Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla lemozgatása?

Vizsla lemozgatása?

Figyelt kérdés
Szerintetek elég egy kinti-benti kutyának heti 5 alkalommal 1,5 órás séta plusz futkározás a réten, valamint amikor nem sétálunk, akkor 1 óra játék a kertben, és minden nap fél óra tanítás? Tudnátok még valami jó tanácsot adni egy vizsla lemozgatására? Szeretném minél jobban lemozgatni, mert tudom hogy nagyon nagy mozgásigénye van :) Agilityzni is szeretnék majd vele.

2017. febr. 9. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Honnan tudod, a vizslád mondta, hogy mozogna többet is? ;)


Szvsz ez a lemozgatás a szeretetkutyázós irányvonal egyik vesszőparipája, mert bármilyen problémát rá lehet fogni a hiányára.

Egy vadon élő oroszlán, hiéna, stb. esetében értelmezhető a lemozgatás, és annak szükségessége? Úgy értem, szaladgálnak ezek értelem és cél nélkül (vadászat, játék, szükséghelyzet)?


Szerintem nagyszerű, hogy szakítasz rá annyiszor 1,5 órát, komolyan. A kutyá(d)nak nem a mozgásra, hanem a közös időtöltésre van igénye szerintem, e téren pedig talán kijelenthető, hogy a legtöbb kutyatartóra ráversz időráfordításban.

2017. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Kutya eleve nem való lakásba, egy vizsla meg főleg nem.
2017. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

A vizsla lakásba pont való, erre találták ki. Egész történelmében a vagyonosabb réteg tartotta, bent, a lakásban, mivel nagyon is értékes volt. Csak az utóbbi pár évtizedben terjedt el a falusi, elmaradott emberek között, hogy minden kutya helye kint van. Úgyhogy baromságokat ne írj, kedves második.


Kérdező, a kutya mutatja, hogy mik az igényei. Ha ennyi kevés és ideges, rombol, ás, fölöslegesen ugat, nehezebben kontrollálható, bármilyen rossz szokást vesz fel, akkor több foglalkozás kell. nem feltétlenül mozgatásban és időben, hanem agyi, ösztönszintű fárasztásban.

2017. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen a Vizsla épp hogy lakásba való, imád az emberrel lenni, nekünk csak akkor van kint ha nem vagyunk itthon, nem viseli jól a kinti létet. A miénk még nem vett fel ilyen szokást, hálistennek, nyugodt, engedelmes kutya.
2017. febr. 9. 12:46
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Én is falun élek, körbe nézek és mindenhol azt látom, hogy az idősebb réteg és a kedves utolsóhoz hasonló felelőtlen emberek azt vallják, hogy a kutya helye kint van. Épp ezért láncon tartanak 2 kg-os pincsi keveréket, yorkit, de még a malamut keveréket is, a vizsla meg kint reszket a hidegben 6 hetes korától.

Igen, a falusi réteg az elmaradott, ahol ez a bevett szokás már elég régóta. Ahol minden kutyát úgy tartanak, mint egy pulit és úgy tekintenek rájuk, mint kerti tartozékra. De szerencsére ha lassan is, de van némi fejlődés itt is.

2017. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utolsónak igaza van. Falun a legtöbb ember nem sétáltat kutyát, a kertből nem viszik ki egész életében, maradékkal etetik őket. Tisztelet a kivételnek.
2017. febr. 9. 13:17
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Újdonságot mondok ezzel is biztos, de a vizsla akkor mozgott, amikor dolgoznia kellett. És máskor pedig csak feküdt bent, a gazda mellett. Erről nem kevés történelmi anyag, leírás van, amit tudom, hogy az elvakult emberek úgy is figyelmen kívül hagynak és dacosan, bután csak a saját kitalált dolgait hajtogatják. Hogy ez a kis agyukból pattant-e ki, vagy beléjük nevelték a hasonlóan felelős és tudós felmenőik, majd ők maguk eldöntik.
2017. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, utolsó, tudom, mindenki hülye, csak te vagy helikopter...
2017. febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez a 0%-os ez miez??? Teljesen értelmetlen mondatok, összefüggéstelen gondolatmenetek... Mi egész nap az internet előtt ülünk de bezzeg ő... Ja, ő is, mert a gyakorin válaszolgat. :D Biztos "okostelóról"...
2017. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!