Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majdnem meghalt miattam a...

Majdnem meghalt miattam a kutyám, hogyan dolgozzam ezt fel lelkileg?

Figyelt kérdés
Most értünk haza sétából és iszonyat hülye voltam. Egy gáton sétáltunk, én le akartam hívni játszani, ő meg rohanva elindult a másik irányba, mert tudta, hogy ott van lépcső, amin le lehet menni, csakhogy ott volt a forgalmi út, ő letért a járdáról és majdnem elütötték... Az volt a szerencsénk, hogy lassan ment a sofőr és meg tudott állni... Még mindig nem tértem magamhoz, itt sírok, remegek, amiért ilyen idióta voltam és csak a szerencsén múlott, hogy él a kutyám...
2017. febr. 20. 10:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%

Amikor kikövetelitek a kutyát-macskát-egyéb kedvenceket a szülőktől, azt hiszitek, csak annyiból áll, hogy eteted, és leviszed sétálni. Hát nem! A felelős állattartás valahol itt kezdődik.

És az ilyen "bakikon" nem lelkizni kell, és nem magad-mellé-zuhanva, könnyeidet törölgetve hüppögni, hanem rájönni, megtanulni, hogy mennyivel több egy házi kedvenc felelősségteljes ellátása, mint amit korábban gondoltál.

2017. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A szülőktől már rég távol vagyok... Tisztában vagyok azzal, amit leírtál. Tudom hol kurtam el. Attól még megijedtem. Nem tudom elhinni hogy itt mindenki teljesen nyugodtan továbbment volna, vidáman hogy jaj nem lett semmi. 2 év alatt még csak hasonló sem történt velünk, nem is értem most mi ütött belém... És ez baromira nem jó, miközben mentem dolgozni csak arra tudtam gondolni hogy mi történhetett volna...
2017. febr. 20. 13:52
 13/17 anonim ***** válasza:
Velem is történt ilyen. Megijedtem, levontam a tanulságot aztán tovább mentem. Nem olyan nagy dolog ez, hogy órákig sírni kelljen utána és fel kelljen dolgozni. Ha egyszer ne adj' Istn tényleg valami baj történne, akkor mit csinálnál, ha ezt sem tudod feldolgozni?
2017. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen sajnos. Bár nekem kibújt a nyakorvbol mikor megijedt valamitol és kifutott a kocsik közé. Sosem felejtem el az érzést.. .


Én azt tettem hogy vettem egy hamot amiből soha többé nem tud kibújni.


Szerintem alkalmazd a multis modszert: ha valami balul sül el hozz rá akciókat hogy soha többé ne forduljon elő.

2017. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt hasonló,nagy volt az ijedtség, ennyi. Többet nem lett a két kutya elengedve ott ahol majdnem a főútra futottak ki.


Panelok körbe zárnak egy nagy udvart,de két oldalról nyitott.

Kutyák annyira elkezdtek játszani futkorászni,hogy az egyik kijáraton kifutottak mi rohantunk utánuk,de nem láttuk,találtuk őket sehol,tudni kell,hogy kb 60 méterre ott volt a főút és ha dombról le felé futnak át az úttesten tuti kocsi alatt végezte volna mindkettő,mellék utcában is járnak kocsik ahol futottak,de az nem forgalmas szerencsére.


Mondtam húgomnak maradjon ott ahol ha vissza futnának a kutyák,én meg megkeresem őket.De merre mehettek talány,mert sehol nem láttuk őket. 5 perc után az idősebbik felbukkant,néhány másodpercre rá a fiatal is.5 perc akkor örökké valóságnak tűnt,pedig tényleg 5-10 perc lehetett max.


Azóta az udvaron nem engedjük el őket,mert bármikor előfordulhat a játék hevében,hogy kiszaladnak onnan és lehet akkor már nem lesz szerencsénk.


Nem kell lelkizni rajta,csak tanulni a hibából. MOndjuk akkor tanultam azt,hogy közel a főúthoz meg forgalmas utakhoz közel nem engedem el őket!!


Vagy a parkban ami bár nagy,de körbe van kerítve és mivel eléggé nyitott nagy körökben kényelmesen tudnak szaladgálni,na meg azóta a fiatalabb ebünk komolyabb lett,akkor 6 hónapos volt mikor kifutott onnan ugye. Vagy apum zárt munkahelyére megyünk ahol van egy nagy zöld placc :)

2017. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezen mit kell feldolgozni? Rendkívül ostoba, felelőtlen magatartás, amit mindannyian elkövet(t)ünk valamilyen téren. Nem kell rajta rágódni, hanem a jövőre nézve előre kell gondolkodni, és olyan eshetőségekkel is számolni, amik - szerintünk - velünk nem, csak másokkal történhetnek meg.

Plusz, az engedelmességre rá kell feküdni kiképzésileg.

2017. febr. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem értem a többiek válaszát. Manapság mindenki olyan ellenséges. Szépen is le lehetett volna írni, hogy nem szabad rágódni rajta. Megértelek, én is érzékenyebb típus vagyok, viszont ezzel tényleg nem segítesz a kutyádon. Minden ember hibázik, több dolog is befolyásolhatja az ember éppen aktuális lelkiállapotát. Nem tudom elhinni az előttem szólókról, hogy mindenki 0-24-ig hibátlanul viselkedik a kutyájával. Nekem az lenne a tanácsom, hogy vegyél 10 m-es pórázt. Nem jó elengedni olyan helyeken, ahol bármi baja eshet, egy ilyen pórázzal viszont jobban ki tudja élvezni a sétát, ha meg futtatni szeretnéd, szoktasd bicikli mellé.
2017. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!