Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is idegesít, hogy mindent...

Mást is idegesít, hogy mindent elárasztanak az ideggyenge, túltenyésztett ölebek?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, minden kutyát szeretek, tisztelek és soha egyiknek sem ártanék, de nagyon zavar, hogy a kerületben, ahol élek, mindent elárasztanak ezek a fajták. Nekem jól megtermett, nem túltenyésztett, egészséges kíváncsisággal és játékszellemmel felszerelt kutyám van, akit a menhelyről hoztam ki nem régen. Csak egy éves múlt. Mindig egy erdőbe hordom sétálni - sőt futtatni - a kerület határán, de ahhoz, hogy odáig elverekedjük magunkat, 500 póráz nélkül sétáltatott ideggyenge öleben kell keresztüljutni. Van amelyik, már messziről ugat, incselkedik, idegesíti a kutyámat, a gazdája semmit nem csinál, mert "olyan kis aranyos", meg "ez kinek ártana?" stb. Van, amelyikre csak nem figyelnek, elkószál, 300 méterre előre szalad és odajön hozzánk kíváncsiskodni. Ezzel nincs is baj, ilyen kutyák természete, falkaállatok. Csakhogy az enyém ilyenkor mindegyikkel játszani akar, ugálna, fogócskázna, ezek meg kivétel nélkül teljesen össze...ják magukat, és az első hirtelen mozdulatra vonyítani, nyüszíteni kezdenek, vagy csak ijedten rohannak vissza a gazdihoz, az enyémet meg alig bírom féken tartani, mert nem érti, hogy most miért nincs játék, rángatja a pórázt. A környéken az emberek 90%-a azt hiszi, hogy agresszív, és mindenki ferde szemmel néz ránk. Van, aki szörnyűlködik is, belénk is köt. Nagyon kevesen vannak, akik felismerik, hogy csak játszani akar, vagy legalább az én helyzetemet átérzik, hogy milyen rossz úgy végigmenni 6 utcán, hogy folyamatosan idegesítik az én kutyámat.


Nem igaz, hogy nem neveltem meg, meg hogy az én hibám, le kell nevelni róla stb. Egyrészt mondom, nem rég óta van nálam, másrészt így is rengeteget neveltem, ha erdőben elengedem, megvár, visszajön, nem megy el, ha szólok neki. De lakott területen állandóan rángat a kiskutyák miatt, és egyáltalán nem őt hibáztatom.


U.i. A legnagyobb halálom a bichon. És minden 1,5. embernek olyan van, esküszöm. Az a kutya se nem aranyos, se az idegei nincsenek rendben. Soha nem szabadna póráz nélkül sétáltatni! Nem csak az teheti tönkre mások életét, aki agresszív kutyát sétáltat póráz nélkül, hanem az is, aki ideggyenge kis szerencsétleneket.



2016. szept. 14. 11:22
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Még egyszer összefoglalom a véleményemet: a kiskutyákat póráz nélkül sétáltatók és mindenhova odaengedők kártékonyak és önző mocsadékok. Megmondom, miért: az lehet, hogy az ő kutyájuk (bár szeretne), méreténél fogva senkit nem tud lenyomni, ezért le---ják, hogy az ő kutyájuk jól szocializált-e, nem érdekli őket, hogy 300 méterre elszalad tőlük, mert "kinek tudna ártani?". MINDENKINEK árt, aki nagyobb kutya szocializálásán dolgozik. És sokan vannak így ezzel. Akit bánt, hogy felnőttként is új gazdikra találnak kutyák, azok ne játsszák itt a nagy állatbarátot. Könnyű úgy ugatni azokra, akik minden erejükkel azon vannak, hogy visszafogják a nagyobb kutyájukat - és nem attól, hogy felzabálják a kicsiket, hanem csak attól, hogy ne legyen kergetés meg pánik. Ismerem annyira a kutyámat, hogy tudjam, a max a kergetés lenne, ha nem így lenne, szájkosárral sétáltatnám hajnal 3-kor. Ti tönkreteszitek az életünket azzal, ha a kiskutyátokat póráz nélkül engeditek rohangálni olyan helyeken, ahol nem kéne. Mellesleg a közteresek is elvihetnének titeket, ha nem a parkolóbírságokkal foglalkoznának. Aztán meg nektek áll feljebb, vagy röhögtök a markotokba, vagy csak simán utáljátok a nagy kutyásokat. Hát mentek a francba. Önzők vagytok.


Ha nem csak játszanátok az eszeteket, akármilyen kicsi a kutyátok, pórázra tennétek és nem keserítenétek meg másnak az életét. Szerintetek a nagykutyások azt szeretnék, ha a kutyáik megzabálnák a csöppségeiteket? Hát rohadtul nem, akkor minek teszitek pokollá az életüket?

2016. szept. 14. 23:04
 22/52 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg vannak idegesítő dolgok!

Ha mondjuk egy kutya, akár kölyök is, de van vagy 15 kiló, még tanul, dolgozol a nevelésén, a szocializációján, MÉG nem stabilan visszahívható, még szeleburdi, még nem érti, stb. Na, annak a kva anyját, mert a szocializálatlan, neveletlen Fifike odaszambázik felügyelet nélkül, és elmebajoskodik? A kutya, aki MÉG TANUL, az rángat, menne, nem érti, hogy mi a baj. Mert még nem tanulta meg. De, ahogy látom, a kérdező dolgozik rajta. Még csak 2 hónapja van nála a kutya. És ti meg itt nekiálltok, hogy mekkora köcsög. Komolyan, nem értem! Nem tán tényleg az ideggörcsöcskéket kéne pórázra tenni, és nem kis minidiktátorként hagyni randalírozni? Ez a kutya jól nevelt és szocializált lesz, a kis zsebrambók meg életük végéig téveszmékben élnek majd, de ők a jók, a gazdikra meg nehogymár rá lehessen pirítani... Tényleg, full korrekt... Jézus. -.-"

2016. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval és a kérdezővel. Nekünk Am. Staffordshire-ünk van, és még ő sem tanult meg maradéktalanul mindent, de ő is nagyon jó úton halad. A 19-es kommentelőhöz meg csak annyit, hogy úgy tűnik, 2 külön életforma harcáról van szó.

Míg az egyik a kutyáját megnevelni nem akaró/hajlandó/lusta emberek, a másik pedig az életüket felpezsdíteni vágyó, kihívást kereső, aktív emberek.

Akik a staffordshire-eket szidják, hogy falloszhosszabítók, agresszívak, stb., azoknak üzenném, hogy ezek nagyon kívácsi fajták, és rendkívül okosak. Gyakorlatilag a gazdájuk életének a részévé válnak, nem úgy, mint egy szobanövény, hanem mint egy társ, akár pszichológiai értelemben is. Sokszor kitalálják a gondolatodat, érzik a hangulatodat, és barátságos természetüknél fogva ki tudnak zökkenteni a szürke hétköznapokból. És lehet, hogy ha odamennek emberekhez és "befurakodnak az aurájukba", nem mindenki veszi jó néven, de álljunk meg egy pillanatra. Mi is tesz jobbá egy közösséget? Ha mindenki szomszédok Lenke néni stílusban csak a nihilista ;) nyugalmat, zavartalan semmittevést választja, vagy megpróbálunk egymással folyamatos interakcióba lépni és közösséget alkotni?

Félreértés ne essék, én nem a bichonokat, csivavákat mint fajtákat marasztalom el, mert igenis őket is meg lehet, és meg is kell nevelni, és ezt sokan meg is teszik. De az az igazság, hogy míg egy staffordshire-nél a neveletlenség közutálattal ér fel - joggal, addig pl. egy bichonnál nem feltétlenül - jogtalanul. Hogy is van ez? Hol itt az igazság? Csak azért ne vegyen SENKI kis kutyát, mert "azzal nem kell annyit foglalkozni, úgy se bánt az senkit", mert az talán igaz, hogy nem bánt, de attól pokollá tudják tenni emberek és kutyák életét a neveletlen viselkedésükkel. Megítélésem szerint a széles körű elterjedésük oka is ebben keresendő. "Miért ne ilyet vegyek, hiszen ezzel nem kockáztatok sokat?" - mondhatják azok, akik csak divatból, vagy a lakótelepi nyugdíjasok társaságát keresendő akarnak kutyát venni. Ezeket az embereket ezúton is figyelmeztetném: ne vegyenek kutyát addig, amíg készen nem állnak a felelős tartásukra! A felelős tartás pedig nem azt jelenti, hogy - mint mondtam - póráz nélkül elengedem, aztán lesz ami lesz.

A Staffordshire-esekről pedig még egy gondolat: akik eredendően "falloszhosszabítási célból" vesznek ilyen kutyát, azok - talán ebben egyetérthetünk - rossz okból teszik. De ez egy olyan kutya, aki még az ilyen embereknek életébe is tud hozni olyan pillanatokat, amik az emberi közösségbe való integrálódásukat segíthetik. Egy harci kutyára vágynak, de egy megértő, odafigyelő társat kapnak, aki csak a legritkább esetekben agresszív (pl. ha bajban van a gazdájuk, vagy betörnek a lakásba, ami meg ugye nem ördögtől vaó dolog).

Szóval tegyük fel a kérdést magunknak: Olyan világban szeretnénk élni, ahol mindenki követeli magának a jogait, de az embertársai iránt semmilyen empátiát nem gyakorol, vagy inkább egy élő közösségre vágyunk?

2016. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
23#: Amit leirtal a Staffitol szerintem a normalisan nevelt kutyak 95% igaz. Az enyem olyan hulye mint a segg, de legyen barmilyen szar napom, mindig feldobja.
2016. szept. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

19 vagyok, a jackies.

lehet h nem fogalmaztam elég világosan, de én arra gondoltam, h napi szinten akár többször is találkozok bunkó kutyásokkal, akiknek bull típusú/ szimplán valami hatalmas kutyájuk van és lesz*arják h kihez meg oda a kutyájuk, kit dominál szét, mert ugye ha verekedés van, az övéknek úgysem lesz baja. na és kb havi egyszer találkozok olyan ölebesekkel, akiknek úgymond "ideggyenge" kutyájuk van. szóval mind2 előfordul, aláírom, de az arányok jóval eltérnek attól amit ti felvázoltok.

amúgy a jackie pont nem az a fajta kutya, akit csak be lehetne egy sarokba ültetni :)

van még egy borderem is és ők is képesek arra, h teljesen egy húron pendüljenek velem. ehhez nem kell staffinak lenniük.

ez a közösségépítő halandzsa, meg tipikus a bunkók által kitalált történet. ha pórázon van a kutyám, ne engedje senki oda a sajátját és pont. már csak azért sem, mert összegabalyodhatnak vagy éppen nincs időnk a játszogatásra. ha meg még meg is kérem h hívja vissza és nem sikerül neki, azután ne várja el tőlem h elhiggyem h az ő kutyája nem fogja az enyémet bántani és teljes mértékben ura a helyzetnek a gazdi.

szerintem az velem a probléma, hogy láttam már kutyát pitbull támadás után és havanese támadás után is... ugye mondanom sem kell, hogy a különbség felett nem lehet elsiklani.

de nem is ez a lényeg... mint felelős kutyatartó, mielőtt elhoztad volna a kutyádat, biztos h utánanéztél az igényeinek és felmérted, h ki tudod-e elégíteni. ha jön egy "őrült" kiskutya feléd, fogd meg erősen a pórázt az egyik kezeddel, a másik kezedben pedig legyen valami kaja, amivel elvonod a figyelmét. egy idő után meg fogja tanulni, h az őrült kiskutya=kaját fogok kapni és csak rád fog koncentrálni. a másik kutyámnál bejött, igaz nem a kiskutyák ellen, hanem kanok ellen.(a kiskutyámnál pedig természetesen nem volt ilyesmi problémánk) :D

2016. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek igaza van, bunkóság odaengedni kérdezés és engedély nélkül máshoz, más kutyájához a kutyámat. De egy normális kérés után a többség el szokta hívni a kutyáját. Ha pedig nem akarja vagy tudja, akkor én zavarom arrébb azt a kutyát, de nem fogom engedni, hogy a sajátom kellemetlen helyzetbe kerüljön emiatt.


Viszont amíg én nem tudom a kutyámat kontrollálni és visszahívni, ennek ellenére én is szabadon engedem, addig nem fogom szidni azt, aki szintén nem tudja a kutyáját kontrollálni és visszahívni. Értem én, a kérdező kutyája nevelés alatt áll, ami szép és jó. Épp csak hiteltelen így a kifakadása, és inkább hiszti, mint jogos felháborodás. Majd ha a kutya megfelelően nevelt lesz, nem lesz gond a behívással, pórázon sétáltatással, azzal, hogy nem tudja értelmezni más kutyák jelzéseit, lehet ezekről beszélni. Ha már példát is tud mutatni, érdemes nevelni az embereket. Persze nem így, hogy ideggyengének, túltenyésztettnek és kiszámíthatatlan, kiállhatatlan, undok állatnak tartja más kutyáit. Az pedig végképp abszurd, hogy meg akarja szabni mely fajtákat lehessen megfelelően lemozgatni, és melyek legyenek pórázra kötelezve. Láttam már jól nevelt bichont, aki normális és behívható volt. Akkor miért is akarja ezt? "Az a kutya se nem aranyos, se az idegei nincsenek rendben. Soha nem szabadna póráz nélkül sétáltatni! "

2016. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

Az utolsó valamit nagyon félreértett. Én senkinek nem akarom megszabni, hogy a kutyáját lemozgathatja-e. Azt akarom megszabni, hogy ne a lakótelepen mozgassa le, és az nem lemozgatás, hogy míg ő a szatyrokat cipeli haza a boltból, a kiskutya (vagy akármilyen kutya) fél kilométerre elcsatangol és garzádálkodik. Ha elviszik a kis kutyákat oda, ahol a lemozgatásnak a helye van (lásd futattó, erdő, rét, patakpart, töltés, stb.), akkor nyilvánvalóan tiszteletben tartom a kutyájuk méretét, és őket is, amiért képesek voltak annyi időt áldozni a kutyájukra, hogy ne csak a ház elé menjenek le, és nem engedem oda a sajátomat se, másfelé megyek, ha addig nem volt rajta póráz, akkor ráteszem. Én azon vagyok felháborodva, hogy az ember már az erdőig se mehet el anélkül, hogy útját állja 10 kiskutya, akinek a gazdája jellemzően fél kilométeren kívül van.


Ezen kívül nekem senki ne mondja meg, hogy azok a kiskutyák, akiket szándékosan arra tenyésztettek ki, hogy minél bodrosabb legyen a szőre, minél kis cukcsimukcsibb legyen, minél kisebb táskába beleférjen, azoknak nem lesz gyenge az idegrendszere! A túltenyésztés egy létező jelenség, és gonosz emberek pénzt csinálnak abból, hogy egészségileg és idegileg gyenge kiskutyákat hoznak létre. Ti meg asszisztáltok hozzá. Egy bichontól sem vitatom el a létjogosultságát. Most, hogy már megszületett, mindegyiknek kívánom, hogy békésen, boldogan éljen el 15 évet. De a tenyésztésüket leállítanám, betiltanám. Aki csak egy bichont tart kutyának, és egy loncsos, de szeretetre méltó keverék kutyát nem, azzal bajok vannak. Az meg hadd férjen már bele a szólásszabadságba, hogy szerintem egy kutyafajta nem aranyos. Mindenkinek joga van valamit nem aranyosnak tartani. Attól, hogy nekem nem tetszik, nyilván nem rúgnék bele, mert sok kommentelővel ellentétben én valódi állatbarát vagyok.

2016. szept. 15. 18:06
 28/52 A kérdező kommentje:
Ha akkora köcsög lennék, amilyennek beállítotok, "hupsz", kicsúsztatnám a kezemből a pórázt, mikor - hogy a velem egyetértőtől idézzek - Fifike már 5 perce habzó szájjal ugat ránk. Ehelyett beérem annyival, hogy legszívesebben mindenkire rászólnék, hogy NE SÉTÁLTASSA PÓRÁZ NÉLKÜL a kutyáját OTT AHOL ANNAK NINCS HELYE.
2016. szept. 15. 18:22
 29/52 A kérdező kommentje:
Komolyan még nektek áll feljebb, hogy ki vagyok akadva, amiért olyan helyen sétáltatjátok a kutyátokat póráz nélkül, ahol jellemzően még ki is van táblázva, hogy rohadtul ne csináljátok? :D És én vagyok a hülye. Nevetséges.
2016. szept. 15. 18:36
 30/52 anonim ***** válasza:
52%

Én a mit tevéssel vagyok bajban.... :///

A múltkor 4 ilyen öleb kerített körbe minket. A kutyusom be van tanítványa, hogy ilyen helyzetben semleges legyen. Leült mellém és várta a parancsot én meg mint valami szerencsétlen álltam a 4 morgó kutya között.... A végén egyszerűen megindultam közöttük :D Mentek is szétfelé rögtön...

2016. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!