Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennelnévvel kapcsolatban mit...

Kennelnévvel kapcsolatban mit tudtok? (lent)

Figyelt kérdés

Fontos, lenne légyszi segítsetek...

Van egy ismerősöm, tömbházban lakik. Vett egy törzskönyves kutyust, tervezi, hogy kiállításra jár vele. Mivel még kölyök, szokott nyösszögni, néha ugat (de nem egész nap) amikor a gazdi elmegy! Természetesen ez a szomszédoknak nem tetszik (hozzáteszem a legtöbb idős, és nincs más hobbyjuk, mint másokat bosszantani, meg a kutyákat sem szeretik), már fel is jelntették kapott egy szép kis csekket, és most azt akarják, hogy tüntesse el a kutyát! Na ezt az ismerősöm semmiképp nem akarja. Már csak azért sem, mert nagyon hozzá nőtt, imádja, meg hát gondolom meg már elég sok pénze is van neki (felszerelés, oltások, kaja stb.) És valahol azt olvastam, hogyha kiváltaja a kennelnevet, akkor nem kötelezhetik rá, hogy "eltüntesse" a kutyát! Nem tudnak vele mit csinálni! Ez mennyire igaz? Lehetséges, hogy így van? Van értelme 11ezerért kiváltani a kennelnevet? Bocs, ha nem írtam helyesen, de olyan ideges vagyok, hogy miért kell, hogy ilyenek legyenek az emberek!?


2010. ápr. 25. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, valamit mintha már én is hallottam volna erről. De ha így van, lazán ki fogja csengetni a 11 ezret erre. Ha meg tenyészteni akar vele, ki is kell.
2010. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van benne néhány dolog, de azért bemásoltam neked



MAGYAR EBTENYÉSZTŐK ORSZÁGOS EGYESÜLETE


TÖRZSKÖNYVEZÉSI SZABÁLYZAT


A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete (mint a Fédération Cynologique Internationale – FCI) tagja vezeti a Magyar Ebtörzskönyvet, amelybe minden fajtatiszta kutya felvehető, amelynek szülei is igazoltan fajtatiszták


I.


A törzskönyvezés


Származási lapot kap minden fajtatiszta kutya, amelynek szülei rendelkeznek származási lappal.


A TENYÉSZTÉSI SZABÁLYZAT-ban meghatározott feltételeket teljesítő szülők azonosított utódai kennelnévvel megjelölt származási lapot kapnak.


A Magyarországon törzskönyvezett kutyák külföldi honosításához a MEOE „Export Pedigrét” állít ki.


Származási lapot kap az a magyar tulajdonba került import kutya is, amelynek FCI által elismert törzskönyve van, és a tulajdonjog átruházását hitelesen igazolják.


Ismeretlen származású szerzett, vagy tálalt, a születése alkalmával nem törzskönyvezett kutya a szerzés, ill. találás tényének hitelt érdemlő igazolása esetén 9 hónapos koron túli küllembírálat alapján, amennyiben valamely fajta jellegének megfelelő birtokosának kérésére „Törzskönyvi Nyilvántartás”-ba vehető. Ennek igazolására „Nyilvántartási lapot” adnak ki (pl.: Buksi – fehér puli kan, sz.: 1980 őszén)


Az azonosítás feltétele az egyedi jelölés-tetoválás, amelyet a kutya fülébe, vagy haskorcába kell a származási lap átadásával egyidőben elvégezni. Kistestű kutyáknál a tetoválás a két fülbe megosztva is végezhető úgy, hogy a számsor az egyik fül csúcsától folytatódik. Néhány fajtánál a tetoválás a jobboldali haskorcba történik a felnőttkori azonosítás biztonságának céljából.


II.


A törzskönyvezés feltétele


A tenyésztő az a személy, akinek a tulajdonában van az ellés időpontjában az anyakutya, a MEOE által kiállított származási lap szerint.


A törzskönyvezett anyakutya meghatározott tenyésztési idényre – a tulajdonos írásbeli nyilatkozatával, amelyet a MEOE valamelyik szervezete igazol – átadható, ebben az esetben a tenyésztési jog a kedvezményezettet illeti meg a megállapodás szerinti időszakban. Az engedélyt az alombejelentőhöz mellékelni kell.


A fedeztetéssel egyidőben „Fedeztetési megállapodást” kell készíteni 3 példányban, melyből 1-1 pld a kan, ill. a szuka tulajdonosát illeti meg. A tenyésztőnek a fedeztetést követő 8 napon belül a fedeztetési megállapodás egy példányát – mindkét szülő tulajdonosának aláírásával együtt – be kell nyújtani a fajtaszakosztálynak, vagy a helyi szervezetnek. A szervezeteknek „Fedeztetési Nyilvántartás”-ba kell a beérkezett bejelentéseket venni.


A tenyésztőnek az alom megszületése után legkésőbb a 10. napon 2 példány „Alombejelentő’-t kell kitölteni és azt a fedeztetési megállapodással és az azon feltüntetett dokumentumokkal együtt a MEOE részére megküldeni. A hiányos vagy késedelmes adatszolgáltatásért a MEOE felárat számít fel, az 5. pontban megjelölt határidő meghosszabbítása mellett. Az egyesületi kedvezményhez a tagságot igazolni kell.


A MEOE Törzskönyvezési Osztálya az igazolt alombejelentő alapján kiállítja a származási lapokat és azokat a beérkezéstől számított 30 napon belül megküldi az illetékes fajtaszakosztály, illetve helyi szervezet elnökének.


A szervezet a dokumentumokat ellenőrzi és a tetoválómesternek átadja, ezzel egyidőben értesíti a tenyésztőt a tetoválómester fogadóidejéről.


Származási lapot csak a tetoválás megtörténte után kapja kézhez a tenyésztő, amelyet aláírásával a jegyzőkönyvön hitelesít.


Az időközben elhullott, vagy a tetoválásra bármilyen egyéb okból be nem mutatott utódok származási lapjait a tetoválómester 48 órán belül köteles érvénytelenítve a MEOE Törzskönyvezési osztályának visszaküldeni.


A tenyésztő az alombejelentőn kérheti a tetoválás telephelyén történő elvégzését, ebben az esetben a kiszállás díját térítenie kell. A tetoválás, alomellenőrzés időpontjáról azonban írásban legalább 3 nappal előtte értesíteni kell. A kiszállási díjat a MEOE Elnöksége határozza meg.


A tetoválásnak a kölykök 8 hetes koráig meg kell történnie. Az alom tetoválása nem végezhető el, ha az egyedek a fajtajellegnek nem felelnek meg, bármely kétség felmerül a fajtatisztaságról, esetleg engedély nélkül, korai, vagy rokonpároztatás fordul elő.


Az FCI által tiltott szín, szőr és méretkeresztezés tilos. Ilyen pároztatás esetén az utódok törzskönyvezése nem történik meg.


III.


Egyéb rendelkezések


A kutyák törzskönyvi nevüket egész életükben viselik, azon változtatni nem lehet.


A tulajdonos kívánságára egyszeri esetben a hívónév is bevezethető a törzskönyvbe.


A törzskönyvnek tartalmaznia kell az egyed törzskönyvi számot, (a származási lapon a tetoválófogó lenyomatát is), a szülők nevét, a színét és eredményeit, a nagy- és dédszülők nevét, a nemzeti és nemzetközi címeit, a munkavizsga fokozatát, a tenyésztő és tulajdonos nevét és címét.


A származási lapon a champion minősítést kapott egyedeket lehetőleg pirossal kell megjelölni.


A kennelnevet a tenyésztő – egyszer, s mindenkorra – választja.


a./ Új kennelnév esetén a MEOE Törzskönyvezési vezetője köteles ellenőrizni, hogy ugyanaz, vagy hasonló hangzású név nem szerepel-e a nyilvántartásban. Ha kizáró ok nincs, a kennelnév kiadható, amelyről a tenyésztő igazolást kap.


b./ A kennelnév társas tulajdon is lehet.


c./ Ha a tenyésztő több fajtát is tenyészt, ez is csak egyazon kennelnév alatt történhet.


d./ A kennelnév át nem ruházható, csak öröklés tárgya lehet és azt az örököst illeti meg, aki a tenyésztést folytatja.


e./ A kennelnév védettsége a legutolsó alom bejelentésétől számított tizedik év december 31-ével szűnik meg. A nemzetközi védettség érdekében ajánlatos magyar hangzású kennelnevet választani.


f./ A nemzetközi védettséget az Egyesületen keresztül az FCI-től kell kérni.


A tulajdonjog változást az eladó a származási lapon aláírásával igazolja. Az átadásról mindkét fél aláírásával ellátott „megállapodást” kell készíteni, amelynek 1 példányát a MEOE Törzskönyvezésének kell megküldeni. Az átírásról a vevő 30 napon belül köteles gondoskodni a fenti okmányok bemutatásával.


A kutya elhullását 30 napon belül be kell jelenteni.


A Törzskönyvezési Szabályzatot az Egyesület Elnöksége 1988. december 10-i ülésén hozott XXXVII. sz. határozatával jóváhagyta és azt a 2/1989. /II.5./ MÉM.sz. rendeletre tekintettel 1989. február 25. napján tartott elnökségi ülésen hozott XLIX. sz. határozatával megerősítette és 1989. január 1. napjától életbe léptette.


A fentieket a MEOE Küldöttközgyűlése 1989. április 15-i ülésén megtárgyalta és jóváhagyta.


A Törzskönyvezési Szabályzat hatálybalépésével egyidejűleg érvényét veszíti az előző Törzskönyvezési Szabályzat és a vele kapcsolatos valamennyi határozat és joggyakorlat.


Budapest, 1989. április 15.

2010. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy feljelentették???? És miért büntették meg? Tudták bizonyítani a szomszédok, hogy csinál valami rosszat a kutya?

Mellesleg napközben nem csendháborítás, így nem értem őket...

Annyira utálom az ilyen embereket, akiknek jobb dolguk sincs, mint hogy a másikat hol tudják bántani, hol tudnak belerúgni....

Szerintem ez a kennelneves dolog nem működik, viszont minden kerületben (már ha Bp-ről beszélünk) külön rendelet van arra, hogy hány kutyát tarthat a gazdi a lakásban. Meg kell nézni mit ír elő a társasház alapszabálya is..

Ez elég összetett dolog...

Tényleg utána kell ennek járni a helyi önkormányzatnál!

Remélem hamarosan megoldódik a problémátok, mi ilyen miatt inkább elköltöztünk, azóta semmi ilyen probléma nincs! :)

2010. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt a csekk dogot nem igazán értem , kint voltak a rendőrök ? mert sztem kik kell vizsgálni/menni ha ilyen miatt feljelentést tesz vki.Mondjuk én nem társasházban lakom.
2010. ápr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kicsit gyanus, hogy feljelentettek es meg meg is buntettek az illetot. Altalaban azert kivizsgaljak a helyzetet, meg egyaltalan elegge tele kell lennie a hocipojenek valakinek, hogy kepes legyen feljelentest tenni.

Biztos vagy te abban, hogy a kutya csak kicsit ugat, mikor nincs otthon a gazdi? Engem is kikeszitene, ha minden nap azt kene hallgatnom, hogy ugat az eb, kulonosebb ok nelkul csak azert, mert a gazdi kiteszi a labad. Ez lehet szeparacios problema, amit a gazdinak kell megszuntetni, azaz megtanitani a kutyanak, hogy nem kell ugatni, ha nincs otthon. Peldaul ki lehet hivni hazhoz egy szemelyes kikepzot.

Az en kutyam is hisztizett az elejen, de utananeztunk, hogyan lehetne segiteni a dolgon es bevalt.

Gondolom nagyon idegesek vagytok a helyzet miatt, de azert probaljatok a szomszedok szemszogebol is megvizsgalni a dolgot es legalabb a lehetoseget feltenni annak, hogy megis csak ti vagytok talan a hibasak. Nem jo a haboruzas, foleg szomszedok kozott.

Ferjem tesojatol elvettek a kutyajat, mert feljelentette a szomszed, hogy megharapta a kezet a kutya. Persze a srac nekunk ugy mondja, hogy a minden leben kanal szomszedot csak megijesztette, de nem harapta meg, csak a venseg szereti a balhet. Persze itt nem tulajdonitanak csak ugy el kutyat, hanem elviszik es probanak vetik ala, hogy mennyire agressziv. Gondolom, nem felelt meg az elvarasoknak es vegul nem adtak vissza, ugyhogy akarmit is mond a srac, nincs igaza, de nem ismeri be. Azota kiderult, hogy valaki masnak a kezebe is belekapott, de akkor sem ismerte el, hogy felelos lenne valamiert..Persze, mindig a masik a hibas.

Persze nem allitom, hogy az ismerosod is ilyen, mivel nem ismerem es nem vagyok ott, hogy lassam, de azert eleg gyanus a dolog.

2010. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni először is a társasházi alapitó okiratot, sokszor kitérnek benne a kutyatartásra is. Van olyan, ahol a lakoknak beleegyező nyilatkozatot kell adni, tartható-e állat. A kennelnév nem fogja megvédeni. Pár hónapja volt a kutyaujságban is egy cikk, egy nagyon elismert tenyésztőről, aki ráadásul kertes házban lakik (régebb óta mint a kedves feljelentő szomszédok), hogy kötelezni akarták a tenyészet felszámolására. Évekig tartó pereskedés lett a vége, mire sikerült rendezni a helyzetet.

A csekket ne igazán értem, mert szabálysértést csak akkor követsz el, ha szabadon kószál a kutya közterületen, illetve nem szeded fel után az ürüléket. Legalábbis nálunk igy van, és akkor 50 e ft. a pénzbirság. (Kisvárosban lakom, kertes övezetben)

2010. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
A kutya tartásához semmi köze a kennelnévhez. Az a tenyésztéshez kell. Ha egy kutyát sem viselnek el a szomszédok, kimondottan élmény lenne neki egy egész alomnyi kiskutya.
2010. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért nem tudok pontos információt, mert csak egy ismerősöm és nagyon ritkán találkozom vele, ezt a szorit is a párjától hallottam! Csak eléggé felháborodtam rajta! Már csak azért is, mert én is szándékozom kiskutyát vásárolni és nem akarok ilyen helyzetbe kerülni! Elég hozzá akár csak egy szomszéd, hogy ne lehessen kutyám? Ez eléggé bosszantó, azért is, mert saját tulajdonú lakásomba mégsem csinálhatok azt amit szeretnék!? Meg ez olyan dolog, hogy hangosan hallgatom az erősítőt, zavarja a szomszédokat, akkor valaki kijön és elviszi az erősítőmet vagy mi? :D
2010. ápr. 27. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Hello!!


Hát sajnálom az ismerösöd de viszont tényleg társasházban lakik akkor sajnos ez van Figyelembe kell venni a szomszédot és ha te bömbölteted a hifit az neked jo:)

De amikor ő bömbölteti az visznt nem biztos...


És ha szomszéd még direkt kötöszködö is na akkor jön a háboru..

Ha egy fal választ el a szomszédtól és nem akarod hogy ő is idegesítesn akkor sajna télleg nem tehetsz azt amit akarsz. Mert nem veszik el a hifit de megboszulják..

2010. ápr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha telked van, azon sem oda épited a házad, és nem akkorát amekkorát te szeretnél, hanem ami a jogszabályokba elő van irva. A társasházaknál ugyanez a helyzet. Szerintem az ismerősödéknek nyugodtan, és barátságosan kérni kéne a szomszédoktól egy kis türelmi időt, amig a kutyus megszokja a napirendjét, megmondják, hogy folyamatosan tanitgatják, nevelgetik. már ha még nem mérgesedett el annyira a viszony.
2010. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!