Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit sportoljak egy Border...

Mit sportoljak egy Border Collie kutyussal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Eddig is egész nap együtt voltunk, mászkáltunk a városban,játszottunk a parkban. Most hogy idősebb lett, szeretnék olyan rendszeres aktivitást találni (nekünk) amit élvezne.


Futni szoktam, arra gondoltam oda is jöhetne velem. Most 8hónapos, várjak még?


A labda,dobálás nem érdekli, így semmi ilyen nem jön szóba... esetleg tudnátok valamit ajánlani? Kicsit tanácstalan vagyok mert nem érdeklik a játékok, még motiválásként sem. Olvastam én is sportokról de inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Ami a közelünkben van: több erdős hely ami busszal elérhető, egy hatalmas park nagy futtatóval.


Köszönöm!



2017. febr. 19. 13:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy van pár akadály, az még nem agility. Ott nem az akadályok a fontosak, hanem a pálya, a vezetés, az irányíthatóság és a tempó.


Trükközz vele, engedelmesezz vele, nyomkövethettek, igazából is agilityzhettek, bármi tanítós munkát csinálhattok, ahhoz nem kell feltétlenül játék.

De az tényleg elég borzalmas, hogy a kutyád nem zsákmányos. Elhiszem, hogy papíron és küllemre bc, de közelében sincs a valódi bordernek ezek szerint. És az ilyen ösztöngyenge egyedeket jellemzően terelésre sem lehet használni.

2017. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Lakásban lakunk párommal... nyílván nem terelésre, hanem családtagnak és társnak választottuk. Ez alapján döntöttünk, nem is munkavonalas kennelt kerestünk fel. Mi nekünk abszolút az esze miatt van első helyen a border collie.


Nekem a kutyám ugyanolyan BC, mint a párom családjának a terelője. Szeretem hogy ő ilyen, egy ténylegesen átszellemült terelőkutyával nem tudom melyik buszmegállóban tudnék terelni birkákat vele. Így örülök, hogy úgy tarthatok olyan kutyust ami fajtaszerelem és én is ki tudom elégíteni az igényeit.


De ő is igényli a mozgást, tipikus torpedó kutya ő is, csak nem labdázik... ezért keresek sportot, a terelés is egy opció, hátha de ezt úgy is sem tudnánk rendszeresen tehát elvetettük.


Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, kutyasulis agility mellett döntöttünk majd egy éves kora után. Addig futunk, játszunk, ha jobb idő lesz úszunk. Canicrossozni hívott minket egyik ismerősünk, mi nem versenyeznénk de lehet készülünk vele, ez is egy opció addig.


Szép estét mindenkinek :) !

2017. febr. 21. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!