Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem! Attól, hogy valaki...

Nem értem! Attól, hogy valaki hobbi célra szeretne kutyát annak miért ne lehetne törzskönyves kutyája? Miért csak menhelyi kutyája legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 kutyám.

Az egyik egy mentett keverék kutya, a másik pedig egy fajtatiszta x fajtájú eb.

És sokat olvasom itt is,hogy aki szeretne hobbi célra egy fajtatiszta kutyát azt miért kell róla lebeszélni??

Jó persze,mentsük a menhelyi kutyákat,de ha már valaki

gyűjti a pénzt és kiválasztott egy ADOTT fajtát azt miért kell lebeszélni?

Jó hívjük fel a figyelmet,de ha a kérdező már utána is kijelentette,hogy nem!Akkor miért kell azért is gyűszködni?


Én ezt annyira nem értem.

Attól,hogy valaki hobbi célra szeretne kutyát attól miért ne lehetne már fajtatiszta?törzskönyves?tenyésztötől vett kutya?

Én bevalóm nyugodt vagyok,hogy tudom az egyik kutyám származását és igenis érdekelne a keverék kutyám származása is.

Imádom mind a kettőt,külömbséget nem is tudok tenni,hogy kit szeretek jobban.

Ti,mit gondoltok erről?


2010. máj. 4. 10:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%
Látod pont az ilyen kis rejtett célzásokkal eléggé meg lehet bántani másokat. A menhelyi kutyád semmivel sem jobb mint az én törzskönyvesem... Azért mert a jó érdekében cselekedtek még nincs jogotok eldurvulni. Képzeld a családomat is én beszéltem rá a menhelyi kutyára és segítettem kiválasztani, nevelni. Nem csak úgy lehet segíteni hogy hazahozol 10 menhelyit. Neken tetszik pár fajta nehogy már ezért rossz ember legyek ahogy beállítják a fanatikusok!
2010. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
58%
na igen, ilyenkor jön a "furdaljon a lelkiismereted" duma, mert az már nem elég a jószándékú kutyásoknak sem, hogy egy akárhonnan, akár pénzért vett kutyát tisztességesen nevelsz, mert csak akkor vagy jó kutyás, ha hős is vagy, amúgy meg csak sznob meg mit tudom én, azért, mert pénzért mertünk kutyát venni :( Nagyon sok embernek nem való a menhelyes kutya, ezernyi okból, nem mindenki olyan ügyes-okos-tapasztalt, hogy egy lelki sérült kutyával foglalkozzon... mint ahogy a gyerekek örökbefogadása előtt is nagyon megnézik, hogy ki fogadhat örökbe, mert nem ugyanaz a saját gyerekeddel megbírkózni, mint egy sérült, beteg, kennelköhögéses, söprűtől félő, stb. kutyából igazi kutyát faragni. Persze, szuper és le a kalappal azok előtt, akik ezt meg tudják csinálni, de felelőtlenség ezt ajánlani valakinek, akinek mondjuk még soha nem volt kutyája, aztán elhozza a menhelyről, na és akkor koppan, mert nem csak annyit kell költeni a menhelyes kutyára, mint amennyiért szaporítótól venné, hanem sokszor annyit, állatorvosra, stb. és pl. mi törénik, ha kiderül, hogy a menhelyes kutya utálja az autót és nem hajlandó beszállni, vagy fél a férfiaktól, vagy akármitől és csak akkor ugrik rád... baromi nagy felelősség, és épp ezért nem kellene fűnek-fának ajánlani, csak sokadik, tapasztalt kutyásnak aki képes egy ilyen állatot is rehabilitálni.
2010. máj. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
53%

Na ez már döfi..... !

Már ha örökbe fogadsz mindennek elmondanak , másik kérdéseknél pedig azért mondanak el mindennek mert Tk.-s kutyád van ! Azért ez már kicsi nevetséges !

Soha NEM próbáltunk meg lebeszélni senkit a Tk-s jó kennelből származó kutya megvásárlásáról SOHA !

Sőt , mindig leírtuk mi a külömbség a szaporító , és a tenyésztő között , vigyázzon ne hogy mégis szaporítótól sikerüljön kutyust vásárolnia !

Nekem van 3 tk.-s(TENYÉSZTŐTŐL SZÁRMAZÓ) kutyám , és egy menhelyim is ! Mégsem verem a nyálam egyikre sem !

Nem sznobozok le senkit , nem alázom meg !

Miért ne kérdezhetnénk meg esetleg ha egyszer csak annyi van a kérésbe írva hogy "Milyen kutya illik hozzám" Ahol nem írja le a kérdező ,hogy Tk-s , 100.000.- feletti kutyát szeretne ??? !! Ez miért bánt egyes embereket ??

Megpróbálunk esélyt adni a keverékeknek ! Vagy már a lehetőséget is el akarnátok venni tőlünk/tőlük!!?

Vagy talán tegye fel a kérdést érthetően !

Pl. Ne így : Milyen kutya lenne neked ideális !?

Hanem: Kutyát szeretnék vásárolni , csak FajTAtiszta érdekel, Tk-vel , TENYÉSZTŐTŐL . Ilyen méretű legyen, ilyen szinű , stb...! (Menhelyi kutyus most nem érdekel!

Lehet hogy akadnak "próbálkozás" a menhelyi kutyára , de nem nagyon ! De ha most ezen szeretnél rágódni , akkor rágódj rajta nyugodtan , míg lemegy a hét !!

Linket nem tudtál mutatni ! Csak "hasonló"t Linkeltél be , ahol szó nem volt hogy x összegért venne TENYÉSZTŐTŐL kiskutyát ! Üdv .

2010. máj. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Persze Inkább vegyen szaporítótól kutyát , mint hogy menhelyről hozzon ! Persze , egyértelmű , ez nemes dolog , hogy megpróbálod rávezetni az embereket, hogy ne hozzanak menhelyi kutyát , mert azok félnek mindentől és mindenkitől! Persze ha nincsen pénzük (Mert az emberek többségüknek nincsen Tenyésztőtől vásárolni) Azok vegyenek szaporítótól , és igen 3 évesen meghal , vagy egész életén át beteg lesz ! (Ritka esetben nem lesz semmi baja ) !

-_-"

2010. máj. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Hát akkor én biztos mindig félreolvasom a sértéseket. :) Ha nem te de valaki tuti mindig beszól hogy nem menhelyi kutyám van.
2010. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

itt az új példa arra, hogy mit válaszolnak a hozzászólók, ha valaki kifejezetten nem menhelyi kutyát keres:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__870948-kolyok..

2010. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

14:18-as, ez most mégis hogy jön ide???


Akit belinkeltél, az kifejezetten nem törzskönyves kutyát akar, tehát semmi köze ehhez a kérdéshez. Ha nem tetszik valami, akkor reagálj rá ott!

2010. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz , de ez nem jött/jön össze !

Örökbefogadni vagy menhelyen , vagy "keverékeket szaporító" embertől lehet ! No mitt megint a probléma??

Bántja a kis lelkedet hogy nem tudsz linkelni olyat , amiről írtál ..... ! hmmm

2010. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Igen itt a példa:


"Kölyökkutyát fogadnánk örökbe, de NEM menhelyről kisgyerek mellé, nem nagytestűt, házőrzőt! Baranya megyében!? Hol keressem?

Tud esetleg valaki olyat aki szívesen ajándékozna?



A kérdés kiírásának időpontja: ma 14:09

Privát e-mail a kérdés kiírójának"


Legelső válasz:

"Miert nem jo a menhely ? Ott sok kutya kozul valaszthatsz es segitenek is az elvarasaidnak megfelelot talalni... Egy probat mindenkepp meger."


Második válasz:

"Ha nem becsülöd - sznobságod révén - a menhelyi kutyát, akkor neked nem való semmilyen állat, mert ugysem szeretnéd. Csak a portád őrzésére kell. Helyette inkább szerelj fel riasztót, azzal nem lesz egyéb gond és a kölködet sem fogja zavarni. Egy silány, ócska ember vagy. Pont olyan, mint amilyennek te a menhelyi kutyákat tartod!Üdvözöllek!"


A kérdező kommentje:

Az ismerőseinek is és nekem is rossz tapasztalom van a menhelyről.

Én megértem őket,hogy telt ház van és mindenképpen rád akarnak sózni egyet,de ott minden kutya megfelel az elvárásaidank!

Szóval nem,köszi!


Írhat olyan is aki ajándékozna kutyát!"


Másik válasz:

[link]

[link]

[link]


Mégegy:

"Csatlakozom az egyik válaszolóhoz, te tényleg egy sznob p**csa lehetsz."


eteg embernek van menhelyi kutyusa, azért mért te egyszer nem boldogultál eggyel még nem kell leírni őket. Mellesleg csak hogy tudd, az ingyen kutyák is pont olyanok mint a menhelyiek, ők azok akiket ha nem viszel el a menhelyen végzik. tehát a kettő egy és ugyan az.


Soroljam még?

Demég jó,hogy ti soha nem beszélitek le!!

2010. máj. 20. 21:43
 40/41 anonim ***** válasza:

Kérdező! Az utolsó hozzászólásodat látom te sem érted igazán. Ha örökbefogadna, akkor? Mit képzel? Majd valaki odaajándékoz neki egy kölyök dobermannt, vagy mi?

A másik, amit viszont én nem értek, hogy ha valaki tudja már, hogy milyen fajtát szeretne, minek kérdezi itt meg, hogy megvegye e? Ennyire nyomorék, hogy nem tud önállóan dönteni?

Igen is felkell vetni az örökbefogadás kérdését. Egyrészt, hátha a kérdező elgondolkodik rajta(tételezzük fel nincs álomfajtája), hogy hobby célra szeretne egy kutyát, meg kell neki említeni a menhelyi kutyákat, mutatni neki linkeket, hátha egyikbe beleszeret. Másrészt, így talán azaz egy-két odatévedt ember, aki csak véletlenül kattintott rá a kérdésre, és épp azon töri a fejét, hogy milyen fajtájú kutyát válasszon, mert már több éve a kutyáskönyveket bújja, de nem találja a neki megfelelőt, jusson eszébe, hogy nagyon sok kutya közül választhat, megtalálhatja ott is a számára ideálisat.

Nincs ellentét a törzskönyves, és a menhelyi kutyák között szerintem. Ezt csak egyes unatkozó emberek fújják fel. Akinek van álomfajtája, érdeklődjön tenyésztőknél, NE szaporítóknál. Akinek pedig nincsen elképzelése, és csak egy kutya társat szeretne, válogasson a menhelyi kutyák közül.

2010. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!