Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassak egy 3éves...

Hogy szoktassak egy 3éves kutyát egy kölyök kutyához?

Figyelt kérdés
Van egy 3éves alaszkai malamut kutyám aki nem volt még kutyák közelébe csak anyit hogy az utcán sétáltatom és a kerítés mögött meg aki más sétáltatja az is inkább át megy a másik oldalra tehat nam tudom hogy viselkedne vele. De tesóm akar egy kölyök border colliet valószínűleg kant és félek hogy bántaná. Vannak macskáink és azokkal elvan nem bántja őket de azért egy kutya sokkal másabb. Mit lehetne csinálni hogy megszokja az új családtagot?

2017. jan. 14. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Így ne legyen másik kutya. A malamutot kell először szocializálni, kellett volna már kölyökkorától fogva más kutyák közé hordani, és nem csak pórázon sétáltatni, hanem el is engedni, ahol szabadon futhat.
2017. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
minek neked ( igen kis betűvel ) még egy kutya, ha azzal sem törödsz amelyik van?
2017. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Honnan veszed hogy nem törődök vele? És nem az én hibám hogy nincs olyan ismerősünk akinek van kutyája tehat nem tudom olyan közegbe vinni ahol van kutya. És ahol lakok itt nincs olyan hely ahol a kutya egy elkerített helyen szaladgálhat a többi kutyával. És elhiheted hogyha lenne akkor kiskorába kivittem volna oda had ismerkedjen.

És amúgy sem nekem kell hanem a testvéremnek. A testvérem nem velünk lakik csak át szoktam vinni hozzájuk és eggyütt vinnénk sétálni.

2017. jan. 14. 19:28
 4/15 anonim ***** válasza:
hol laksz? világvégén?
2017. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jah ott. Mezőhegyesen
2017. jan. 14. 19:33
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem volt kutyák között nagyon kiszámíthatatlan lesz a viselkedése. Lehet a legjobb barátok lesznek, de lehet, hogy szétkapja a kicsit. Kutyasuli nincs a közeli városokban? Lehet nem ártana letesztelni. Neki a kölyökkorából kimaradt a szocializáció..
2017. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ha csak annyi a gondod, hogy együtt akartok sétáltatni, akkor egy semleges helyen, lehetőleg valaki kutyához értővel engedjétek össze a két kutyát, ha meglesz a kicsi. Akkor kiderül, miként reagál a malamut. Ha gond lesz, max nem lesz közös sétáltatás.

Egy máshol élő kutya amúgy sem családtag.

2017. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kicsi előtte mindenképp találkozzon előtte más (ismert, kutyákkal jól kijövő) kutyákal és legyen szerintem minimum 4hónapos. Ez csak elővigyázatosság. Ne egy esetlegesen számára nagyon negatív kimenetelű találkozás legyen az első élménye kutyákkal. (ez esetben, lehet, hogy tesódnak nagyon nehéz dolga lesz vele, mert félni fog a kutyáktól)
2017. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Semmi baj sem lesz. A kutya nem hülye, nagyon jól tudja, hogy egy másik (kölyök) kutyával van éppen. Megvan a védelmező ösztön, mert ha megfigyelsz egy kölyök állatot, azokon mindegyiken fellelhetők az azonos jelek, amik azt üzenik, ne bánts, kölyök vagyok. Ha mégis van benned némi félelem, akkor első alkalommal ne otthon találkozzanak, ahol a nagy kutya esetleg a territóriumát is meg akarja védeni.
2017. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
A kutya akkor nem hülye, ha szocializálva lett volna... Így egy kiszámíthatatlan bomba...SOSE találkozott még másik kutyával, honnan tudná hogy kell viselkedni?
2017. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!