Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát választanátok?

Milyen kutyát választanátok?

Figyelt kérdés

Olyan kutya kéne, ami félelmetes, és nem támadnak meg késsel az utcán, ha velem van a kutya.

Eddig ezeken gondolkodtam:

-Dobermann

-Rottweiler

-Malinois

-Stafford

-Bullmastiff

Sokat sétálok, ezért inkább olyat szeretnék, aki szereti, ha sétáltatva van, lehet vele frizbizni, labdázni stb.

A válaszokat előre is köszi


2016. okt. 17. 20:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek egy kutyakikepzot aki vett egy malit es 3 ev utan eladta mert egyszeruen bem tudta megnevelni, vagyis nem tudott neki annyit nyujtani amennyit akart. Egy masik kutyajval meg egyszer fmbb n is voltak. Szóval malit ne:) a bullmaszuff sztem eleg jo lehet mert ot a legkonnyebb nevelni :)
2016. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

én malit választanék, mert nekem a kutya sportra van/kiállításra(a mali persze pont nem az)

de te nehogy azt vegyél! nagyon sokat kell vele foglalkozni.


valószínűleg amúgy sem fognak megtámadni az utcán.... nehogy már ezért vegyél egy kutyát. -.-

első kutyának meg végképp ne vegyél ilyen fajtákat, mert valószínűleg megnevelni nem tudod egy év alatt, fizikailag visszafogni meg megint nem.


nekem egy borderem van, egyik pillanatban a kisgyerekek nyúzhatják, a másik pillanatban pedig ha valaki megtámad, nekiugrik az embernek. ezt akkor tapasztaltam meg, mikor hócsatáztunk a barátnőimmel és aki "rámtámadt" nekiugrott a kutya, ekkor leálltunk, becsuktam a házba, de valahogy kiszökött onnan és neki akart ugrani annak a barátnőmnek, akit én támadtam meg. (19/L- mert jó infantilisnek lenni)

szerencsére nem fogták fel, hogy a kutya tényleg támadt, mert előtte annyit szeretgették.


de bordered se legyen! nekik még nagyobb a mozgásigényük és nem biztos, h megvédene.

2016. okt. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyen cs*cskákat utálom a világon a legjobban! Csak azért kell egy ,,keményebb,, kinézetű kutya, hogy az emberek besz*rjanak tőled?! Tudj vele menőzni?! Nagyobbnak látszódjon tőle a p*csöd?! Neked még plüss kutya sem való! Ha csak ezért akarsz ilyes fajta kutyát választani, akkor neked tényleg nem való semmilyen kutya. Gondoltál arra, hogy utánaolvass, hogy az ilyen kutyákat miért nézik le, és miért félnek tőlük?! Mert az ilyen ki s*gg dugaszok mint te, menőzni PRÓBÁLNAK velük. Ezért vannak ugy betojva az emberek az ilyen kutyáktól. Már most sajnálom a kutyát amelyik hozzád fog kerülni, mert hogy jo sora nem lesz, azt már most kijelenthetem! Ha pedig annyira be vagy sz*rva, hogy valaki megtámad késsel az utcán, vegyél gázsprayt vagy paprikasprayt, hatásosnak hatásos, és nem teszel vele tönkre egy ártatlan életet. Vagy akár tanulhatsz is valami harci művészetet, szintén nem teszel vele tönkre egy ártatlan életet! Le lehet pontozni, de ha jobban belegondolsz/belegondoltok, akkor igaz minden sor, amit leírtam!
2016. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
"Kanári szigeteki kutya esetleg? vagy Brazil fila?" - rövid szőrű kutyán eleve ne gondolkozz, ha udvaron szeretnéd tartani.
2016. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszoló. Ezt nem értem. Ha rövid szőrű kutyát szeretne, miért is ne választhatna olyat? Nem lesz semmi baja! Nekem pitbullom van kint az udvaron, én soha semmi baja nincsen! Elég rosszul vagy informálva.. vagy csak te találtad ki. Amugy kérdező, a kanári szigeteki kutyát nem ajánlom, mert ha te ,,menő,, kutyát akarsz, ez jó volna, de ez nagyon szeretetteljes. Minden blogon, ahol erről a kutya fajról szó van, látható ez a mondat. Neked nem is ajánlom ezért..
2016. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
#15 amit meg te írsz szín tiszta hülyeség és felelőtlenség....
2016. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Azért, mert a rövidszőrű kutya fázik és szenved kint télen a hidegben, és tönkremennek egy idő után az ízületei is. Lehet, hogy (egyelőre) semmi baja a pitbullodnak, de attól még nem érzi jól magát kint télen, ebben biztos lehetsz. Csak nem tud szólni...

Ráadásul a pitbull vagy bull típusú keverékek eleve nem udvari tartásra vannak kitalálva, embercentrikus, emberközpontú fajta. Szerintem aki udvaron szeretne kutyát tartani, az olyan fajtát válasszon, amelyiknek ez megfelel, jó. Nem fázik például nagyobb hidegben sem, és nem annyira emberfüggő. Ha meg rövidszőrűt akar valaki, mert az tetszik, akkor tartsa úgy, hogy az a kutyájának is jó és kellemes legyen.

2016. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Figyi.. 6 éves pitbullom van, eddig nem volt semmi baja. Utolsó elötti válaszoló, nem értem, hogy ez miért is lenne hülyeség. Lefényképezzek egy blogot, ahol a kanári szigeteki kutyáról írnak, csak mert mint látom, lusta vagy utánaolvasni, vagy nem tetszik az igazság. Többet tudok a kutyákról mint itt egyesek. Lassan 8 éves vagyok már az állatmenhely vezetői között. Sok kutyával találkoztam, és sajnos ezután is fogok. Nagyon sokat tanultam a kutyákról, de még természetesen van mit tanulnom. ,,A pap is holtig tanul, mégis h*lyén hal meg,, - szerintem ezt a mondást ismeritek. Kedves kérdező! Nem minden a kutya kinézete. Válassz jól, nehogy megbánd. Sok sikert a kutyádhoz :) (bár én nem helyeslem az efajta tevékenységeket --> csak menőségből tartani egy kutyát, de a te döntésed, de jol gondold át. Őket nagyon jól kell nevelni, hogy ne legyenek agresszívak, de ha ilyen kutyád lesz, akkor tapasztalni is fogod)
2016. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Aki nem a kérdésre válaszol az elmehet a jó b*dös p***ába és megkérném ne ítélkezzen előre, ha azt sem tudja mi fán terem. Ki a f***om írt itt olyat, hogy menőzni akarok a kutyával? és miért mond nekem olyat bárki, hogy nem való nekem olyan kutya? Honnan tudja bárki is mennyire értek a kutyaneveléshez?
2016. okt. 19. 16:11
 20/32 anonim ***** válasza:
Az írásaidból nagyon jól kivehető mennyire is értesz hozzá.
2016. okt. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!