Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szólnál, ha "túszul...

Mit szólnál, ha "túszul ejteném" a házam elé kaksizó kutyádat?

Figyelt kérdés

Mikor te elmélyülten bambulod a telefonodat, vagy éppen két utcányira

le vagy maradva a kedvencedtől, ezért nem is látod (vagy csak nem akarod meglátni?) hogy megtörtént az eset, és ügyesen ott hagynád. Én meg kirontanék, a saját kutyám pórázát a tiédre tenném, aztán várnám, hogy mikor tűnik fel a gazda. Nos?


2017. febr. 16. 10:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, a mi környékünkön pont azok szokták otthagyni a terméket, akiknek nagyobb méretű kutyájuk van. Elég vicces, amikor az idős néni fel tudja szedni a tacskója után, a hülyegyerek meg otthagyja a nagy kupacot az amstaffja után... Amúgy én is kutyás vagyok és nekem is elegem van abból, hogy az ilyen parasztok miatt vagyunk kitiltva mindenhonnan...

Kérdező, vagy kerítsd el a területet vagy helyezz ki egy kamerát (akár ál-kamerát), hátha az visszatartja őket... Legvégső esetben dobd utánuk a terméket :D

2017. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen mindegy, hogy a rendör mit tesz az ürülék miatt: tehet feljelentést a gazda ellen, és ha bizonyított, hoyg nem akarta felszedni - amit ugye nehéz, mert ehhez a jövö kellene látnia -, akkor esetleg megbüntetik (pár ezer Ft maximum)


Viszont a kérdezö ellen garantáltan indítanak eljárást és megbüntetik, mert elfogta más valaki kutyáját! És nem jelképes összegre, mert ha ebböl tárgyalás lesz - márpedig ha a tulaj feljelentést tesz, akkor lesz -, akkor a bírság sem pár fillér lesz, de emellett a perköltség is igen szaftos összed, amit szintén ö lesz köteles fizetni!


Ez ugyanis két különálló téma, és két külön szabálysértés/büncselekmény.

Attól, hogy az egyiket (a kutya tulajdonosát esetleg) büntetik, a kérdezö még nem mentesül a büntetés alól.

2017. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Nem lopta el más kutyáját, csak visszatartotta. Ahogy egy biztonsági őr is a bolti tolvajt. Amúgy a kutyaszarost is vissza lehet...


Az meg már végképp röhejes, hogy azt kellene megállapítani, hogy majd fel akarja-e szedni. Mire kijön a rendőr az lesz vagy négy óra. Mennyi idő is kell a szarod felszedéséhez? Hogy négy óra alatt nem sikerült, csak a negyedik óra plusz egy perc után óhajtottad... szerinted ez kit érdekel?

2017. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
90%

A bolti őr és a tolvaj példa amit felhoztán az nem helytálló ebben a helyzetben. Ugyanis a bolti őr egy bűncselekményt akadályoz meg magán területen.

Ha a kérdező bárkit is feltartana, erőszakkal ott tartana eseleg megfélemlítéssel vagy az ő szavaival élve túszul ejtené a kutyáját az az állampolgári jogainak korlátozása lenne. Az eset pedig közterületen történt nem magánterületen. Nincs joga ott tartani senkit, ahogy egy jegy-ellenőr sem tarthat ott téged a buszon/vonaton hivatalos személy nélkül. (rendőr, közteres)


Én mindig felszedem a kutyám után és engem is zavar ha a kerítésem elött valaki otthagyja de az, hogy ezért képes lennél túszul ejteni más kutyáját és kitudja még mire az komoly probléma.

2017. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy, hogy közterület-e vagy nem. Amúgy sem a kutyaszarost tartaná vissza a közteres kiérkezéséig, hanem a kutyát. Kérdezőnek annyi kötelessége van, hogyha a szaros nem takarít rögtön fel, akkor azonnal telefonál a köztereseknek.
2017. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
21%

Ha már itt tartunk:

A kérdező azért fogta meg a kutyát, hogy elvigye állatorvoshoz chipet leolvastatni, mert azt hitte, szegény kutya elszökött a gazdájától.


Ha van lehetőséged (nyitott ajtó, ablak), akkor nyugodtan spricceld le a kutyát (+ gazdit.)

Ezért utána szép illedelmesen bocsánatot lehet kérni, hiszen nem direkt volt.


Ha a helyzet úgy hozza, akkor vidd/dobd utána a szart a gazdinak.


Remélem, sikerül megoldani a helyzetet!

2017. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
16%

Nálunk is sok a kutyakaki az utcákon, nem egyszer lépek bele. De azért az eléggé bántott, amikor a kistestű kutyámmal besétáltunk egy zsákutcába, erre az ott kertben tevékenykedő nénike rámüvölt, hogy húzzak el, ne ide sz*arassam a kutyámat. Nem is ürített egyébként, és én mindig felszedem, a pórázán van ilyen zacsitartó dobozka. Csak ha az erdőbe megyünk sétálni, akkor hagyom néha ott, mert ott nyilván nincs mibe eldobni.

Néha el is engedem a kutyámat, mondjuk parkban, de figyelek rá, mert az ő figyelme könnyen elterelődik. Mindig visszajön és én se mással foglalkozom, de szerintem te járnál rosszul, ha 'elfognád'.

Egyébként elég beteg az ötleted.

És meg is lepődhetsz. :D Mi van, ha egy betanított vagy agresszív kutyát akarsz épp megkötni? Vagy amelyiknek nem szimpi a kutyád? Aztán majd a gazdit sároznád, ha megharap.

2017. febr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Nagyon meglepődnék, mert nincs kutyám :)

Régebben volt, hogy vigyáztam a barátnőm kutyájára. Szerintem én voltma az egyetlen a környéken, aki fel is szedte utána mindig a szart, mert utálom, hogy bűzlik az egész utca.

Van itt egy erkölcscsősz nagy kutyás liba, aki akárhányszor összefutottunk, még le se guggolt a kutya, de már messziről rám szólt: adjak zacsit??!! De ebben a felszólító stílusban.

Na akkor meggondoltam egy párszor, hogy otthagyom neki, ha már úgyis mindig tart magánál zacskót...

Ha gondolod, elküldöm hozzátok, hamar rendet tenne :D

Egyébként te is megpróbálhatod így, az értelmesebbje talán elszégyelli magát.

2017. febr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
48%

"Én meg kirontanék, a saját kutyám pórázát a tiédre tenném"


Azt ugye tudod, hogy ez a valóságban kivitelezhetetlen? Ezt szerintem egy kutyával sem tudnád megtenni. Max valami 15 éves süket-vak menni alig tudó blökivel. De nem gondolom, hogy túl sok ilyen jár felétek...


Úgyhogy itt meg is bukott a történeted. Ezt egy kutya sem hagyná.


Arról nem is beszélve, hogy te teljesen normálisnak tartod, hogy idegen kutyára rárontasz, de azt már felháborítónak tartod, és elaltattatnád, ha ezért megharap...


Elég frusztrált ember lehetsz. És csak remélni tudom, hogy elég messze laksz tőlem...

2017. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

"Elég frusztrált ember lehetsz."


Most mondok egy számodra meglepőt.


Az összeszaratott, összehugyozott, amúgy tiszta utca minden normális embert frusztrál.

2017. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!