Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaugatás miatt szomszéd...

Kutyaugatás miatt szomszéd feljelent!?

Figyelt kérdés
Két csodaszép labradorunk van, kertes házban élünk. A szembeszomszéd szóvá tette h nem tud se éjjel se nappal pihenni a kutyáktól, mert folyamatosan ugatnak! Ami nem igaz! Ha valamit látnak hallanak éjjel párat vakkant a kutya és ennyi. Napközben pedig ha megáll egy autó például (hozzáteszem náluk van átjáróház) akkor jeleznek! Napokban közölte h bejelenti mert tűrhetetlen ez az állapot! Mit tehet? Hová jelentheti be? Tényleg tehetnek valamit? Soha nem veszekedtem senkivel az utcában, ő az aki mindenkibe beleköt vmiért. Most épp mi vagyunk a porondon! Ja! És persze egész nap itthon vagyok tehát ha ugatnak is szólok nekik!
2016. dec. 27. 12:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
82%
#17 te sem voltál akkor még falun.... :D 1 kutya? na ne viccelj 10 kutyából 1 az utcán van, + a kóbor kutyák. Aztán ha minden háznál van egy kutya akkor számold ki ez mennyi...Én mondom neked hogy próbáltuk sétáltatni őket de mind a kettőre támadt már rá kutya, meg is sebesültek...akkor meg inkább nem. Az ottani kutyám még a bicikliről is leszedik az embert ha nem vigyáz
2016. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Duenna ***** válasza:
100%

Akik azt hiszik, hogy a kutya lefárasztása után nem fog ugatni, azoknak nincsen kutyája, és nem értenek a kutyához! A kutya természeténél fogva ugat. Éjjel megoldás lehet, ha beviszitek a házba, vagy egy kinti, de zárt helyiségbe bezárjátok, ahol az ugatás nem hallatszik ki, reggel meg kiengeditek őket.


Városból vidékre költöztünk, nálunk az utcában több háznál több kutya többfelől ugat, a megoldás csak az volt, hogy megszoktuk a kutyaugatást. Meg lehet szokni. A szomszéd pedig elmehet a sóhivatalba jelentgetni, senki nem fog megbüntetni benneteket azért, mert a kutyád a saját kerítéseden belül ugat. Ne foglalkozz a szomszédoddal, ő egy állatgyűlölő némber, én a helyedben kiiktatnám az életemből, soha többet nem szólnék hozzá, amiért feljelentéssel fenyegetett meg.

2016. dec. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

# 20 Nyugodtan mondd meg neki legközelebb, mikor a feljelentéssel fenyeget, hogy egész nyugodtan csinálja, már indulhat is. Úgyse fog semmit csinálni, az ilyeneknek csak a pofája nagy.

Van itt az utcánkban egy vén szemétláda. A kutyája állandóan kint lófrált amíg megvolt. Akkor még csak egy kutyám volt, jóval nagyobb az övénél. Valahányszor sétálni indultunk, mindig neki akart menni az enyémnek. Hiába szóltam a kedves gazdinak, hogy zárja el, még neki állt feljebb. Tavaly magamhoz vettem egy mentett bull típusú kölyköt. Be van kamerázva az udvarunk, így a felvételeket visszanézve többször is láttam, hogy az a vén majom rendszeresen idegesíti az akkor még kölyök kutyát. Csak pár példa: üdítős flakonnal, vödörrel hadonászott felé a kerítésen átnyúlva, kézzel fenyegette, mintha meg akarná ütni, kővel dobálta és egyszer mikor épp időben vettem észre, hogy előttünk halad el, és már megint valamit buz iskodik a kerítésünknél, arra szaladtam le, ahogy mondja neki hogy "Takarodj a helyedre". Na akkor ott szóltam neki, hogy marhára nem kéne a kutyát idegesítenie, mert nagyon nem olyan fajták keveréke, amit meg tudna félemlíteni. Persze nem hagyta abba, viszont a kutya közben felnőtt, és megjegyezte ezt az "embert" magának. Azóta folyamatosan őrjöng, ha csak elhalad a kerítésünk előtt. Egy ilyen őrjöngésnél addig ugrált a kapura, míg valahogy sikerült azt kinyitnia, és a vén hülye után szaladt. Nem csinált vele semmit, csak odafutott hozzá, és kellő távolságból jól megugatta. De az a nyomorult nagyon megijedt. :D Megdermedve állt, amíg odaértem a kutyámért. Amint rajta volt a póráz, már kezdte mondani a hülyeségét, hogy csináljak valamit a kutyámmal, mert szégyen ahogy meg van őrülve a járókelőkre. Hozzátenném, a kutyám -érthető okokból- csak rá reagál ilyen őrült ugatással, és kerítésre ugrálással. Megmondtam az öregnek, hogy egész nyugodtan jelentsen fel, ha nem tetszik neki valami, a kamera felvételekre is felhívtam a figyelmét, amiből a kutyát csesztetős felvételekből van egy szép gyűjteményem. Na azóta az öreg kussol, és mielőtt a házunkhoz érne, még az út túloldalára is átmegy. :)

2016. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák miatt tényleg nagyon jó lenne, ha tudnátok őket sétáltatni, mert a labrador vadászkutya, büntetés neki egész nap az udvaron lenni. Nekik nagyon kell szaglászniuk és valahol szabadon futniuk. Ezt gondold majd át.

Ettől függetlenül, ha idegent látnak a kutyák, jelezni fogják. Legalább éjszakára jó lenne őket bevinni a házba, hogy ne legyen oka panaszra a szomszédnak.

Egyébként nem hiszem, hogy elvenné bárki tőletek a kutyákat, még akkor sem, ha feljelentenek titeket.

Nem tudom, hogy milyen emberek laknak körülöttetek, igazán nem akarok senkiről rosszat felételezni, de én inkább amiatt aggódnék, hogy kárt tesznek a kutyákban.

Egy barátom kutyája elég fura körülmények között pusztult el, miután az egyik kedves szomszéd vergődött a kutyaugatás miatt.

Nem kértek boncolást, de az állatorvos szerint egyértelműen mérgezés jeleit mutatta.

Ahogy te is mondod, jobb a békesség, ezért szerintem amikor tudod, vidd be a kutyákat magaddal. Legalább éjszakára.

2016. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
45%

Még mindig hülyék vagytok akkor sajnálom, ha azt hiszitek a vidéki kutyák 90%-a láncra van kötve vagy hogy minden tizedik kutya az utcán kóborol.

Pont az ilyen féleszű, félreinformált emberek nyomatják a hülyeségeiket, más tudatlan meg el is hiszi.


Ennyi erővel városon meg panelban rohadnak a kutyák, meg a parkból szöknek ki széttépni a másikat.

Épp ez a baj a magyar emberrel, hogy egyik hülye mondja a másik után a marhaságot és azt hiszi igaza van, a sok birka meg elhiszi, hogy az a valóság is... Aztán az ilyenek tartják magukat a legjobb kutyatartónak is és nyomják az okosat ezerrel.

2016. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#25 pedig ez a valóság... :) 14 évig éltem falun...épp elég tapasztalatom van... Ja és ha el is viszed sétálni és nem is támadja meg más kutya a tiéd fenn áll a veszélye annak is hogy valakinek elege lesz belőled és gyönyörűen lemérgezi a kutyád. Az ismerősöm német juciával is ez volt...szerencsére túl élte.
2016. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
47%
Na jó... Nem tudom kedves "faluban minden kutya az utcán van" meg "faluban nem lehet kutyát sétáltatni", hogy ti melyik faluban laktok, de elég maradi lehet :/ . Én és falun élek, és képzeljétek van egy kutyám is. És most meg fogtok lepődni, de megrögzött kutyasétáltató vagyok. Nem támadt még meg minket soha egy kutya sem, pedig az egész falut napi 2-szer bebarangoljuk (és nem kicsi falu ;) ). Sőt, még megmérgezni sem akarták a kutyám, azért, mert elegük lett, hogy sétáltatom. Felénk sokan szeretik a kutyám, mert békés, simogatható és mindenkivel kedves, ja meg pórázon van és felszedem a sz@rját az útról. Ha valaki folyton viszi sétálni a kutyáját és nem szedi fel utána amit otthagy, abból tényleg előbb utóbb elege lesz a szomszédoknak (nem állítom, hogy a te szomszédod ilyen, csak felhoztam) . Igen, a kutyák tényleg fognak ugatni egy kicsit, akkor is ha lefárasztják őket, de akkor is kötelessége a gazdának sétáltatni, ha egyszer már felelősséget vállaltál a kutyádért, add meg neki azt amire szüksége van, ha erre nem vagy képes, mert "Bözsi néni kutyuja mindig kiszökik, a kis huncut" akkor el lehet költözni onnan a kutyával, tovább lehet adni a kutyát olyannak aki teljes életet biztosítana neki vagy lehet szólni "Bözsi néninek" is, hogy csináljon valamit a kutyájával, de azt is lehet, hogy kocsival átmentek a problémás szakaszon és egy nem lakott területen megálltok sétálni, futkározni. Nekünk is van olyan szomszédunk akinek szinte folyton kint kószál a 2 palotapincsije. Szóltunk neki, hogy mi is kutyával szoktunk sétálni, erre elmondta, hogy mit csináljunk a kutyáival. Azt mondta, hogy ha zavarnak minket akkor kiabáljunk rájuk, hogy "Menjetek haza! " és akár hiszitek- akár nem, de beválik. Ennyi, megoldottuk. Csak az nem tud tenni semmit, aki nem akar.
2016. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
36%

14 évig éltél egy falun az egy dolog ott lehet lokálisan, hogy sok volt a kóbor kutya, de nem ez a jellemző. Elég nagy területet bejárok napi szinten futár melóból, nem nagyon vannak kutyák az utcán és ahol megállok nagy részük láncon sincs, hanem az udvarban. Úgyhogy ezt a hülye félrevezető felesleges dumát nem kéne erőltetni, hogy minden tizedik kutya az utcán van meg láncon, mert nem igaz. Sok hülye meg még el is hiszi az ilyen hülyeségeket aztán pampog, olyanért ami nem létezik és nem igaz.


Nekem már évek óta nincs kutyám meg nem is lesz, mert 20 év után belefáradtam, hogy 10-12 évesen úgy is elmennek, de borzasztó látni ettől még, hogy van egy réteg ember akik mindenkinél okosabbnak meg világtudónak hiszik magukat és csak ontják ezerrel a f&szságot magukból, a sok agyatlan meg nyálazva el is hiszi és veri tovább a tamtamot. Nem sok választja el az idióta kutyatartót és az okoskodó kutyatartót egymástól ám... És az okoskodó verzióból van többszöröse...

De ez nem csak állattartásra vonatkozik, lehet az autó vagy számítógép, telefon, ez a réteg mindenhol megvan, elég szomorú, hogy a magyar ember egy része ilyen...

2016. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ha rossz a kerítés vagy szökős a kutya, még mindig jobb, ha megköti a gazdája, mintha gyerekeket vagy öregeket ölne meg az az állat. De legyen a lánc hosszú és legyen sétáltatás, kapjon rendesen enni és legyen háza is, meleg matraccal. A kutyuli-putyulika táskakutyák városi gazdái állandóan túlzásokba esnek, ha erről van szó.
2016. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!