Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Kutyagondok! Mi lehet a...

SOS Kutyagondok! Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 1 éves és 4 hónapos német vizsla-belga juhász keverék kanról van szó. Udvaron tartott kutya, eddig nem is volt semmi gond vele. Nagyon jó házőrző, szeret engedelmeskedni, és -úgy vettem észre- kiemelkedően értelmes, sokat foglalkozunk vele.

Viszont úgy 4 napja elkezdett félni. Hogy mitől, nem tudom, gondoltam arra, hogy megdobálták/megijesztették/adtak neki valamit a kerítésen keresztül. A szomszédokkal már beszéltem, tagadták, hogy bármi is történt volna. Viszont a kutya folyamatosan csapkodja magát a bejárati ajtóhoz, olykor ki is nyitja, állandóan be akar jönni. Ha kint vagyok vele, egészen furcsán viselkedik. Például a teraszlépcsőn nem tudok úgy leülni, hogy nekitámaszkodok a ház falának, mert a kutya ellök, és szabályosan bepréseli magát közém és a házfal közé. Nem játékból, látszik rajta, hogy valamitől fél, mintha védelmet keresne.

Elég "beszédes", de most a szokásosnál is többet nyüszít, szinte vinnyog.

Sérülésnek semmi nyomát nem látom, szerintem szervi baj sincs, a legutóbbi állatorvosi vizsgálaton is mindent rendben találtak.

Furcsa, hogy a kedélyállapota is ingadozik, mert a félelmet gyakran felváltja a játékosság is.

Nem tudom, mi lehet a gond. Szerintetek rá lehet fogni a hormonváltozásokra, vagy hol keressem a megoldást?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!


2010. ápr. 28. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kutyust biztos, hogy érte valami negativum, azért ilyen. Az okát kéne kideriteni, és akkor orvosolható a probléma.

Nem dobhattak be a kertetekbe mondjuk egy petárdát?

2010. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a gyors választ!


Kis községben lakunk, csendes hely, biztosan nem történt ilyen, arról tudnánk :)

Már végigvettem az összes eshetőséget, de semmi nem ugrik be.

Csak azt nem tudom, hogy lehet ezt orvosolni. Természetes, hogy a kutya az eddigieknél is több figyelmet és törődést kap, csak épp azért vagyok tanácstalan, mert nem tudom, mi válthatta ki ezt a viselkedést... Bár, azt hiszem, ha tudnám, akkor sem találnám a megoldást. Tippek? Vagy hagyjam, és túlteszi magát rajta? Soha nem volt még "lelkibeteg" kutyám...

Sajnálom szegény jószágot, mert tényleg egy hálás kis családtag, szeretjük. És dühít a tehetetlenségem. Pszichiátert csak nem hívhatok hozzá...

2010. ápr. 28. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is valami ilyesmire gondolnék, hogy valami zajhatás érte, ha tényleg nincs semmi sérülés rajta...

Foglalkozz vele egy kicsit többet, próbáld sokat simizni és elterelni a figyelmét a problémáról játszatok és biztosítsd hogy biztonságban van!És derítsétek ki mitől félhet?!

2010. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod kideríteni az okot, akkor annyit tehetsz, hogy minél többet játszol, foglalkozol vele, hogy eltereld a figyelmét a félelemről, próbálj meg vele új gyakorlatokat tanulni, stb.

De ha fél, bújik, retteg, akkor ne tutujgasd, ne pátyolgasd, mert azzal helyesled a viselkedését. Legyél természetesen jókedvű, vidám, árassz magadból magabiztosságot, örömet, tegyél úgy, mintha észre se vennéd az ő félelmét.

Nyilván ha kárt próbál magában tenni, azt meg kell akadályozni (az én kutyám pl. képes fejjel nekimenni az ajtónak, ha petárdáznak, annyira retteg).

2010. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet:


Szerintem a házhoz sorosan köthető a vele történt negatívum.

Erre utal, hogy ellök a ház falától, ha közel mész.

Felettébb furcsa, hogy téged/titeket is félt valamitől, illetve a labilis kedélyállapot nem-e csak az őt ért trauma okozza.

Az én tippem: egy tetőcserép meglódult a háztetejéről és majdnem a kutyát eltalálta.

kölyök kora óta veletek van, vagy úgy fogadtátok örökbe?

2010. ápr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!

Kedves Utolsó válaszoló!

Nagyon érdekes dolgot írtál, logikus, mert tényleg olyan, mintha bennünket is el akarna "terelni" a ház körül. De egy leesett tetőcserépnek nyoma van, semmi ilyet nem találtunk.

A párom arra gondol, hogy mivel a kutya mindig a kerítés környékén van, figyeli az utcát, valaki esetleg simán csak megijeszthette. Sajnos lehet, hogy tényleg így van.

Szóval most pátyolgatjuk kicsit (csak úgy, hogy ne tűnjön fel neki :D), és reménykedünk, hogy jobban lesz.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

Üdv :)

2010. ápr. 28. 16:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj, az lemaradt, hogy kölyök kora óta itt van. Illetve kicsit késve, 4 hónapos korában "akadtunk rá" egy hirdetésben.
2010. ápr. 28. 16:22
 8/9 anonim ***** válasza:

nekünk belgánk van, hihetetlen értelmes és emiatt több dolgot fog fel amitől meijedhet, ilyenkor tényleg nagyon bújós, tuszkolja magát az ember keze alá szinte. A lényeg amit 5 évbe tellett megtanulnunk: ilyenkor ha kitalál egy új heppet, h vmitől fél, ha tudod az okát ha nem, nem szabad figyelembe venni. Csak akkor hagyta abba, ha látta rajtunk h nem ér célt, nem figyelünk rá ha hisztizik és mi is nyugodtak vagyunk, így neki sincs félnivalója. Ha pátyolgatod, az okos eszével rájön hogy tööbet foglalkozol vele, illetve megérzi hogy bizonytalan vagy(mert gondolkiozol és aggódsz mi lehetett vele) és tovább fokozza a viselkedését.

Misztikusabb megoldás, de betegséget érezve próbálhat téged figyelmeztetni, ha egyértelműen neked szól a figyelmeztetés.

De félbelgánál inkább az első a megoldás.

2010. ápr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a kutya valóban megérezheti ,ha a tető egy cserepe meglazult,esetleg leesett.

és a hangoktól félnek a kutyák.

próbáld meg közömbösíteni amikor furcsán viselkedik, de semmi esetre se erősítsed meg a félelmét!!

mintha észre sem vennéd a fura viselkedését, viszont nyugtasd,és beszélj hozzá.legyél nagyon-nagyon nyugodt !!

hogy érezze, te mindent kézben tartasz !

2010. ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!