Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják (itt), sok...

Miért mondják (itt), sok kutyafajtára, hogy bent kell tartani?

Figyelt kérdés

Pár napja láttam egy Dobermann-os és egy Dán dogos kérdést is ahol írták, hogy ezeket nem lehet kint tartani. Dobermann sok van itt (kisváros) ház/birtok/vagyon örzésre veszik.

A Dán dog (szomszédbe van kettő) ha kinyúlnak egy nappalit beterítenek. Van jó kis kutyaól. benne szalma meg rongyok.

Itt az a fura ha valaki beengedi a kutyát a házba.

Amig nem jöttem fel ide nem is hallottam ilyenekről. o.O



2016. dec. 10. 09:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
10%

10-es itt csak az a megfelő akinek az ágyában alszanak a kutyák és pórázon viszi sétálni (naponta 5x) és persze napi kutyaiskola. És az elengedhetetlen legdrágább kutyatáp.

A 8 éves gyerek meg levelet ír a Jézuskának, hogy csak meleget szeretne, kenyeret meg tejet.

Pff

2016. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
14%
11-es a kutyaruhat es kutyacipot elfelejtetted, mert ugye anelkul mar kisem lephet az udvarra :-)
2016. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
21%
Ezen az oldalon te ne nagyon akarj kutyatartásról olvasni, mert habzószájú álszent barmok gyülekezetével fogsz találkozni. Tehát itt mindenki menhelyről menti kutyáját, vagy tenyésztőtől veszi fél millióét, aztán míg kicsit otthon van vele egész nap, mert munkája kutya mellett senkinek nem lehet, a kutya szent és és sérthetetlen, hogy képzeled, hogy mellette még mással is foglakoznál, aztán elhordja kutyasuliba, mert ha nem hordod el akkor te egy náci háborús bűnös vagy, aztán még mehelyről is befogad legalább 20 kutyát - ez fontos, különben te vagy a sátán fattya ha nincs legalább 20 mehelyől befogadott kutyád - és ne feledjük az sem, hoyg minden nap tisztára kell nyalnod a kutya seggét, met ha ő csinálja az micsoda állatkínzás már! Na persze ha valami kérdést tennél fel, pl mi az MDR1 gén, akkor néznek, mint borjú az újkapura, bár minek megyünk ennyie messze, arról sincs fingjuk mi mondjuk egy feltételes reflex, gyakorlati használatáró már ne is beszéljünk... Mert ugye kutyasuliba eljárnak, csak fel se fogják mit csinálnak, csak mint egy majom utánozzák a másikat. Szóval lehetne folyatni, de itt olyan emberkék vannak, akik annyit hazudtak már másnak, hogy tán maguk is elhiszik ők a kutyatartás szentjei.
2016. dec. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó, te minek jársz erre az oldalra? Utálkozni? Köszönjük, mehetsz mostmár másik kategóriába.
2016. dec. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy a dobermannt őrkutyának veszik. Nem erre való ugyanis. Erre a nagytestű pásztorkutyák valók.

Azért kellene bent tartani, mert a szőrzete nem alkalmas arra, hogy kint éljen a téli hidegben. Nem csak fázik és szenved, hanem az ízületei is tönkremennek tőle. Örökös fájdalomban fogja leélni az életét.

Emellett a dobermann nagyon embercentrikus, imádja gazdáját, családját, és mellettük érzi jól magát. Munkakutya, de nem területvédő, hanem személyvédelemre való. Intelligens, érzékeny fajta. Nem csak fizikailag, hanem lelkileg sem tesz jót neki a "kirakom a kertbe, hogy őrizze a házat" szemlélet.

Elég szomorú, hogy ez sok embernek újdonság. Nem ismerik a fajtát, amit tartanak, és/vagy magasról tesznek rá, hogy az állatuk is jól érezze magát, neki megfelelő életet élhessen.

Lehet kertben kutyát tartani, ház/birtok/vagyon őrzésre. Csak nem ezeket a fajtákat, hanem amik nem fáznak fagyokban sem, valamint erre vannak kitenyésztve.

2016. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
97%
Én amúgy kifejezetten szeretem, hogy itt vannak mellettem a kutyáim. Nálunk családtagok, elképzelni sem tudom, hogy messzebb legyenek vagy egyedül kint a kertben. Nem csinálnak itt bent semmit csak alszanak, de nekem jó érzés a jelenlétük, jó érzés rájuk nézni. Számomra az furcsa, hogy valaki nem igényli ezt a fajta kapcsolatot a kutyájával.
2016. dec. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
33%

Már az elején szólok, hogy én leszek a következő aki le lesz pontozva, de nem érdekel, mert nem lesz rosszabb tőle a napom. Ezen az oldalon tényleg felesleges kutyával kapcsolatos tanácsokat kérni, mert ha az egészséggel kapcsolatosat kérdez az ember, rögtön 10 ember írja nagybetűkkel, hogy VIDD EL ORVOSHOZ!!!!, még ha csak egy kicsit rosszabba a kedve akkor is. Ha nem teszed meg, akkor felelőtlen állattartó vagy, és kerülj börtönbe. Ha meg neveléssel kapcsolatos kérdést teszünk fel, akkor az a válasz, hogy vigyük el kutyaiskolába. És az a baj, hogy ezek az emberek vannak itt 90 %-ban. Nem ezért tesszük fel itt ezeket a kérdéseket, hogy ilyen válaszokat kapjunk, hanem esetleg valami tapasztalatot várunk.

Az meg, hogy kint vagy bent jobb e a kutyának.... Vannak kifejezett szobakutyák, azokat aláírom, hogy bent legyenek. De a többinek, pl. Labrador, németjuhász stb. KINT a jobb. Ha földhöz vágjátok magatokat, akkor is!!! Lenézitek a falusi embereket, mert házi kosztot is adnak a kutyának, meg kint él az udvaron. El kellene kicsit gondolkoznotok, hogy hol is természetesebb a kutyának, kintau udvaron vagy bent a ksi lakásban, ahol semmimozgástere. A ti állításotok szerint, ha nem fajtatiszta a kutyánk, nem adjuk neki a legdrágább tápot, nem hordjuk napi 3x sétálni+kutyaiskolába, akkor szar emberek vagyunk. De nyugodtan fogjatok össze itt gyakori kérdéseken, és pontozzátok le az ilyeneket mint én, akik ki merik mondani az igazságot. Sajnállak titeket, hogy ettől szebb a napotok, de a világot úgyse tudjátok megváltani. Ja és

2016. dec. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
86%

Azért írjuk hogy vigye állatorvoshoz mert elvileg azért ír hogy meggyógyuljon a kutya DE NEM VAGYUNK TÁVGYÓGYÍTÓK! Főleg, hogy a kérdések 90%-a olyan hogy hát kifolyt a kutyám szeme, ha lepisilem akkor meggyógyul?

Másik, nyugodtan etesd a kutyádat moslékkal, kit érdekel? Csak akkor ne kérdezd meg mitől fosik, meg legalább ne hirdesd hogy ez jó... :D

2016. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
5%

Nem olyan esetekről beszélek, hogyha azt írja valaki, hogy a kutyám földön fekve nyűszít, mit csináljak? Hanem általános kérdésekről beszélek.

A moslékhoz meg annyit, hogy te is azt eszel? Vagy te fényevő vagy? Nyilvánvaló, hogyha van otthon pl rántotthús rizzsel, akkor kap belőle a kutya is. Ja, hogy szar ember vagyok így, bocsi ezt nem tudtam! Meg, hogy dolgozó ember vagyok, és nem tudom napi 6 órát sétáltatni a kutyámat. Megyek és feljelentem magam.

2016. dec. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
78%

Egyetem és munka mellett tudtam lent lenni a kutyával napi 3 órát. Hogy a fenébe lehet, hogy valakinek ez sikerül más meg egy átlagos munka mellett nem tudja prezentálni? O.o Nem egy nehéz feladat csak mondjuk én nem vagyok hozzá lusta. Aki az, annak nem kell kutya, mert ez az élet többi területén is minősíti.

Etetés : feltűnt hogy én ember vagyok, a kutyám meg kutya??? :D Kicsit más csak az emésztésünk, emberi kaja NEM VALÓ NEKIK! Nanà, hogy a kutyám szeretné a rántott húst, de én még öt szeretem és nem terhelem a gyomrát olyannal ami NEM NEKIK VALÓ. Pukifelhőben sem szeretnék lenni, illetve a hasmenést nagyon nehéz osszeszedni. Ami nekem finom étel, az neki moslék. Csak ehhez még tudni kell alapszinten egy kis anatómiát.

2016. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!