Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy kiskutyát. Segítené...

Kaptam egy kiskutyát. Segítenél pár kérdéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szombaton kaptam egy imádnivaló és (szerintem) gyönyörű kiskutyát. 7hetes múlt. A fajtáját nem tudom és az árát sem , hisz ajándék volt. Egy biztos szobakutya lesz. Nekem azt monták, hogy nem lesz nagyobb egy Havanese-nél vagy egy Palotapincsitől. Bár a kettő szerintem egy méret.


A kérdéseim:

- mivel még csak 7 hetes múlt naponta hányszor adjak neki enni és milyen időközönként ?

-és ha adok neki enni hagyjam ott előtte a kaját vagy várjam meg amíg eszik (valamennyit)aztán vegyem el előle?

-rakok fel képet róla és legyetek kedvesek mondjátok meg, hogy szerintetek milyen fajta!

- kifiú. Szerintetek illik rá a Boby név ? Ti mit adnátok neki ?


[link]


[link]


[link]


Előre is köszönöm a válaszaitokat : egy új gazda


2010. ápr. 25. 17:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
adj neki reggel délben és este is kaját. de ne sokat. ha sokat adsz neki akkor 2* elég.
2010. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nagyon édes.Illik rá a Boby név.A többi kérsésedre nem tudok válaszolni,mert nincs kutyám.

[link]

2010. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem westie. De nem biztos. Nem is az a lényeg, gyönyörű kiskutya.

Etetésnél tedd le elé a kaját, várj fél órát, ha hagyott benne akkor azt tedd el. Nem jó ha akkor eszik amikor akar, mert akkor az is kiszámíthatatlan lesz, hogy mikor kell kimennie. (A kutyáknak általában evés után kell.) Szerintem naponta háromszor adj neki, kis adagokat.

Illik rá a Boby név.

2010. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem Bolognese.
2010. ápr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Szerintem is gyönörű kis ördögfióka =)
2010. ápr. 25. 17:52
 6/21 anonim válasza:
hát de édes..:))))))
2010. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

tényleg nagyon szép:) szerintem hasonlít egy westie kölyökre. (west highland white terrier) a kaját csak akkor vedd el tőle, ha már befejezte, nem kér többet, és ne hagyd neki kint egész napra a kaját. ha kezdő kutyatartó vagy, olvasd el Jan Fennel: Kutyapszichológia című művet. nagyon sok kutyatartó ezt a kötetet ajánlja, és ha betartod a tanácsokat, később sem lesz a kutyuddal gond.:)

és illik rá a Boby név:)

2010. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%

Ami tény,imádnivaló a kutyád:):)

Reggel,délben,és este adjál neki ennivalót,ha lehet junior kaját.

Szerintem ne vedd el tőle az ennivalóját,mert így mindig biztos lesz abban,hogy van kajája és nem fogja egy alkalommal az egészet megenni. Szerintem,ha lehet, mindig a száraztáp legyen neki elöl,de az is kis mennyiségben.

2010. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom ő egy havaneese. De tényleg nagyon édes ^^
2010. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Máltai selyemszőrű! Tuti!

Szerintem 3x adj neki enni, mert addigra elég éhes lesz ahhoz, hogy ne hagyja ott, és nem lesz válogatós sem, de ha mégsem enné meg, akkor 10 perc után vedd el, és a következő etetésig ne is add vissza neki. Ez azért is fontos, mert nem fog össze-vissza (időben) vécézni, hanem meglesz a rendszer, ami egy kutyánál fontos, és a szobatisztaság is könnyebb lesz. Keményen hangzik, de később neked is, és neki is jobb lesz így. Meg kell tanulnia, és most a legkönnyebb.

Nevet illetően neked kell dönteni, mert te látod mi illik hozzá, de én ahgy ránéztem, rögtön a Vatta név jutott eszembe :)

2010. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!