Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt állatorvosnál voltunk a kutyával, infúziós kezelésen. Bekötötték neki az infúziót és addig amíg csöpögött, az orvos csinálta a dolgát. Egyszer csak bejött egy kislány (kb 4. osztályos lehetett) és az anyukája. Egy yorkie kutyust hozott a kislány ölben, póráz, nyakörv, hám és mi egyéb nélkül. a kislánynak első dolga az volt, hogy elengedte a kutyát a rendelőben és hagyta, hogy mászkáljon. A kutya első dolga pedig az volt, hogy odakakiljon, a második meg a pisilés, de ez nem lényeges most. Aztán a kislány látta, hogy a mi kutyánk az asztalon fekszik. Elindult felé és hátulról megsimogatta, úgy, hogy a kutyám nem is tudta, hogy ott van, simán odakaphatott volna, az anyja látta, de nem szólt a gyerekére, aztán a lány megkerülte az asztalt, közben majdnem felborította az infúziós állványt, és odament a fekvő kutyánkhoz és kb. 1 centire odahajolt a fejéhez, mintha csak a saját kutyája lenne. Na ez már sok volt,és odaszóltam neki, hogy "Mi van ha megharap?" erre a válasza az volt, hogy "Miért, harap?" mondtam, hogy "Nem, de akkor sem csináljuk ezt más kutyájával", de ő csak annyit mondott, hogy "Ha nem harap, akkor miért ne!" .Phúúúú, ekkor már csak azt gondoltam magamba, hogy WTF, erre a csajra még az anyja se képes rászólni? Hát igen, az anya meg csak fapofával állt és bámulta a jelenetet, meg szúrós pillantásokat lövellt felém amiért beszóltam a lányának.

Na szóval mi a véleményetek az ilyen anyákról/gyerekekről?

Az én szerény véleményem az, hogy az ilyen emberek miatt könyvelik el sokszor veszélyesnek a kutyákat, meg emiatt van az, hogy "jajj az én gyerekem nem mehet oda a kutyához, mert megharapja" . Hát az ilyen pulyákat még jó, hogy megharapja -_- . Az anyja meg kész röhej, nem is a gyerek a hibás, hanem az anyja. Egy 4.-es gyereknek már meglehetne tanítani, hogy idegen kutyákhoz nem megyünk oda és főleg nem hajolunk a fejéhez kérdezés nélkül. Én nem azt akarom, hogy féljenek a gyerekek a kutyáktól, az anyáknak nem is ezt kell sulykolni a gyerekbe, de az idegen kutyákkal ezt nem csináljuk. Van pici szája a gyereknek, amivel ki tud annyit mondani, hogy "Megsimogathatom?" , valószínűleg megengedtem volna. Én nem értem az ilyen embereket.


2016. okt. 14. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A véleményem az, hogy most személyesen megismerhetted a tipikus buta, tirpák szülőt és a neveletlen gyerekét. Jogosan akadtál ki, csak sajnos ez nem változtat a "gyengeségükön".
2016. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a furcsa, hogy egyáltalán besétálnak egy másik kutyával a rendelőbe. Nálunk, ha kezelést kap a kutya, akkor egy másik helyiségbe viszik, nem tesznek be két kutyát egy helyiségbe. Amíg te benn vagy, addig másik 'beteg" be sem jöhet.

Az állatorvos sem szólt a gyerekre? Az anyjáról már nem is tudok mit mondani. Szomorú(:

2016. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
"Felelős" szülő és kutyatartó :(
2016. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer tanúja voltam, amint egy fagyizó előtt két gyerek (2-3 évesek lehettek) a szüleik szeme láttára odaszaladtak egy pórázon lévő fehér kiskutyához, és csak úgy szó nélkül felkapták, és durván simogatni kezdték. Szerencsétlen kutya fülét farkát behúzva bújt a sarokba, és őszintén csodálkoztam, hogy nem harapott jó alaposan a gyerekekbe. A szülők meg közben bárgyú mosollyal figyelték csemetéiket. A kutya gazdiján látszott, hogy teljesen ledöbben, de nem szólt semmit, aztán amikor a gyerekek visszamentek a kutyához "még egy körre", inkább elvitte onnan a kutyáját. Hogy mi volt a véleményem? A gyerekekről nem sok, alapból, ha az enyémek lettek volna, tuti eszükbe sem jut odamenni, vagy ha mégis, hát jól lehordom őket, vagy lekeverek egy pofont (alapból, mi az, hogy ilyen kicsi gyerek csak úgy egyedül szaladgál?) A szülők viszont felháborítóan viselkedtek. Ha az én kutyám lett volna, simán odamentem volna hozzájuk, és megmondtam volna nekik, hogy vagy kordában tartják a gyerekeket, vagy én magam fogom arra buzdítani a kutyát, hogy harapja meg őket. Az persze más dolog, ha valaki megkérdi, hogy megsimogathatja-e a gyerek a kutyám, na de csak így, se szó, se beszéd!
2016. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Eleve beteg kutyához ne menjen oda!

Állatorvosi rendelő,nem kutyasimogató basszus.


Én kutyakozmetikus vagyok és eléggé frekventált helyen van, be is látnak. Nos amikor kisgyerekek jönnek be csak úgy és megakarják simogatni az asztalon lévő vendég kutyát,zavarva ezáltal engem munka közben és a kutyát is. Na az is kiakasztó.

Ja és a pofátlanság netovábbja,hogy nem köszön,csak bejön,hogy ő megakarja simogatni a kutyát. Mondom először is szia, másodszor meg nem szabad megsimogatni a kutyát,de miért nem? Mondom,mert idegen kutya és lehet nem szereti a gyerekeket,meg nem állatsimogató vagyunk,erre bőgve kirohan. Jön az anyja,hogy mit mondtam a lányának.


Mondom megakarta simogatni a vendég kutyát és nem engedtem. Hát igazán engedhettem volna. Jól van akkor simogassa meg de ha megharapja azért nem vállalok felelősséget! Anyuka is távozott.


Tapló szülő,tapló gyerek. Az ilyeneket úgy helyre tenném.


Én kutyáimat is sokszor lerohanják a gyerekek csak éppen az idősebb az oda kapós,nem egyszer húztam el utolsó pillanatban csak ne hogy oda kapjon,mert utálja ha hirtelen hozzá nyúlnak.Tapló,köcsög gyerek meg nem érti,hogy nem.


Még a szülőknek áll feljebb,hogy szólók ergó védem a porontyát,és még én vagyok a köcsög.

2016. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

a véleményem, hogy tőlem olyat kapott volna, hogy soha többet nem megy oda idegen kutyához kérdezés nélkül, de az anyja se. nem tolerálom ha b***ogatják a kutyámat, pláne ha beteg. egy negyedikes körüli korú gyerek már simán hibáztatható egyébként, szerintem. de az anyja is egy idióta hogy nem volt képes szólni.

neked elismerésem, hogy nyugodt tudtál maradni.

2016. okt. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#életem.


Szerintem akkor se nyúljon oda senki egy idegen kutyához kérdezés nélkül, ha a kutya nem harap. Ne ez legyen a visszatartó erő. Minden tiszteletem a kérdezőé és a kutyakozmetikus hozzászólóé, hogy ilyen türelmesen kezelték a helyzetet. Nekem lehet, hogy eldurrant volna az agyam.

2016. okt. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is hányszor elofordult ez. Egy "Ne érj hozzá mert ruhes" elég szokott lenni.
2016. okt. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem lovaim vannak....azt a cirkuszt ha nem engedem meg, hogy megsimogassák...rendszerint, ha kérdés nélkül jön a lóhoz, benyúl, bedobál ezt-aztrászólok, és nem érdekel, hogy én vagyok a tirpák. De ha megkérdezi előtte, persze hogy odaengedem.

De az nekem is fura, hogy két beteg egy helyen, és az ő kutyájukon még egy nyakörv se....

2016. okt. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!