Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem! Attól, hogy valaki...

Nem értem! Attól, hogy valaki hobbi célra szeretne kutyát annak miért ne lehetne törzskönyves kutyája? Miért csak menhelyi kutyája legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 kutyám.

Az egyik egy mentett keverék kutya, a másik pedig egy fajtatiszta x fajtájú eb.

És sokat olvasom itt is,hogy aki szeretne hobbi célra egy fajtatiszta kutyát azt miért kell róla lebeszélni??

Jó persze,mentsük a menhelyi kutyákat,de ha már valaki

gyűjti a pénzt és kiválasztott egy ADOTT fajtát azt miért kell lebeszélni?

Jó hívjük fel a figyelmet,de ha a kérdező már utána is kijelentette,hogy nem!Akkor miért kell azért is gyűszködni?


Én ezt annyira nem értem.

Attól,hogy valaki hobbi célra szeretne kutyát attól miért ne lehetne már fajtatiszta?törzskönyves?tenyésztötől vett kutya?

Én bevalóm nyugodt vagyok,hogy tudom az egyik kutyám származását és igenis érdekelne a keverék kutyám származása is.

Imádom mind a kettőt,külömbséget nem is tudok tenni,hogy kit szeretek jobban.

Ti,mit gondoltok erről?


2010. máj. 4. 10:58
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
65%

Sziasztok!

Mint sokan előttem én is csatlakozok ehhez a véleményhez:


Nem igaz, hogy lebeszélnénk erről az embereket. ha valaki ilyet kérdez mindenki beírja, hogy jó tenyésztőtől vásároljon még megbízható keneleket is szoktunk belinkelni.

DE

Ha valaki (és a többség így van vele) elkezdi feszegetni a témát is kilyukad oda, hogy igazából 30000Ft-ot szánt a kutyára azt persze , hogy megpróbáljuk lebeszélni róla! Hiszen annyi pénzből csak szaporítótól vesz kutyát, akkor meg inkább a menhelyeken keressen(ahol nemcsak keverékek, de fajtatiszta kuyák is vannak), mint a kizsákmányolást támogatja.


SOHA nem láttam még olyat, hogy Valaki beírta volna, hogy van 100ezer forintja X fajtára és melyik megbízható kennelt válassza, hogy menhelyi keverékekre próbálják rábeszélni! Sehol!



A kérdésedet és most visszafelé fordítom:


Miért kell rábeszélni valakit, hogy ne menhelyről fogadjon örökbe, hanem 30ezer forintért valami vacak helyről vegyen kutyát?


Tudom kihangsúlyoztad, hogy a kérdésed arra vonatkozik, "akinek van rá pénze", de őszintén hány olyan kérést olvastatok itt már ami azzal indult, hogy

"Összegyűjtöttem 90ezer forintot egy kutyára"


azzal szemben hogy

"olyan drága? hát én igazából max 35ezret tudok fizetni érte"

2010. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
dehogynem, volt egy csomó olyan kérdés, hogy nem is tudom, hogy milyen fajtát válasszak, milyen fajta való nekem, németjuhászt vagy beagle-t vegyk-e és mindenhol bejön pár válasz, hogy inkább menhelyeset válasszon... ha nem konkrét kennelre/fajtára irányul a kérdés, hanem még nem döntött a kérdező, és a kérdésben is benne van, hogy milyen FAJTÁT válasszon, akkor tuti, hogy vannak menhelyes válaszok is.
2010. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
50%

utolsónak: ha semmi elképzelése nincs arról hogy milyen fajtát szeretne, akkor miért ne javasolhatnánk keveréket?

lehet hogy eszébe sem jutott, hogy onnan is megmenthetne egy kutyát .. és valószinűleg nem tenyésztőnek készül, ha mégcsak annak se olvas utánna, hogy mi lenne nekivaló fajta

2010. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
51%
Azon kívül hogy tenyésztő akar lenni még ezer oka lehet annak hogy valamilyen fajtát akar és nem keveréket. Az egy elképzelés hogy fajtisztát akar éa ha már odaírja akkor avval is tisztában van hogy nem menhelyit akar! Nem fog mindenki elmenni a könyvtárba és elolvasni fajtaismertető könyveket mert itt egyszerűbb kérdezni. Aztán ajánlunk fajtákat és lehet hogy beleszeret valamelyikbe. Nem értem miért kell ilyen görcsösen elsózni a menhelyi kutyákat... Szerintem az nem helyes hogy akárkinek odaadják csak vigyék onnan... Velünk is így volt, elmentünk egyszer megnézni, megmondtuk melyiket néztük ki és máris dobtak ki hogy vigyük onnan a kutyát...
2010. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
65%

Na itt most jó nagy butaságot írtál !

Nem szoktuk lebeszélni a Kérdezőket arról hogy Tk-s , jó helyről származó kutyát vegyen HOBBY célra !

Arról szoktuk lebeszélni , hogy NE szaprítótól vegyen , hanem inkább hozzon menhelyről!


Én azért várom a Linket azokról a kérésekről , ahol megpróbálunk lebeszélni valakit arról hogy Tk-s kutyát ne vegyen Hobby célra !

2010. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

na itt egy ilyen válasz, azoknak, akik kérték:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__303587-kiskut..

2010. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
2010. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
2010. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
2010. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Linkelő !

Itt egyik kérkés sem az , amit mi várunk ! Itt arról van szó most hogy hol van olyan kérdés ahol MI MEGPRÓBÁLJUK LEBESZÉLNI A LEENDŐ KUTYATARTÓT , HOGY NE VAGYAN TÖRZSKÖNYVES KUTYÁT , HANEM HOZZON MENHELYRŐL !??


Itt mindenről van szó , de erről a dologról nincsen !

Átfutottam őket, úgy ahogy , de nem láttam hogy Törzskönyves kutyát akart volna valamelyik kérdező!

Mindegyik "csak" egy kutyát szeretett volna ,és írták neki hogy menhely , de azt is hogy tenyésztőtől vegyen !

Még mindig várom azért a Linkeket !


Ti is írtátok hogy persze, a szaporítókról beszéljük le , mert onnan ne vegyenek , arról lebeszélni meg is próbáljuk !!

Valami értelmesebb???!! -_-"

2010. máj. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!