Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rettentően rossz 4kutyát...

Rettentően rossz 4kutyát tartani? (Hatalmas kertes ház)

Figyelt kérdés

Német juhász, Husyk, yorkie, golden retriver


Rettentően nagy kertes házba mindegyik kiskorától kezdve rendszeres sétával.


Én és a párom csak azon gondolkodunk hogy jó ötlet e lenne...


29/L


2016. nov. 7. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Akár...

De a kert nem számít

A németjuhász,husky min. 2 óra intenzív mozgást igényel a Golden kevesebbet.

Kutyasuli mindenképp,ha tapasztaltak vagytok,nálunk is minden kutya jár kutyaoviba kutyaiskolába.

Illetve 1-2 év elteltével vegyétek őket

A yorkie benti kuty ugye tudjátok? Én a kint-benti tatásra szavazok,ill. Ha az egyik kutya bent van,a többi automatikusan kevesebb figyelmet kap,mivel a yorkie "lápnál lesz".

2016. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

*akkor is,ha tapasztaltak vagytok.

De iszonyatosan nagy mennyiségű időt vesznek majd el és gondolom nem a rossz minőségű Pedigree-vel etetnétek

2016. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindeggyik kutya benti kinti lenne.

Persze kutya suli mindeggyiknek.

2016. nov. 7. 18:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg túra lenne hegyekbe (max.2hetente).
2016. nov. 7. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor semmi akadálya! Sok sikert! 😉
2016. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha megvan a napi minimum 1-1,5 órás séta, akkor meg lehet oldani. Viszont a kutyák vételára is összesen olyan 500 ezer forint körül van, plusz ugye az etetésük szerintem olyan 30 ezernél kezdődik egy hónapban.
2016. nov. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem jó ötlet szerintem. Előbb kezdjetek 1 kutyával, hogy egyáltalán működik-e a dolog, ne néggyel egyszerre... A kutya nem annyi, hogy kint van a kertben, este meg bejön aludni és mindenki happy... Tanítani, nevelni, foglalkozni kell velük és hát ráadásul elég más természetű kutyákat is felsoroltál (egy yorki 2x kipurcanna attól amit egy huskyval alap szinten le kéne nyomni)...
2016. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Kezdjetek egy kutyával, de ne a Huskyval...

Mondjuk Nj VAGY golden

2016. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

ne vásároljatok be egyszerre 4 kölyköt!

vegyetek először egyet és ha úgy érzitek, hogy már teljesen "kész" a kutya, olyan amilyennek megálmodtátok, vegyétek meg a következőt és mindig csak akkor vállaljatok másikat, ha a meglévő kutyák már nem jelentenek kihívást.

Egyrészt hatalmas anyagi teher lenne az elején, másrészt iszonyú megterhelő egyszerre 4 kiskutyát istápolni.

Ezek a fajták pedig kb hasonló időben öregednek meg és ekkor jönnek elő a különböző lefolyású betegségek, ami ismét egy hatalmas anyagi teher lesz 12 év múlva.

2016. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően kivitelezhető, ha megvannak a kellő feltételek, értem itt a foglalkozást és az anyagiakat is, viszont én is osztom a véleményt, hogy véletlenül se egyszerre vegyetek ennyi kutyát. Kezdjetek a goldival vagy a német juhásszal, még ha az elsővel nincs is semmi gond, akkor is hagyjatok minimum fél évet a két kutyus között, de mivel kamaszkorban is lehetnek problémák, talán jobb inkább egy teljeset, és még többet, mielőtt egy harmadikat hoztok a falkába. A yorki (hiába picike, terrier) és a husky nevelése sem kifejezetten kezdőknek való. Ja és természetesen ivartalanítsátok őket.
2016. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!