönkre mások életét, aki agresszív kutyát sétáltat póráz nélkül, hanem az is, aki ideggyenge kis szerencsétleneket.



2016. szept. 14. 11:22
1 2 3 4 5 6
 51/52 A kérdező kommentje:

Ja és köszönet mindenkinek, aki rendelkezik akkora IQ-val, hogy felfogja, hogy ha kiteszek egy cikket, ami arról szól, hogy hatóságilag tiltott lakott területen belül nem arra kijelölt helyen póráz nélkül sétáltatni, abból az következik, hogy hatóságilag tiltott lakott területen belül nem arra kijelölt helyen póráz nélkül sétáltatni, és nem az, hogy én utálom az összes kutyát és úgy általában mindenkit.


Egyedül nektek köszönhető, hogy létezik még emberi civilizáció. Csak így tovább! Ne hagyjuk kihalni a jó öreg ÉRTELMET.

2016. szept. 21. 18:42
 52/52 anonim ***** válasza:

Kérdező, erdőben is hatóságilag tiltott elengedni a kutyát pórázról. Te mégis megteszed. Lényegében nem követsz el sem kisebb, sem nagyobb szabályszegést, ha erdőben vagy mezőn engeded el a kutyádat. Akkor megint csak: ha te magad is törvényt szegsz, miért is panaszkodsz azért, mert mások is megszegik ugyan azt a törvényt?


És persze a kifagadásod jogos. De még mindig mondom: amíg nem jól nevelt a kutyád, addig ne szidj másokat, akiknek szintén nem jól nevelt a kutyájuk.

2016. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!