Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek túldramatizálják...

Szerintetek túldramatizálják az emberek?

Figyelt kérdés
Engem ez totál kiakaszt. Kutyák sétálnak az utcán, a parkokban. Teljesen természetes, hogy néha van egy kis méricskélés, odamorgás, kisebb összekapás, a rangsort el kell dönteni. De én úgy látom, a gazdák sokszor a legapróbb dolgok miatt is pánikba esnek, még egymással is képesek összeveszni és ami a legrosszabb, hogy sokszor a kutyáik isszák meg a levét, mert egy ártalmatlan összemorgás után van, aki többé nem engedi még csak összeszagolni sem más kutyával a sajátját, nemhogy játszani. Engem nagyon ki tud akasztani az ilyen, mikor úgy tesznek, mintha a tacskóm egy harci véreb lenne, csak mert morog egyet-kettőt. Ti mit gondoltok? Mi az ilyen helyzetekben a teendő? Elvinni onnan a kutyát? Vagy gazdaként, ha összekapnak a kutyáitok más kutyákkal, ti hogyan reagáltok? Mit csináltok, hogyan tesztek rendet közöttük? És gazda a gazdával hogyan rendezitek le, ha ilyen jellegű konfliktus van?
2010. ápr. 22. 20:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
a kutyám fiatal kora úgy van nevelve h morgásra, dominánskodásr rászólok, ezeket nem támogatom. Nincs is vele gond soha, ha egy kutyával nem fog kijönni elkerüli inkább. Én se szeretem ha odajönnek morgolódni meg dominánskodni, mindenki megtehetné a kutyájával azt amit én teszek az enyémmel.
2010. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

01:01 - igen, van amiben egyetértek veled. De azt gondolom, az olyan kutya, amelyik egy másik morgására azonnal kitámad, egy: nincs rendesen szocializálva, kettő: ha a gazda szavára nem vonul vissza, akkor ott a gazdával való viszony sem tökéletes. Evidens, ha tudom a kutyámról, hogy agresszív, akkor az én felelősségem, hogy figyelmeztessem a másik embert, hogy jobb lesz a távolság a kutyák között, ill. az én felelősségem az is, hogy agresszív kutyát nem engedek el pórázról, pláne ha behívhatatlan és nem tudom leállítani a dominánskodását. Az viszont, hogy végigmérik a kutyák egymást és közben egyet kettőt morognak, nem hiszem, hogy okot adna arra, hogy a kutyámat ne engedjem oda vagy más ne engedje oda az enyémhez. Náluk is, mint az embereknél, van olyan, hogy unszimpátia. Szerintem a jól nevelt kutyák lerendezik ennyivel és faképnél hagyják egymást, de legalábbis ha a gazda rájuk szól, akkor nem keverednek verekedésbe. Az, hogy egy kutya rámenősebb, a gazdájának kell ismernie, s mint írtam, az ő felelőssége kontroll alatt tartani vagy figyelmeztetni. Ugyanakkor valóban illik megkérdezni, hogy engedhetem-e. Kulturált emberek nem fognak azon összeveszni, hogy kinek kell megkérdezni vagy figyelmeztetni a másikat, mert szinte egymást előzik meg ebben, aki pedig jól ismeri a kutyát, mint fajt, már messziről látja, hogy gond lesz. De igazából én most arra az esetre gondolok, mikor csak mondjuk peckesen méregetik egymást, ismerkednek. Esetleg egyet morrannak. Ebből még akár játék is lehet. És akkor jön a sipítás és fölkapják a másik kutyát, persze amelyik a földön marad, egyből kitámad, ha a másikat fölemelik. És akkor én leszek a hibás, mert neveletlen a kutyám, holott ha nem emelte volna fel a kutyáját, akkor SEMMI gond nem lett volna, vagy elmennek egymás mellett, vagy játszani kezdenek...

De ilyen emberek mindig voltak és lesznek is.

A válaszokat köszönöm, mindig tanul az ember. :) Igen, rájöttem, nem lehet velük mit csinálni. És hát szíve joga elrontani a kutyáját mindenkinek, ezért nyelni kell egy nagyot és tovább menni. Szerencsére nekem van lehetőségem olyan helyre járni a kutyáimmal, ahol van mindenféle és normális kutya - az említett társaság. Szerencsére itt azért a gazdik nagy részének is megfelelő a hozzáállása. Érdekelt a véleményetek és köszi, hogy elmondtátok. Remélem, nem csak nekem volt hasznos. :)

2010. ápr. 23. 11:53
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

sztem is tul van reagálva néhány gazda szerint,,

én nem Pesten lakom,hanem a hungaroringnál,,németjuhászom van ivartalanitott kan, iskolába is járok vele meg minden szoval szocializált,,de sokan meg féltik az ö kutyáikat az enyémtöl,ilyenkor csak mosolygok hogy menyire maradiak az emberek, régebben szerettem volna ha játszanak idegen kutyukkal,csak ma már én tartok távolságot,mert beleuntam abba hogy ,állandoan hallgatom a sok b@rom hülyeségét hogy ne engedje ide az én kutyámhoz mert bitos széttépi meg hasonlok,hiába magyaráztam neki, hogy nem meg hasonlok,de akkor az ilyen embernek minek a kutya?????valaki ezt mondja meg!!!!!

2010. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Engem is kiakaszt, nagyon sok ilyennel találkozok nap, mint nap :((
2010. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

01:01

"Agresszív, morgós kutyát nem kell a többi közé engedni, és ki kell belőle nevelni"

"Azt kell tenni hogy alaposan meg kell nevelni egy kutyát mielőtt sétálni viszik"


Ember gondolkozz már , hogy nevelje ki a kutyából , ha még a szerencsétlne kutya nem találkozott másik kutyával ?? Vagy te ezt hogyan gondoltad ?? Amit leírtál , annak így nem sok értelme van....

2010. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Először is mondjuk nem a laikus emberek között kell megnevelni. Köszönöm szépen, nem kívánok a kutyáimmal egy másik kutyának a gyakorlóbábuja lenni. Pl arra ott a kutyaiskola. A másik pedig az hogy az engedelmességet tökéletesen lehet gyakorolni otthon. Lehet hogy agresszív lesz a kutya, de mivel meg van nevelve ezért legalább vissza tudod hívni.

Sosem lehet tudni ki milyen. Én egyszer találkoztam egy kutyával aki minden jel nélkül áll és nézett minket (gondoltam kanként a kedves szuláimat nem fogja bántani mellesleg láttam máskor gazda egy szavára hogy összekapja magát), majd amikor az orra elé értünk egy hang nélkül nekünk esett és majdnem megölte az egyik kutyám. Szóval igenis nem szemét és túlreagálós az akinek az utcán nincs kedve a másik morgós kutyáját figyelni. Érdekes módon ha az enyémek játszani akarnak akkor nem morognak előtte és valahogy nem érzik szükségét hogy pattogjanak barátkozás előtt pedig nem azok a behódolós fajták, de amíg baj nincs addig nem fitogtatnak semmit.

Meg annyit beszélsz a rászólásról és még te vagy felháborodva. Neked kéne azonnal rászólni a tacskódra amikor valakire rámorog...

2010. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyáim, ugatnak és morognak néha, aztán , mintha semmi nem lenne játszanak a másikkal :D kis erőfitogtatás....de pl én pórázon sétáltatom az ebeket a városban és ezt elvárom mástól is...pláne, mivel több gazdival sétáló kutya esett volna már neki az ebeinknek, a gazdája meg 2-300 méterre vagy a házsarok mögött még föl volt háborodva, ha szóltunk neki....de minden még akár morgós, ugatós, pukkancs kutyával is hajlandó vagyok az enyémeket összeereszteni, ha a másik gazdi kutyája is pórázon van...
2010. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%

18:13

"A másik pedig az hogy az engedelmességet tökéletesen lehet gyakorolni otthon."

Bocsi de ez egy hatalmas nagy marahság !! Otthon a kutyát nem éri semmi különösebb inger mint az utcán , ha kimész vele és mondjuk csinálni akarsz vele 1 behívást szinte biztos h nemfog visszaenni hozzád.Ha engedelmességre akarod tanítani , azt csakis a kerten kívül tudod megvalósítani...

2010. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Érdekes nekem kertben is sikerült. Nem fogok az utcán kergetőzni a neveletlen kutyámmal. A másikat csak ismételgetni tudom: Nem érdekel más kutyája, én ha kimegyek a kutyámmal az utcára akkor nem akarok más gyakorló alanya lenni. Aki nem képes otthon megnevelni a kutyáját az menjen kutyaiskolába, kint az utcán én békésen akarok sétálni és nem ilyen kutyákkal találkozni.
2010. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

01:01 amúgy honnét veszed, hogy nem szólok rá és nincs megnevelve? A legjólneveltebb kutya is moroghat, ettől még nem biztos, hogy támadni is fog.

Tegnap is lent voltunk, nagy bandázás. Hát bizony, bizony, játék, hancúr közben is voltak nagy morgások, szinte mindegyik morgott egymásra játék közben. Akkor mindenkinek el kellett volna onnan a kutyáját vinnie, mert egymásra morogtak játékból? Miről beszélsz?

2010. ápr. 24. 10:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!