Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem! Attól, hogy valaki...

Nem értem! Attól, hogy valaki hobbi célra szeretne kutyát annak miért ne lehetne törzskönyves kutyája? Miért csak menhelyi kutyája legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 kutyám.

Az egyik egy mentett keverék kutya, a másik pedig egy fajtatiszta x fajtájú eb.

És sokat olvasom itt is,hogy aki szeretne hobbi célra egy fajtatiszta kutyát azt miért kell róla lebeszélni??

Jó persze,mentsük a menhelyi kutyákat,de ha már valaki

gyűjti a pénzt és kiválasztott egy ADOTT fajtát azt miért kell lebeszélni?

Jó hívjük fel a figyelmet,de ha a kérdező már utána is kijelentette,hogy nem!Akkor miért kell azért is gyűszködni?


Én ezt annyira nem értem.

Attól,hogy valaki hobbi célra szeretne kutyát attól miért ne lehetne már fajtatiszta?törzskönyves?tenyésztötől vett kutya?

Én bevalóm nyugodt vagyok,hogy tudom az egyik kutyám származását és igenis érdekelne a keverék kutyám származása is.

Imádom mind a kettőt,külömbséget nem is tudok tenni,hogy kit szeretek jobban.

Ti,mit gondoltok erről?


2010. máj. 4. 10:58
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
* vegyen
2010. máj. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
nem, te érted félre. ezek a kérdezők a linkekben pl. PULI kutyát szeretnének, fajtákról érdeklődnek, és mindig kapnak olyan hozzászólásokat, amiben nem fajtát javasolnak nekik, hanem azt, hogy hozzon menhelyről kutyát.
2010. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

pl. példa az utolsó linkből: kérdés: és melyik fajta kutyus nyugodtabb és akit nem kell kutyakozmetikába vinni?


válasz: Szerintem keveréket is befogadhatnál menhelyről.

2010. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

másik link, kérdés: Első gazdisnak milyen kutyát javasoltok?

(A kérdező magyarázata: Házban élünk, nagy kertünk van. Van egy 5 hónapos kisbabám. A spánielen gondolkodok. Van időm a kutyára. Mi sokat szoktunk utazgatni, kirándulgatni.) - tehát FAJTATISZTA kutyában gondolkodik, pl. spániel. Válasz: Ha nem fontos, hogy fajtatiszta kutyád legyen, akkor a helyedben menhelyről fogadnék be egy felnőtt kutyát. A legtöbb menhelyre ki lehet járni és ismerkedni lehet a kutyával, aki megtetszett. Pár hét után már Te is ismernéd a kutyát és ő is téged, ezért nem lenne zsákbamacska a dolog.

Tehát minden egyes kérdésnél, amikor a kérdező fajtatiszta kutyán gondolkodik, beesnek a menhelyes válaszok.

2010. máj. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
47%

Jó értem de ez akkor sem péld rá, már ne is haragúdj meg , de itt most azt kérdeztük mutass egy olyan kérdést ahol az áll : NE VEGYÉL TÖRZSKÖNYVES KUTYÁT , HOZZ MENHELYRŐL!

Egyik kérésnél sincsen doa írva az hogy Tk-s kutyát szeretne a kérdező ! Az meg hogy ha nem fontos hogy Fajtatiszta kutyéd legyen, hozz menhelyről ez nem lebeszélés !

Értem mit írsz , de a mi kérdésünkre még nincsen válasz!

2010. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
47%

Az hogy valaki jelzi, hogy fajtatiszta kutyát akar, akkor is szoktuk ajánlani a menhelyeket mivel ott is vannak fajtatiszta kutyák!!! Van fajtamentés!

MI olyan kérdés belinkelését várjuk amiben pl ez áll:


"Fajtatiszta huskyt szeretnék, mindenképpen jó tenyésztőtől és törzskönyvel.Van rá 100000Ftom? Tudtok ajánlani tenyésztőt? Elég rá ez a pénz?"


Ha ilyen kérdésre találtok olyan választ hogy:


"Fogadj örökbe vmi keveréket menhelyről."


Majd akkor oltsatok.



Itt van pár feltett kérdés mikor jó kennelt keresnek a kérdezők, és egy olyat sem találtam ahol menhelyi keverékeket akarnak rájuk erőszakolni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__178384-jo-ken..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__645973-melyik..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__116240-melyek..


az utolsóban is csak a szaporítók veszélyeire hívják fel a figyelmet.


Hozzáteszem lehet, hogy van olyan bejegyzés ahol meg említenik ilyen kérdés alatt pl. a fajtamentést, de SOHA nem olyan formában, hogy "Csak menhelyről fogadj örökbe keveréket! Ne azt a fajtát amit te keresel! Csak menhelyről keveréket!!!"

2010. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
64%
szerintem senki nem mondta, amit az utolsó válaszokban mondtok, hogy azzal vádolnánk bárkit, hogy ennyire erősen nyomul, mint amilyen linket ti vártok. szerintem az épp elég, amiket korábban belinkeltem, azok is épp lebeszélések. Én a menhelyes kutyákat csak a menhelyes kutyákra vonatkozó kérdéseknél említeném meg, tehét pl. akkor ha az a kérdés, hogy "Menhelyről fogadjak örökbe vagy vegyek fajtatiszta kutyát?" Na, egy ilyen kérdésnél jogos a menhelyes kutyák említése, de amúgy általános kérdéseknél felesleges. Szerintem a menhelyes kutyákat már annyira sokan akarják rátukmálni a kutyásokra, hogy még az is meggondolja magát, aki amúgy menhelyes kutyát szeretett volna esetleg. Kicsit elrettentő az a nyomulás, amivel a menhelyes kutyákat reklámozzák az egész interneten (nem csak itt, hanem az összes kutyás fórumon) - szerintem pont ellentétes eredményt értek el vele.
2010. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
47%

nem a nyomulás az elrettentő, hanem az hogy 1,5 millio gazdátlan kutya van az országban (utszélén, menhelyen, gyepin altatásra várva) .. ti meg azon problémáztok hogy pár jobbszámdékú ember meg meri jegyezni hogy akár örökbefogadni is lehet kutyát (akár fajtatisztát is)

a kérdező szíve joga eldönteni honnan lesz kutyája, de nehogy már az legyen a legnagyobb bajotok hogy páran ezeket a kutyákat is megemlitjük

2010. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%
Igenis az mert sokszor elég komolyan megbánjátok az olyan embereket akik máshogy gondolkoznak és esetleg nagy pénzt kiadnak egy kutyára. És azért mert segítetek a kutyáknak még nincs jogotok ezt tenni, mert ettől csak kisebb lesz a sikeretek.
2010. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

örülök, hogy ez a legnagyobb bajod ...

további szép, gondtalan, menhelyi kutyáktól mentes életet kívánok

19:49

2010. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!