Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaugatás miatt szomszéd...

Kutyaugatás miatt szomszéd feljelent!?

Figyelt kérdés
Két csodaszép labradorunk van, kertes házban élünk. A szembeszomszéd szóvá tette h nem tud se éjjel se nappal pihenni a kutyáktól, mert folyamatosan ugatnak! Ami nem igaz! Ha valamit látnak hallanak éjjel párat vakkant a kutya és ennyi. Napközben pedig ha megáll egy autó például (hozzáteszem náluk van átjáróház) akkor jeleznek! Napokban közölte h bejelenti mert tűrhetetlen ez az állapot! Mit tehet? Hová jelentheti be? Tényleg tehetnek valamit? Soha nem veszekedtem senkivel az utcában, ő az aki mindenkibe beleköt vmiért. Most épp mi vagyunk a porondon! Ja! És persze egész nap itthon vagyok tehát ha ugatnak is szólok nekik!
2016. dec. 27. 12:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
67%

Ha ugat, ha nem, ez akkor sem megfelelő kutyatartás... Az nem kifogás, hogy más sem sétáltatja a kutyáját. Akkor ki kell menni velük a város/falu szélére, ahol nem zavarják a többi kutyát.

Neked sem lenne gondolom kellemes, ha egész életedben a lakásban kellene lenned, és ki sem tehetnéd onnan a lábad. A kutyáknak ez ugyanilyen, a sétákon kapják meg a szükséges új ingereket, szimatolhatnak, futhatnak kedvükre, játszhatnak a fajtársaikkal, szocializálódhatnak, és nem lesznek idegbetegek, nem fognak minden lehulló falevelet megugatni.

2016. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
90%
Mi nem vagyunk azok az idegeskedő típusok de minket is felcseszett mikor a szomszéd 2 méter hosszú láncon tartott kutyája mindig talált valami ugatni valót...nem ugatott egész nem és egész éjjel de pár óránként mindig....rohadt rossz volt.
2016. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
37%
#9 vagyok. Miért lettem lepontozva? Azért mert nem akarom megöletni a kutyáim? Gondolom ti sem laktatok még falun....Azóta városba költöztem és a új kutyámat (a másik kettőt a mamám nem engedte hogy elhozzam) minden nap sétáltatom, mert nem életveszélyes a kutyára nézve a séta, viszont mikor meglátogattuk a mamát az új kutyát minden nap vittem mert ahhoz van szokva de alig 15-30 perc volt egy séta mert a szomszéd előtt is alig mertem elmenni....Ilyen a falu...lehetetlen kutyát sétáltatni
2016. dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
74%

Megoldás: kutyákat mindennap jól lefárasztani, hosszú sétákat tenni (lakott területen kívül, ahol el is lehet engedni őket, szabadon mozogni, futni).

Éjjelre bent aludjanak, így éjjel nem ugatnak.

Nappal meg rájuk szólsz, ha ugatnak.

2016. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
98%

Mi szándékosan este sétáltatunk, éppen a balhézó, kerítés mellett őrjöngő kutyák miatt. Zeng az egész környék, mert elmegy egy kutya a járdán. Ez ellen semmit sem tehetsz, kutyák és nem macskák, a dominanciát ki kell mutatni.

Zárd be éjszakára a kutyáidat, aztán ha megint nagy ugatás lesz és tiltakozik a szomszéd, akkor megmutathatod neki, a tieid be vannak zárva. Ha hegyoldalon, vagy erdőhöz közel laksz, az éjszaka kószáló vadak (róka, borz, vaddisznó, őz, szarvas stb.) miatt is zenghet minden, különösen a vadászkutyák ugatnak ezek miatt. Macskák és postás miatt MINDEN kutya ugat.

2016. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az alvásban zavarja, akkor éjjelre zárd be a házba őket. A legjobb megoldás. És akkor békében meglesztek.
2016. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
44%

Fogjátok már fel, hogy nem ingerhiány miatti ugatásról van szó, hanem az alap ugatásáról. Azzal hiába sétáltatja összeesésig, akkor is ugatni fog.


Ez a falun nem lehet kutyát sétáltatni meg vicc, maximum van ott a környéken egy ökör akinek kiszökik, de az ugyanúgy előfordulhat városon is.

Nagyeszű kutyatartók, istenem....

2016. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
83%

Itt mindenkinek elmentek otthonról? Ha kellőképpen le is van fárasztva egy kutya, és a világ legjobban neveltje, akkor is meg fog ugatni ezt-azt. Ha másért nem, hát azért mert KUTYA! Tiltsuk meg a kutyának, hogy ne ugasson, a macskának, hogy ne nyávogjon, a disznónak hogy ne röfögjön stb. ?

Az teljesen más, amikor a kutyák le vannak szarva, ki vannak .aszva az udvarra (rossz esetben egyx láncra), azt foglalják le magukat. Azoknak tényleg egész nap be nem áll a szája, és aki élt már falun, az tudja, hogy a falusi kutyák 90%-a sajnos így van tartva. Nekem kettő van, én sem hagyom őket folyamatosan ugatni, de pl. az én szomszédomnál is átjáróház van, nem ritkán előttünk parkolnak le a hozzájuk érkezők, és a folyamatos autóajtó csapkodást az enyémek is jelzik 1-1 vakkantással, séta, és sok játék mellett is. Szóval nekem senki ne mondja, hogy a kellőképpen lefárasztott kutya már nem is ugat.

Ha jól értelmezem, a kérdező kutyái is így vannak. Nos ez ellen a hülye szomszéd nem tehet semmit. Valószínű alapból utálja a kutyákat, vagy az embereket, vagy bármit, ami csak él és mozog, és mindenbe beleköt. Kérdező te tudod, ha kutyáidat megfelelően tartod, és valóban nem folyamatosan ugatnak, akkor nem lesz ebből semmi, hiába vergődik a zsémbes szomszédod.

2016. dec. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 27. 13:47
 20/29 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Pontosan igy van ahogy írod...A szomszédnak lenne mit sepregetnie maga körül,de az nem rám tartozik és nem is érdekel! Én csak azt szeretném h hagyjon békén a néha okkal vakkantó kutyáimmal együtt! És ne fenyegessen mindenféle feljelentéssel stb..
2016. dec. 27. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!