Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem! Attól, hogy valaki...

Nem értem! Attól, hogy valaki hobbi célra szeretne kutyát annak miért ne lehetne törzskönyves kutyája? Miért csak menhelyi kutyája legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 kutyám.

Az egyik egy mentett keverék kutya, a másik pedig egy fajtatiszta x fajtájú eb.

És sokat olvasom itt is,hogy aki szeretne hobbi célra egy fajtatiszta kutyát azt miért kell róla lebeszélni??

Jó persze,mentsük a menhelyi kutyákat,de ha már valaki

gyűjti a pénzt és kiválasztott egy ADOTT fajtát azt miért kell lebeszélni?

Jó hívjük fel a figyelmet,de ha a kérdező már utána is kijelentette,hogy nem!Akkor miért kell azért is gyűszködni?


Én ezt annyira nem értem.

Attól,hogy valaki hobbi célra szeretne kutyát attól miért ne lehetne már fajtatiszta?törzskönyves?tenyésztötől vett kutya?

Én bevalóm nyugodt vagyok,hogy tudom az egyik kutyám származását és igenis érdekelne a keverék kutyám származása is.

Imádom mind a kettőt,külömbséget nem is tudok tenni,hogy kit szeretek jobban.

Ti,mit gondoltok erről?


2010. máj. 4. 10:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
50%

Azért mert aki általában hobbi célra vesz fajtatiszta kutyát, nem biztos, hogy kiad érte 100 ezer Ft-okat. Viszont ha vesz valahonnan 10 ezerért egy ugyanolyat szaporítótól, akkor viszont a szaporítók kártékonykodását támogatja.

Legalábbis szerintem.

2010. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem te tévedésben élsz.


Jó régóta olvasom ezt a fórumot, de épp hogy RÁBESZÉLNI igyekeznek a leendő gazdikat, hogy tenyésztőtől vásároljanak, ha fajtatiszta, törzskönyves kutyust akarnak, ne pedig szaporítótól.

2010. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Igen ezt értem én.

Aki nem tud kiadni érte ennyit,az inkább menhelyi kutyust vegyen,szaporitóról szó nem volt!!!

2010. máj. 4. 11:03
 4/41 A kérdező kommentje:

De szaporitókról itt szó nem volt könyörgöm.

Arról van szó,hogy aki rászánja a pénzt azt miért kell lebeszélni,hogy inkább menhelyre menjen el?

2010. máj. 4. 11:04
 5/41 anonim ***** válasza:
79%
Aki rászánja a pénzt, azt nem szoktuk lebeszélni, sőt! Mutass már valami példát, hogy mire gondolsz, mert én nem nagyon szoktam ilyennel találkozni!
2010. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
69%
Tudod, mit? Önmagad ismétlése helyett inkább linkelj be pár olyan kérdést, amiben elismert, hivatalos tenyésztők helyett a menhelyet javasolják a válaszolók.
2010. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
70%

elsővel egyetértek, fajtatiszta, törzskönyves, egészséges kutyát 100-ezer felett adnak...a 10 ezres yorkik stb. agyonszaporított beltenyészetekből vannak-------- SZAPORÍTÓK!!! túl korán elválasztott kölykök, évente 2szer elletett anyaállatok, oltások, féreghajtók hiánya, beteg állatok.


Nézd csak meg a divatkutyákat, agresszívek, idegbetegek, a mi környékünkön a yorki a divat - ránézésre látszik, hogy melyik jött szaporítótól (minta, kinézet és az idegbeteg viselkedés) Kb 10 olyan yorki van, ami normálisan viselkedik és 3. amelyik tenyészetből van.


Nem kellenes támogassuk, hogy felelőtlen szaporítók beteg állatokkal, rossz génállományú egyedekkel árasszák el az országot, nem mellesleg nincs még egy olyan európai ország, ahol ennyi kóbor és menhelyes állat lenne mint nálunk. Meg kell fékeznünk ezt a tendenciát, mivel a szaporítóktól vásárolt beteg vagy idegbeteg kutyák is előbb utóbb az utcán kötnek ki, mert pénzt a kezeltetésükre nem költenek, vagy egyszerűen csak nem bírják megnevelni, mert alapból idegbeteg + a hobbiállat tartók nagy része egy könyvet nem hajlandó elolvasni a témában, nemhogy kutyaiskolába járni.


Aki szereti az állatokat az egy menhelyi kutyát is szeretni fog, nem mellesleg ezzel megment egy kis életet. Kolléganőmék a céghez bekóborolt kutyák közül adott már örökbe fajtatiszta akitát (nem egy minden utcasarkon előforduló fajta) ...tenyésztő vitte el ivartalanítva, szóval nem ránézésre állapítottuk meg, hogy valószínűleg fajtatiszta. a menhelyek is dugig vannak kutyákkal, akik jó része fajtakutya.

2010. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
33%
Mert ma ez a divat. És ha neked nem tetszenek a menhelyi, vagy keverék kutyák vagy megtetszett egy fajta netalán pénzed is van rá akkor d*gölj meg. Lehet régen tk volt a divat, ma már a menhelyi és akinek nem olyan van az nem segíti az álletokat (mert ugye máshogy nem is lehetí), önző, sznob és gonosz hogy nem tetszik neki minden kutya ugyanúgy... Kissé túlzásba estek ez az igazság.
2010. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok

Szerintem sehol nem láttad, hogy azt, aki törzskönyves kutyát venne tenyésztőtől, menhelyre irányítanának. Az itteni válaszolók azoknak javasolják, hogy menhelyre menjenek kutyáért, akik max 10-20 ezer Ft-ért szeretnének fajtatiszta állatot (és ennyiért ugye csak szaporítótól kapnának).

2010. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes én ott is láttam hogy mindenáron keveréket akarnak rásózni aki szól hogy fajtatisztát és van rá pénze is...

Meg a menhelyi plakátokon is rajta van hogy nehogy vásárolj, mentsd meg inkább. És ez nagyon sértő egy olyan embernek akinek véletlenül nem egy menhelyi kutya minden vágya mert az ilyen embert rossznak állítja be...

2010. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!