Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért találtam rajta kullancsot?

Miért találtam rajta kullancsot?

Figyelt kérdés

Van egy mafla német juhászom, aki a bozótos hőse. :) Megfelelő védelemmel látom el, vagy spot on, de ha éppen hisztisebb, vagy én vagyok béna, akkor nem biztos hogy 100%-osan tudom bekenni vele a kuttyot, ezért vettem 5000 (!) Ft-ért kiválló minőségű nyakörvet. Tudjátok ez az a hét hónapig hatékony, havonta meghuzogatós nyakörv. Nos. Ezt használjuk úgy általában. Pár hete vettem egy vadi újat, mert a spot on-t meg kellett volna ismételni, és gondoltam az a biztosabb, ha nyakörv van rajta. Ehhez képest ma egy akkora kullancsot szedtem ki belőle, mint a ház. Eléggé aggódós gazdi vagyok, kicsi szemem fényét mindig szemmel tartom, hogy van-e valamilyen változás a viselkedésében, mert akkor irány a doki.

Nem akarom túlreagálni a helyzetet, de az ismerősöm kutyáját elvitte a babesia, másik ismerősömé Lyme kóros lett.

Hogy lehet, hogy egy gagyinak egyáltalán nem nevezhető nyakörv ellenére kullancs van a kutyámban? Úgy tudom nem lehet spot ont és nyakörvet egyszerre alkalmazni. Most akkor mit tegyek? Ennyi erővel nem is kell(ene) nyakörv...


2010. ápr. 30. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is Kiltix van a kutyánkon,és elég sok kullancsot találtunk benne tavasszal.Viszont egyik dög sem volt fertőzött,szóval a kutyának nem lett baja tőlük szerencsére.

Én sem értem,hogy hogy van ez a nyakörvvel.Viszont bolha tényleg nincs benne.

2010. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
lehet nem elég a hatóanyag a nyakörvbe a kutyád méretéhez
2010. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi:) Általában úgy megyek be a patikába, hogy 10 hónapos, 35 kg-os német juhásznak:) Sajna ez kilőve... Arra gondoltam hogy kinyomozom a telefonszámot és felhívom őket hétfőn, hogy magyarázzák már el nekem, mert miért is nem vesz a tudatos gazdi teskoba nyakörvet olcsón?! MErt nem minőségi.
2010. ápr. 30. 22:20
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
ezek a nyakörvek sajnos elvileg cska akkor hatásosak, ha az élősködő át akarna sétálni rajta-mert a bolha megy inni az állat szeméhez pl, de a kullancs nem. Viszont még mindig jó esélye van a kullancsnak hogy átvándoroljon, mert ugye a ritkább szőrt, puha bőrt keresi ahova be tud fészkelni, ilyen meg ugye a kutya feje, füle környéke, esetleg nyaka. De a szemtelen vérszívó talál még helyet, vagy már eleve az állat fejére került, akkor nem megy a nyakörv közelébe, él boldogan. Ezért jobbak a spot on-ok, mert az valahogy szétterjed az állaton, viszont -én csak frontline-t használtam, használok- ezt a kullancsok ellen havonta meg kell ismételni, ami elég macerás, pláne hogy édes kiscicáim nem nagoyn kedvelik a lefgoást és szőrszéthuzigálást.
2010. ápr. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

szerintem akkor a közepes méretű nyakörvet vettétek, valószínűleg a legnagyobb kell már


nekünk is volt, 8 hónapig jó volt, csak egy alakalommal volt kullancs, de akkor levettük a dögiről a nyakörvet, mert fürdeni akart a tóban és elfelejtettük egy hétig visszatenni - közepes méretet kaptak 9,3 és 8,2 kg-osak a kutyák és az állatfelszereléses csaj már a közepeset ajánlotta, nem a kicsit.

2010. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy ez a fajta nyakörv is hasonló módon működik, mint a spot on. Tehát "elterjed" a kutyán:) Az tény, hogy amikor az első nyakörvet tettem rá, hónapok múlva is, amikor mi már rég megszoktuk a kutty szagát, elmentünk a dokihoz, és az asszisztens rögtön megjegyezte, hogy kiltix nyakörv?:) Mert olyan erős szaga van. Sajna vastag nagyon a bundája, ez is lehet a gond. próbáltam ma szétfésülni a szőrét, hogy közelebb legyen a bőrhöz, de ez eléggé nehéz feladat, mert hosszű szőrű, és még eléggé vaskos a bundája.
2010. ápr. 30. 22:36
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát, a csomagolást már rég elvitte a kukás... Nem gondolom, hogy közepes kuttyra kaptam volna.... Remélem:) Én elmondtam minden hasznos infót... Eléggé megbízható a nőci, akitől vettem..
2010. ápr. 30. 22:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:27! amit irtál az tévhit.

A bolha nem megy a kutya szeméhez inni.. és a kullancs bárhol megtelepszik ahonnét vért tud szivni (háton is, de leggyakrabban has, attól is függ hol pottyant rá)

a nyakörvek hatóanyaga eloszlik a kutyán, behatol a bőrbe és a faggyúmirigyeken keresztül válik ki mint a spot on-ok.


Kérdező! Valószinüleg a Kiltix is, csak a kullancsok bizonyos fajtái ellen jók.

Azt tudni kell, hogy a Ixodes ricinus és a Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus a leggyakoribb és ezek terjesztik a lyme kórt, babéziát- általában ezek ellen hat a kullancsirtó, de nyakörvtől-spot ontól függ, hogy melyik fajta ellen még.

Tehát lehet, hogy teszem azt Haemaphysalis punctata - kullancs ment bele a kutyádba, de ez nem terjeszt betegséget (jó ebben soha nem lehetünk biztosak) és ez ellen nem is hat a nyakörv.

Én pl. Scalibort vettem, az két fajta ellen jó, papiron. De eddig ami kullancs belement az el is pusztult.


Ne

2010. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
kicsi (35 cm), közepes (48 cm) és nagy (66 cm) ebből meg tudod állapítani, melyik méretet kaptad
2010. ápr. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nincs 100%-os védelem! Mi is álandóan szedünk ki kullancsot spot-on mellett, de ezzel minden ismerősöm így van, pedig együtt vagy 4 különböző spot-ont vagy nyakörvet használunk de senkinél sem tökéletes a védelem.
2010. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!