Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzánk?

Milyen kutya illene hozzánk?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnénk kertes házunkba vagyis olyat inkább amit kertbem tarthatnánk. Van 3 gyerekünk ezért nem tudom milyen fajtát válasszak, ami a gyerekeket is szereti és jó házörző. Nem szeretnék elkapkodva olyan kutyust aki nem való hozzánk. Ha már ide kerül itt élje le az életét velünk. Előre is köszönöm a segìtséget!
2017. febr. 17. 19:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
Golden retriever németjuhász nagyon gyerekszerető kutyák de csak is kölyök kutyák igy hozzátok szokik.
2017. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
2%
Nekünk kaukázusi juhász kutyánk van, szereti a gyerekeket és jó házőrző, barátságos állat de az idegeneket nem szereti, igaz h nagy telek kell neki mert nagy a mozgásigénye.
2017. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Kerti tartásra mindenképpen dús bundájú és közepes vagy nagytestű kutya való.

Jó házőrzők a pásztorkutyák, mint pl. komondor, kuvasz, kaukázusi juhász. Ha nincs kutyás tapasztalatotok, akkor mégsem ajánlom őket. Emellett nagy, inkább hatalmas terület az ideális nekik, amit szabadon bejárhatnak.

A német juhász is megfelelő lehet, de csak abban az esetben, ha rendszeresen vinnétek kutyaiskolába, képzésre, tréningre. Mivel nagyon intelligens munkakutya, sok agyi lefoglalásra is szüksége van.

Gyerekek mellé, udvari tartásra ideális a berni pásztor, bár házőrzőnek nem igazán alkalmas, de már a puszta megjelenése is elrettentő lehet az alkalmi tolvaj számára. (Ha valaki komolyan be akar törni, úgyis azzal kezdi, hogy előtte pár nappal megmérgezi a kutyát, vagy megöli betöréskor).

Tehát én a bernire szavazok a fajtatiszta kutyák közül. Ára 200 ezer Ft felett van általában, csak hogy ne érjen meglepetésként.

Érdemes ugyanakkor keverék kutyán is elgondolkozni, tele vannak a menhelyek kölyök kutyákkal, vagy barátságos, jó idegrendszerű fiatal felnőttekkel is.

2017. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam én is menhelyes kutyuson. De nem szeretném ha 1-2 év után mikor már megszeretjük és felnő, kiderülne pl. hogy uralkodó egyed. Gyerekek mellett pláne. Egyik évben fogadtam be egy németjuhászt az utcáról és 4 hónap múlva sorba bepróbálkozott nállunk, gyerekeknél is. Más helyet kellett neki keresnünk keményebb gazdihoz. Őrző kutya lett belőlle.
2017. febr. 17. 19:47
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Akkor inkább plüss kutya illene hozzátok. Minden kutyát nevelni kell, ha ti erre képtelenek vagytok és inkább tovább adtok egy kutyán, minthogy megnevelnétek, akkor ez a "fajta" a legjobb választás.
2017. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
"De nem szeretném ha 1-2 év után mikor már megszeretjük és felnő, kiderülne pl. hogy uralkodó egyed. " - ez csak megfelelő neveléstől függ. Bármilyen fajtatiszta kutyával is járhatsz így sajnos. Határozottan és következetesen kell nevelni.
2017. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek igaza van.Alomból vett kutyát is nevelni kell,ő is ugyanolyan rossz lesz elegendő séta és nevelés mellett.

A menhely meg azért jobb,mert nem zsákbamacskát kapsz.A gondozók ismerik a kutyákat és te is megismerheted a kiválasztott ebet mielőtt hazaviszed

2017. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Kutyához értő embert hìvtam aki a németjuhászokkal foglalkozik és tenyészti. Ő mondta hogy ezzel nem tudunk mit kezdeni. Én meg a párom tudtunk volna erélyesebben bánni vele sőt váratlan helyzetben tudtam mit tegyek de egy 4 éves gyereknek mond ezt. Aki csak megsimizte és majdnem elkapta a torkát. Ök nem tudnak megfelelően bánni a kutyával (simogatják szeretgetik mellé huppannak) és már meg is van a baj mert az ilyen kutya folyton bepróbálkozik. Ugyhogy nem dobtam ki az egyébként a pusztulás széléről 40 fokba mentett kutyát hanem megfelelő helyet kerestem neki. És utólag kiderült hogy olyan emberé volt aki láncon tartotta és rengeteg ütleget kapott 4 éves kan kutya volt. Bocsánat ha a gyerekeim élet3vel nem játszottam sokáig!
2017. febr. 17. 20:09
 9/25 A kérdező kommentje:
Vagy hagynom kellett volna sorsára? És miért baj ha körültekintően választok? Pont ezen tapasztalatom miatt! Ja és tudtommal nevelés ide vagy oda van olyan kutya amelyik nem szereti a gyerekeket sőt nem is ajánlják gyerekek mellé!
2017. febr. 17. 20:12
 10/25 anonim ***** válasza:

Az nem baj,ha körültekintően választasz,ezért is menj ki egy menhelyre.Ott tudtok keresni gyerekbarát kutyát,sőt,mielőtt örökbe fogadjátok,elhozhatjátok ideiglenesen pár hétre,hogy kipróbáljátok,milyen vele együtt élni.Hidd el,ez sokkal biztosabb,mintha hazahoznál egy kutyust az alomból!


Azt még hozzáteszem,hogy olvass el pár kutyás könyvet,pl.Victoria Stilwell:Kutyanevelés szeretettel,vagy az interneten is nézhetsz videokat.Az erőszakkal,ütéssel nem lehet kutyát nevelni,a pozitív megerősítés sokkal jobb módszer a kutya-gazda kapcsolat szempontjából.

Plusz,a kutyát minden nap sétáltatni kell,agyilag fárasztani,hagyni más kutyákkal játszani.Ha ezt nem tudjátok biztosítani,ne vállaljatok kutyát.

2017. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!