Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek, mit tudok ilyen...

Szerintetek, mit tudok ilyen esetben csinálni?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy 1 éves keverék kutyánk és a probléma ott van, hogy apám úgy gondol a kutyára, mint egy "mindenevőre" így házi koszttól kezdve, tápon keresztül mindennel eteti, amitől sokszor hasmenése lesz a kutyának. Sokszor mondtam már neki, hogy ne etesse ilyen rendszertelenül mert nem tesz jót neki, de magasról tesz arra amit mondok. Valami ötlet esetleg, hogy tudnék változtatni a helyzeten? :/?

2017. febr. 27. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha a táphoz folyamatosan adagoljátok a házi kosztot akkor hamar meg fogja szokni és a széklete is rendben lesz. Az én kutyám a fél éves korában már ette a házikosztot és semmi baj nem volt a székletével. Néha-néha ment még neki a hasa utána, akkor egy kicsit visszavettem a házi kosztból.
2017. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg beszélj az állatorvossal, hogy a legközelebbi oltáskor beszéljen apáddal a kutya helyes etetéséről. Hátha rá hallgat.

Vagy próbáld megbeszélni vele, hogy innentől szeretnéd csak te etetni a kutyát, neki ne legyen rá gondja.

2017. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, eddig nem nagyon tapasztaltam azt, hogy bírná ezt a rendszertelen táplálkozási formát(már így eteti egy ideje és nincs nagyon változás), 2-es, ez jó ötlet csak félek, hogy pont fordítva fog történni és apám "fogja"(próbálja) meggyőzni az állatorvost az ellentetjétől, mivel elég makacs tud lenni, de egy próbát biztosan megér.
2017. febr. 27. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát sajnos semmit...

Én a nagyszüleimmel voltam így, 5 éven keresztül etették mindennel a kutyáimat (szomszédok vagyunk) de konkrétan még a megszáradt süteményt is odaadták neki. 5 év könyörgés után egyszer csak betelt a pohár és mikor rajtakaptam őket üvöltve kirohantam az udvarra, onnan meg át hozzájuk. A fél falu minket hallgathatott, de már nem etetik a kutyákat :D

Nem akartam tiszteletlen lenni, 5 éven keresztül minimúm havi egyszer szépen elmagyaráztam, h miért is nem jó ha etetik őket. Nem sikerült felfogniuk, így drasztikusabb módszerhez nyúltam...

2017. febr. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De legalább bevált :D attól félek ha én csinálnám ezt kidobnának otthonról... :d
2017. febr. 28. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!