Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzánk?

Milyen kutya illene hozzánk?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnénk kertes házunkba vagyis olyat inkább amit kertbem tarthatnánk. Van 3 gyerekünk ezért nem tudom milyen fajtát válasszak, ami a gyerekeket is szereti és jó házörző. Nem szeretnék elkapkodva olyan kutyust aki nem való hozzánk. Ha már ide kerül itt élje le az életét velünk. Előre is köszönöm a segìtséget!
2017. febr. 17. 19:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergit ajánlom. Nem házörző, de hatalmas termete elijeszti az alkalmi tolvajokat. Imádja a gyerekeket. Közepes mozgásigényű. Kezdő kutyatartóknak is ajánlott. Ha kertes házam lenne gyerekekkel csak leot tartanék. Igaz nem plcsó, de egy jó kennelből való leonbergi sosem agresszív, igazi csakádi kutya
2017. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Totyogó voltam, amikor először kiutaztunk a nagyszüleimhez Erdélybe.


A két óriás schnauzer egy angyal volt - az első pillanattól fogva imádtak. Mindig a sarkamban voltak, vigyáztak rám, lovagolhattam a hátukon (ültem az egyiken, kapaszkodtam a másikba - ha csak egy kicsit eltávolodtak én visítottam, szóval végtelen türelemmel sétáltak az udvaron fel-alá, szorosan egymás mellett)

Egyszer sétáltam az udvaron, és megbotlottam. Elestem, sírtam. A két kutya rögtön ott termett, toporogtak a mellső lábaikkal, nem tudták hogy mi a baj és hogy hogyan segíthetnének.


A német juhásszal viszont gondok voltak. Mind a három kutya jól meg volt nevelve, a német juhászt el is akarták vinni rendőrkutyának.

Ő viszont - bármennyire jól nevelt és képzett kutya volt - úgy gondolta, hogy felettem áll a rangsorban. Rám is mordult. Ekkor le lett küldve a pincébe jóóó hosszú ideig. Háromszor csücsült odalent egyedül a hideg és sötét pincében, aztán felfogta. Onnantól egy ideig nagy ívben kikerültük egymást ha szembetalálkoztunk, de aztán ő is a "gyámom" lett: van egy halvány emlékem is hogy homokozom, ő pedig mellettem fekszik és figyel.


A német juhászban úgy látszik, hogy benne van egy kis küzdés, de megfelelő következetességgel hamar le lehet állítani. Szóval bármilyen kutyátok is lesz, mindenképpen kell majd nevelni.

2017. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy házőrzésre sokkal jobb a kamera+riasztó, ne az legyen a legfontosabb szempont a kutyánál.
2017. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Van egy benti kutyusunk és ő is nevelve van. Foglalkozunk sokat vele és megvéd ha kell a kis méregzsák. Imádjuk, szeretjük az állatokat. De az udvarba is szeretnék egyet nem csak házörzésre de már ha kinti akkor legyen házörző típus. Időm van rá hisz itthon vagyok 3 gyerekkel. Aranyos vagy hogy a riasztót vagy kamerát ajánlod de szerintem nem lenne nagy haszna hisz nem igen lenne értelme betörni senkinek hozzánk. Sajnos!
2017. febr. 17. 20:37
 15/25 LiliáneGoldkidd ***** válasza:
18%
Mindenképpen Labrador <3
2017. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Keresd fel a kozeledben levo menhelyet es biztosan talalnak nektek megfelelo kutyust hisz nagy reszuket jol ismerik

2017. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Mimden a nevelés kérdése. A mi amsztaffunk is 2 gyerekel van 11 éves és 6 sose volt vele gond gyerek szerető kutya de ha nimcs időd nevelni nem ajánlom furcsa hogy ezt csinálta a németjuhász én 2 éves voltam mikor hozzánk kerüt egy német juhász 7 a másik és 3 a masik testvérem vele nöttem fel mi aztán nyuztuk reggeltöl estig mégse volt vele semmi gond.
2017. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Gondolom az előző bánásmódnak volt köszönhető hogy ilyen hirtelen természetüvé vált. Egy ilyen kutyának egy rossz mozdulat is elég h azt higyje védeni kell magát. 3 éven keresztül mindenért ütleg járt. Nagyon sajnáltam mikor megtudtam. De azóta jó kezekben van. Gyerek koromban a szüleimnek komondora volt. Nagyon szerettük sokat játszottunk vele. Lehet ilyet választok.
2017. febr. 17. 21:38
 19/25 A kérdező kommentje:
A labradoron is gondolkodom. Köszönöm a segítségeteket!
2017. febr. 17. 21:40
 20/25 anonim ***** válasza:
Én is a leonbergit ajánlom.
2017. febr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!