Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek túldramatizálják...

Szerintetek túldramatizálják az emberek?

Figyelt kérdés
Engem ez totál kiakaszt. Kutyák sétálnak az utcán, a parkokban. Teljesen természetes, hogy néha van egy kis méricskélés, odamorgás, kisebb összekapás, a rangsort el kell dönteni. De én úgy látom, a gazdák sokszor a legapróbb dolgok miatt is pánikba esnek, még egymással is képesek összeveszni és ami a legrosszabb, hogy sokszor a kutyáik isszák meg a levét, mert egy ártalmatlan összemorgás után van, aki többé nem engedi még csak összeszagolni sem más kutyával a sajátját, nemhogy játszani. Engem nagyon ki tud akasztani az ilyen, mikor úgy tesznek, mintha a tacskóm egy harci véreb lenne, csak mert morog egyet-kettőt. Ti mit gondoltok? Mi az ilyen helyzetekben a teendő? Elvinni onnan a kutyát? Vagy gazdaként, ha összekapnak a kutyáitok más kutyákkal, ti hogyan reagáltok? Mit csináltok, hogyan tesztek rendet közöttük? És gazda a gazdával hogyan rendezitek le, ha ilyen jellegű konfliktus van?
2010. ápr. 22. 20:47
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

És egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy a kertben nem tudsz mindent megtanítani. A legtöbb kutya a megszokott környezetben mindent megcsinál. De amint meglát egy másik kutyát (amíg nincs szocializálva, hozzászoktatva) akkor oda az engedelmesség, mert minden más kint a nagyvilágban érdekesebb, mint a gazdi és a jutalomfalat. Ezt pedig csak kutyák közt lehet megtanulni. amíg nem agresszív egy kutya, semmi kivetni valót nem látok abban, hogy nem egy kutyaiskola rehabilitációs tanfolyamán, hanem a parkban tanítja a gazda a kutyát. Hol kéne mégis megtanulnia, hogy kutyák között is vissza kell menni első szóra? Kutyák között. Nyilván agresszív kutyával más a helyzet, azt el sem szabadna pórázról engedni, míg meg nincs nevelne. De attól, mert játékból vagy ismerkedés közben egymásra morognak, nem kéne egyből pánikba esni...

És 01:01, ha a te kutyá(i)d egy másik kutya morgására nem maradnak nyugodtak, szerintem nem a másik kutya hibája. Akkor a tiéd agresszív vagy nem is tudom. Érdekes, sok kutyát láttam már, amelyikre rámorogtak, ne adj Isten kekeckedett vele másik kutya, mégsem esett neki, nem hagyta magát provokálni, hanem fensőbbséges testtartással faképnél hagyta. De igen, olyat is látok nap mint nap, amelyiket ha nem provokálják, akkor elvan szépen, de sokadik morgásra helyre tenné a provokálós kutyát. Viszont ez is olyan kutya, akire egyet szól a gazdája és nincs több civakodás, szépen elsomfordál. És a normális gazdák között senki nem kövezi meg ezt a gazdát és a kutyát, csak az ilyen nyafkák, akik egyből sipítanak, ha az argentin dogja megszagolja a yorikiát. Pedig dogo létére nem hiszem, hogy bármelyik kutya gondot jelentene neki. Mégis a 45 kg-os gazdája egyetlen szóval helyre tudja tenni.

2010. ápr. 24. 10:29
 22/25 anonim ***** válasza:
31%
az én kutyám (1 amstaff) igencsak sokat ér jo eredményei vannak,! fiukutyákat nem igazán tűri meg maga mellett kivéve a felvezetésen ott tudja munka van:-) a szukákkal és kölykökkel el van. én alapból oda sem engeden ,nehogy összekapjanak nehogy szépséghibás legyen!viszont ha szabadon van a másik fél kutyája azonnal szolok huzza vissza, ha nem jön és nem huzza nem érdekli, rángedem volt kutya nincs kutya, igy járt, látta milyen az enyém!:-)
2010. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
50%
ma 14:11! Mekkora bunkó vagy..
2010. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igenis nincs joga senkinek a kutyájával gyakorlásra használni másokat. :) Nekem és a kutyáimnak (akik nem yorkik-pfúj ez sértés- hanem magyar pásztorkutyák, akiknek heves jelleme van és nem fogják hagyni hogy más csesztesse őket, és mint mondtam egy szóra visszajönnének de mivel illenek hozzám ebből az jön le hogy én is elég kemény természetű vagyok és nem fogom sajnálni a másik kutyát, aki magának csinálta a bajt...) Nem érdekel hogy szeleburdni, agresszív stb. Mégis mit gondolsz? Nekem tűrni kéne hogy egyszer csak egy idegen kutya hozzánk jön és nem hagy nyugodtam, mert bocsi ő most tanul épp? Hát szerintem nekem jogom van ahhoz hogy nyuogdtan ellegyek kint ha épp akarok.

Érdekes mi sajna csak olyan kutyákat ismerünk akik nem hagyják abba a kekeckedést ha nem figyelünk rájuk, sőt képesek egész nap a nyomunkban lenni, és egyre keményebben próbálkozni, és összenyálazni és nem hagyni egy perc nyugtot sem (ja és ezek elvileg megnevelt, kutyaiskolás ebek nem innen mucsáról ahol lakok és nulla a kutyás kultúra...). Tehát az én kutyáim nem agressszívak csak belevalók. Jól neveltek és okos kutyák, versenyeznek, sikeresek stb. Szerintem teljesen alap hogy senki ne gyakorlatoztassa rajtam a kutyáját akkor sem ha kedves. És ebben teljesen biztos vagyok hogy nekem van igazam. Mivel én vagyok az aki semmit nem csinál és a másik gazdi az akinek esetleg zavar a kutyája mert neveletlen tehát neki kell valamit tennie. És mégegyszer mondom én soha nem jártam kutyaiskolába és sok kutya sincs a környéken, meg akkora pofám sem hogy másokat piszkáljak a gyakorlatozó kutyámmal, és érdekes módon mindegyik szépen megtanult szót fogadni a kertben ami aztán ment éles helyzetben is. :)

Amúgy a játék hogy jön ide? Természetes hogy adnak ki hangot. De azt akkor is kikérem magamnak hogy a békésen meglevő kutyáimhoz odavonuljon valaki (ráadsul egy földszintes tacskó, aztán még én leszek a hibás ha...) és rájuk acsarkodjon ok nélkül. Hidd el nem vagyok szívbajos és nem féltem a kutyáim, inkább a másikat féltem, én csak nyugodtan el akarok lenni úgy hogy senki nem piszkál.

2010. ápr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Utolsó. Szerintem nem ugyanarról a szituációról beszélgetünk. Valamit nagyon félreértesz ezek szerint. Viszont elég sértő nekem, hogy úgy beszélsz gyakorlatilag kezdettől fogva, hogy folyamatosan azonosítod a fejedben lévő téveszmét az én kutyámmal. Egy: mint írtam, félrekommunikálunk egymás mellett, te egészen más szituációt festesz le, mint amit én megfogalmaztam több ízben. Kettő: bánt, hogy úgy beszélsz a kutyámról, ahogy beszélsz. Ha nem láttad volna, megnevelt tacskó, aki szintén belevaló. Nem hinném, hogy egy morranás akkor a tragédia lenne, mint ahogy Fifikééknél a gazdikák túlreagálják, ellenben úgy beszélsz a kutyámról, mintha valami neveletlen idegbeteg ölbekutya lenne. Inkább olvasd át még egyszer az egészet figyelmesen... Én meg tudom érteni bizonyos nézőpontból, amit írsz. Abban egyet is értek, hogy agresszív, viselkedés zavarok kutyát nem a parkokban, futtatókon kell rehabilitálni, annak megvan a maga helye. (Ellenben kutyák közt, idegen helyen behívást, és utcai viselkedést csak utcán lehet megtanulni, az iskolás kutya is másként viselkedik a pályán, mint a parkban.) Szóval ezekben egyetértünk. De az, hogy félreolvasol és ezután látatlanból leminősíted a kutyámat, hogy a te szavaiddal éljek, én kérem ki magamnak. Vettem a fáradtságot, elmentem vele rehabilitációs tréningre, sikeres volt. De azért, mert egyet morog, nem hiszem, hogy meg kéne béklyóznom. Sem azt, hogy ettől már Fifikét föl kell kapni és elszaladni vele, össze ne szimatoljanak. Mindegy. Egy szónak is száz a vége, te másról beszélsz, mint amiről én. De azt, amit te mondasz, megértem.

A válaszokat pedig köszönöm, sok tanulságos hozzászólás érkezett. Még az utolsótól is, bármennyire mellébeszéltünk egymásnak. :)

2010. ápr. 24. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!